Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potpuno nestao koridoras, verovatno mrtav i razgradjen Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2022 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li iko zna sta se desi kada ribica umre koliko treba vremena da nestane? Nemam vremena i eto zadnjih mozda mesec dana nisam primecivao koridorasa i izgleda da se razgradio covek za tih mesec dana izbacio sam panj ispod njega ima nesto crno kao zemlja da li je od njega ili se tu nakuplja prljavstina ne znam, ja korija ne vidim brckao sam rukama nije on mali da ne bi pobegao pa da ga ugledam. Sokantno. Imao sam isto problem sa onom narandzastom platikom za koju sam otvorio temu verovatno da je odma ispod ove.
Da li je moguce da se riba razgradi tako lako u vodi i nestane. Prljala mi se nesto vata tuce voda odozgo ka dnu akbarijuma iz creva pa reko dize iz sljunka kompost pa se prlja vise vata. Stvarno ne mogu da verujem kakav sam ja ovo akvarista xD. Da li se ovo ikada desilo ikome u svetu. Pogledacu jos koji put sa nadom da ga ugledam ali tesko. O cemu se ovde radi da mi se dve ribe razbole doduse usled nedostatka vremena nisam se brinuo mnogo jesam ja i mnejao vodu i sve neophodno nego nisam obracao paznju toliko pa nisam mozda bacao na dno ovome hranu pa je umro od gladi. Mada uvek mora koji komadic da padne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2022 4:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2022 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puzeva je bilo, bese mi cudno da je bas od toga sto je prljav filter jer ima koliko hoces vate, novi sam uzeo spoljni trokomroni filter pre sam imao mnogo manji sto sam ja napravio od plasticne posude. Da li puzici pojedu les? Da li bi trebalo da riba ispliva ili ipak da ostane na dnu kad ugine? Puzice ne znam ni sam koje imam ramshorn valjda uglavnom uvek ih ima i uvek ih izbavujem i uvek su mali nisu ocigledno kupovni nego stetocine jedino sto signaliziraju kad ih ima vise neki problem, visak hrane ili prljavstinu ili mozda i jos nesto ja ne znam. Kori nije mogao da zavrsi u filtetu nedavno je ciscen i ima mreza na prelivnom crevu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2022 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti je krug života u akvarijumu. Ribica kad ugine, za par sati je puževi, algari, kozice, pojedu ko da je nikad nije ni bilo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2022 3:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na ovom utesnom odgovoru Very Happy
Cudo da ove ostale ribice funkcionisu normalno nakon razgradnje korija i poremecene posture moje nekadasnje platike. Kori paleatus mi je uvek bio lep, stidljiv ali imao je momente da divlja uzduz i popreko uz staklo i kad pravi puno mehurica pri vrhu ko kad oni sa vajpom prave vence. Meni je koridoras paleatus jedna od najlepsih riba, metalik ta boja i izgled kao zmaj bar mene jentako asociralo, pogotovo u odnosu na neonke, bas deluje mocno. Platika nekako alava ali bila zuta i pravila lep kontrast, nije stajala mnogo u mestu ali nije ni sprintala. A ove neonke ko frigidne, stoje kao slike (imam 8 kom, nije da nije jato) nesto im i nisam ljubitelj osim sto lepo izgledaju tu nema sumnje, plavo crvene, lepse su mi od kraljevskih ove su mi prejake boje malo ciganske. Korija mi je vise zao al mozda je otiso na bolje mesto xD bio je usamljen. Gupike imam mozda 5 meseci starosti one su mlade pa plivaju videcu ih kad porastu ali cine mi se kao najveci pogodak u akvarijumu, one su kao folcvagen u svetu akvaristike, kad pricamo o manjim ribama. Sta znam vise volim kad pracakaju peraja nego kad se teleportuju kao neonke mada je i jedno i drugo plivanje interesantno na svoj nacin. Ali glavna mi je zamerka fizicka lenjost neonki. Eto sad samo imam neonke i gupike tako sam i zeleo ali sa koridorasom. Ko ce znati. Akvarijum sam stavio ma prodaju pre 25 dana, vremena nemam ni mesta vise, iako akbaristika ume da bude interesantna, ali prodao jos nisam. Ako koga zanima nek se javi 60l ima po mojim postovima nek trazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2022 3:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice puzeva znam da neki jedu leseve ali bas da ovi malecki od sbega par mm izedu takvu ljudinu svaka cast. Da li je crnilo ispod panja od izmeta puzeva koji su pojeli korija? Moguce da je tu ispustio dusu jer jelte oni se kriju u senci uglavnom. To moram u ponedeljak da povucem kroz crevo ili sutra. Eto kako ispadnu i puzevi mnogobrojni korisni ako stvarno pojedu u roku od 24h les, spase akvarijum, kakvi heroji iz senke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2022 3:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi pricaju o centarforima a golman samo kad odnrani pet penala tad ga se sete
E tako je fudbalskim zargonom receno i sa ovim puzevima
Ja i dalje ne mogu da verujem da su oni to mogli da urade jer su 70 posto njih minijaturni i svi zivi da se skupe pitanje je koliku povrsinu zauzimaju npr dovoljnu da prekriju celu povrsinu koridorasa. I kako se oni pojave odjednom nisu oni malezijski pa da se ukopaju pa kao sad izadju. Kucica ta nemoguce da moue za tipa par dana da se udvostruci tako sto se oni najedu. Jer jedino je to logicno da oni bas minijaturni manji od mm porastu a do tad su bili svuda po akv njih ne mozes tako lako da vidis po listovima i sljunku u ubiljenom akv. Ja ih izbacujem po npr 5 komada svakih nedelji dana npr i njih ima uvek normalno. Ali valjda.vise kad je zagadjena voda. Kad njih vidim u nekontrolisanom broju znam da sam nesto zaje*o Very Happy. Ne znam da li je ovo istina ali to je.moje iskistvo znaci kad je prljavo se pojave ne kad ima hrane svuda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2022 3:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekad sam ih pola sata izbacivao po 15 komada jer sam hteo bas da ih istrebim i normalno evo ih sutra i prekosutra i nakosutra. Naravno pametnije je probati sa nekim povrcem kao mamcem ali to je ipak za pametne pa nisam mogao.
Hteo sam da ih istrebim jer sam negde procitao da oni dolaue jednostavno sa biljkama nezeljeno i da su stetocine sta ja znam ali svi puzevi umeju da jedu biljke npr nema nista u akv da je idealno. Tesko doci do informacija uvek bilo meni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Barbus, koridoras, biljke dragang Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Apr 21, 2020 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koridoras slajer? Milan.B Ribe 6 Čet Jun 16, 2016 2:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drezga i Valisnerija potpuno propale Milan013 Biljke 1 Pet Okt 23, 2015 12:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koridoras - brkovi DevilFish Ribe 3 Čet Jan 15, 2015 11:57 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koridoras koleeeee Početak u akvaristici 4 Sre Dec 10, 2014 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License