Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kanister filter od cevi fi 110 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz ljudi. Poceo sam da pravim "kanister filter" od kanalizacijske cevi fi 110. Racunao sam zapreminu filtera i ona je nekih 5,227 litara pa me interesuje da li je zapremina dovoljna za akvarijum od 45 litara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Jun 02, 2022 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je pusten na probni rad i radi ekstra necujan je ne curi nigde jedino mesto gde je curela voda bilo je na poklocu gde su ulazni i izlazna cev reseno silikonom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Jun 02, 2022 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image

Ostalo je samo jos da napravim usisnu cev i ne znam dabli da napravim spraybar ili da napravim cev kao kod kupovnih kanistera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Pet Jun 03, 2022 7:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

extra. Sigurno vrhunski radi posao u 45 l. A verovatno bi odradio i do 100 l bez problema, čak i da je prenaseljen.
Da li si protok regulisao preko nekog ventila?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Pet Jun 03, 2022 8:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poređenja radi u Atman ef4, najveći kanister po pristojnoj ceni, u njegove 3 korpe možeš nagurati samo 3*2.5l materijala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jun 03, 2022 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema ventil razbisljao sam da ubacim ali moram da nadjem neki koji bi mogado da ubacim na ove vodovodne cevi tako da se dvoumim posto je pumpa atman 101 mislimda bese model ima na sebi regulaciju protoka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Jun 07, 2022 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primecen prvi problem. Voda nekako curi na silikonu kako nemam pojma jer je lepo izlepljeno i zadihtovano. Ne znam da li se stbara neki pritisak pa da se silikon odvojio. Kupicu novi poklopac za cev i probacu dq prepravim filter pa javljam stanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Jun 07, 2022 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Silikon ufff... nece odraditi posao. Jako loš spoj ima sa pvc, ppr... Mislim da ćeš više uspeha imati sa super lepkom+soda bikarbona ili nekim epoksidnim lepkom. Postoje i najlonski fitinzi za rezervoar i konektori za rezervoar. Finom šmirglom pređi delove koj lepiš da lepak ima više površine da se uhvati.

Ti uradi sam kanister filteri su opravdani za velike akvarijume. Za tvoj sistem viseći Atman će odradi posao a košta isto ili manje. "Korisnih bakterija" nećeš imati više nego što ih sistem podržava ma koliko filter materijala trpao. Da bi držao ribe u životu uglavnom ne treba puno filter materijala. Za bistru vodu potrebno je malo više. Siguran sam da je sve već pisano i objašnjeno na forumu samo treba malo kopati za informacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Jun 08, 2022 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru. Imam atman hf 0600 ali sam hteo da probam nesto sam da napravim jer sam imao u planu da u skorije vreme pravim neki veci akvarijum pa rekoh da probam pa ako uspem uspem ako ne uvek je tu fabricki kanister filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2022 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno se nadam da nećeš pokušavati sa superlepkom Laughing Da drži vodu, teško, voda uvek nađe put.
To superlepak+soda bikarbona je dobro za pumpe kada pvc izolacija od kabla krene da se izvlači ili puca. Moj ti je savet da odmh ojačaš spoj pumpe i kabla ako ćeš praviti kanister.
Koliko se isplati je diskutabilno zbog tog spoja. Konektori ako ćeš već da ih kupuješ onda izbušiš staklo ili napraviš prelivnu kutiju i staviš filter ispod akvarijuma. Teflonski fitinzi to se možda i isplati fiting+gumica+matica oko 400din. Da je to bilo da se poruči preko neta pre nekih 10tak godina kada sam imao istu ideju kao ti sigurno bih probao. Sada bih se cimao samo da zalepim staklo ili napravim rasvetu. Ne znam koliko su dugo u hobiju ali posle određenog vremena ćeš videti da se ne isplati cimanje i budženje za akvarijume koji služe za uživanje na duže staze.
Ako si baš zagrejan da napraviš solidan filter razmisli kako bi ubacio grejač u njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2022 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam i da probam i to ali mi je nekako nista ne pata na pamet jer je cev malog precnika. Ovo je bilo za probu posto sam imao nekoliko visak pumpica pa reko da probam s jednom. Promenio sam cevi za prikljucak zadihtovane su gumicom plus silikon ali jos nisam stigo da testiram jer nemam vremena trenutno zbog posla. Probacu je ovih dana pa javljam rezultate akobopet procuri kupujem kanister. Ako dodje do toga da kupim dvoumim se izmedju sicce whale eheim classic 150 ili neki atman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2022 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam napisao pa da se ispravim razmisljao sam za ubacivanje grejaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2022 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napokon naso vremena da promenim spojke na filteru stavio kao na cesmi plasticne brze spojke zadihtovao lepo za sad ne curi. Merio protok vode sad ne znam da li je dobra kalkulacija za minut izadje 1.6 litra vode sto mu dodje nekih 96 litara na sat ako je racunica dobra. Da li je protok dovoljan za akvarijum od 45 l? Pumpica je atmanova ja mislim 101 model sa ako se ne varam protokom koji pise na njoj 540l ali sto su ulaz i izlaz creva fi 8 mm pa smanjuje protok a i ne verujem da je protok toliki koliko pise na pumpi. Zbog kolicine filter materijala i keramickih kugli koje staju u filter ja mislim da je dovoljan i za 150 l ali me brine protok da nije premali. Ako ima neko neki predlog neka kaze. Ako ne stekam kintu za neki dobar kanister.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2022 7:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skupljaj pare.

To je trenutno drz ne daj protok, neka prica je da treba da okrene zapreminu oko 4x za sat, a cim se malo zaprlja to ce jos da opadne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2022 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista onda kupujem definitivno favricki kanistrr samo ne znam koji da uzmem dvoumim se izmedju sicce whale ili eheim classic 150.. Pa eto neka neko ko je isprobao kaze svoje misljenje da se lakse odlucim..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License