Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 King Kong iwagumi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 15, 2021 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle skoro dve i po godine biljnog kamenjara, došao je red za zasluženu penziju.

Duže vreme mi je zanimljiv iwagumi koncert, pa sam rešio da se oprobam u tim vodama. Da li sam uspeo, videćemo... Plan je da naredni akvarijum bude morski. Smile

Na slikama se vidi i Limnophila sessiliflora, kao i Limnobium Laevigatum, koji treba da mi pomognu da se izborim sa algama u početku, kada je proces cikliranja i uspostavljanja ravnoteže u toku.

Zašto se zove King Kong? Pa videćete na slici. Smile

Dimenzije:
84L (60dx40šx35v)
Prednje i bocna stakla Optiwhite, debljine 6mm

Filtracija:
JBL CristalProfi e702 greenline, 700l/h

Rasveta:
Stara Twinstar E600, uključujući i led controller

Ostala oprema:
Eheim skimmer 350
CO2 boca, neo diffusor, sera nepovratni ventil

Hardscape:
15kg Seiryu kamena

Podloga:
Tropica soil
JBL ProScape Volcano Mineral

Prihrana:
Još uvek ništa, kasnije Seachem linija micro i macro
Easy Carbo

Flora:
1. Eleocharis parvula
2. Limnophila sessiliflora
3. Limnobium Laevigatum

Fauna:
Još uvek ništa. Kasnije:

1. Hyphessobrycon Amandae, Ember tetre, jato
2. Otocinclus affinis
3. Sakura kozice
4. Amano kozice

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 15, 2021 10:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2021 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već sada je lepo Very Happy Čekamo da se formira livadica Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2021 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opop, nek je srecan novi pocetak. Javljaj kako napredujes!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2021 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu to tropikine 1,2 grow biljke u tim posudicama? Vidjao sam ih samo kod stranih akvarista na youtube-u... gde ih kupujes ovde??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2021 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala lepo, nadam se da će sve biti okej. Smile

Pratim situaciju, još je sve osetljivo, jer je filter necikliran. Ova limnophila treba da pomogne u tome, raste nenormalno brzo, prosto ne verujem. Već sam trimovao, i opet ću morati do nedelje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 17, 2021 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo, lepo, baš dobro izgleda već u samom početku.
Samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 18, 2021 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, Mare Smile pratim dalje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 07, 2021 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update, ovo je slika posle 4 meseca.

U principu sve je manje više okej, osim pojave bba na kamenju i gsa na kamenju.

Za sad nije strašno, nadam se da ću to sanirati u narednom periodu. Bila je sezona odmora pa je akvarijum malo zapušten.

Od živog sveta ember tetra, sakura kozice, rogata nerita, otocinclusi. Trudim se da se sve održi jednostavnim.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2022 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto proslavismo i prvi rođendan ovog mog iwagumija...

Bilo je svega i svačega, žute trave, bba, trovanja co2, manje više svega što većinu članova na forumu zadesi...

U jednom trenutku sam i hteo da odustanem od iwagumija, jer carpet nije lepo napredovao (moja krivica naravno), ali sam na kraju izvršio male modifikacije i dodao alternateru mini, blyxu i valisneriju nanu.

Naravno, ovo više nije iwagumi, ali ga ja posmatram kao da jeste. Very Happy

I uživam, održavanje je minimalno, uživanje maksimalno i ovakva postavka može da gura prilično dugo ovako (nadam se).

Još da se parvula razmaše u ćošku gde je bila blyxa koja se istopila (opet mojom krivicom) i to je to.

Od algi me jedino zeza zelena i to po kamenju, ne znam kako da je se rešim, stalno se vraća... Ako neko ima predlog kako da je se rešim, rado bih poslušao...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2022 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo je ispao tepih ne odustaj od iwagumija...Što se tiče zelene alge na kamenu jedini efikasan i brz način za rešavanje koji primenjujem je tvrda četkica za zube.. Very Happy Embarassed To ne rešava uzrok ali kamen kroz minut dva bude kao kada sam ga uzeo iz radnje.. Kako se ponašaju ember tetre nikada ih nisam imao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2022 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam i četkicu za zube, sad sam otišao nivo iznad, uzeo sam ribaću četku, anatomski se drži, odlična za skidanje algi. Very Happy

Međutim, na prednjem delu ovog glavnog kamena je prostor koji ne mogu da dohvatim, i tu se nataložilo najviše algi... A i ove koje skinem, se vrate... Ne znam šta može biti uzrok toga, bukvalno su još ostale samo na kamenju.

A ember tetre su super, jatne ribice, mirne, milina ih je gledati. Baš su lep prizor, pri tom, ne jedu kozice, kojih sada ima milion. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2022 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj malo da korigujes fosvate. Meni zelena uvek bukne kad fosvati skoce a kazu kad ih nemas dovoljno onda bude one zelene tackaste....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2022 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja imam ovu tačkastu, ali pravo da ti kažem, prešao sam na neku đubrivo sve na jednom mestu, tako da osim toga ništa drugo ne dodajem... Ne znam kako bi se u sve to uklopilo dodavanje dodatnih fosfata... Msm situacija je relativno okej, ništa tu nije buknulo, samo me nervira, jer nikako da se povuku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 30l - iwagumi alman Akvarijumi 0 Sub Mar 04, 2017 11:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano Iwagumi itan Akvarijumi 5 Pon Mar 30, 2015 11:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Remake - Iwagumi Nikolac Akvarijumi 7 Sub Feb 28, 2015 5:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iwagumi nano 10L srki.acs Akvarijumi 29 Čet Maj 08, 2014 10:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iwagumi 416l Akvarijumart AkvarijumArt 18 Uto Avg 27, 2013 5:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License