Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ručna izrada - 300l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2022 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam dobio primjedbu da mnogo cackam oko akvariuma i da je mala kolicina bio mase za filtraciju, samo da dodam jos da ne diram akvarijum nikako vec mjesecima, jednino mijenjam oko 20l vode (sa vrha) svakih 5/7 dana. Ne usisavam dno, ne diram nista. U filter je odavno vec nasuto 6kg lava kamena (1 cm precnika).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2022 11:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2022 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vedujemo ti nista😂 okaci slike!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2022 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa okacene su, zar se ne vide?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 16, 2022 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da okacis slike novog stanja da vidimo ima li napretka i da li zaista ne cackas nista po akvarijumu😉.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2022 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Dodao sam par novih biljaka, ali je transport bio u periodu kada su bile ogromne vrucine, tako da su se biljke prakticno skuvale dok su dosle.
Trenutno su u fazi oporavka, tj. nade da ce da prezive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2022 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Malo bolja rezolucija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Pet Jul 22, 2022 7:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li su pravi SAE?
Image
Nesto su mi letargicni i ne bih rekao da ista jedu vec par dana od kako su tu. Prvi dan su bili blijedi, kao i blijedo crna pruga na tijelu. Sada je vec pruga skroz crna i koloritna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Pet Jul 22, 2022 8:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, i nesto su mi plasljive ribe, bjeze cim pridjem akvarijumu, dok sve ostale odmah idu prema meni, ocekujuci hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Jul 22, 2022 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrv im treba malo vremena da se naviknu na uslove... Obicno oni budu prvi kad se hrana baca. Inace deluju zdravo i debeljuskasto... Neces videti neke vajde od njih u pogledu ciscenja algi🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Pet Jul 22, 2022 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maloprije gledam, poceli su da plivaju okolo, opustili su se konacno. Nadati se da ce da gricnu i koju algu.

Pitanjce:
Znam sigurno da imam malezijske puzeve u akvarijumu, medjutim nikako ih ne vidim, odavno vec. Neki dan vidim jednog malca na sljunku nakon 3 mjeseca.

Da li je to znak da im je ok u podlozi pa ne izlaze na staklo, ili ih jednostavno nema mnogo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pet Jul 22, 2022 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno ih nema mnogo. Mozes da stavis komad krastavca preko noci i ujutru da ih prebrojis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2022 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čini mi se da je jedna kraljevska neonka puna ikre, jer ima primjetno veći stomak od ostalih. Inače, ona je i najveća od svih ostalih neonki, oduvijek. Pošto u akvaijumu nema uslova za mrijest, da li sam možda u problemu i hoće li mala da preživi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2022 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bacaju one kontinualno ikru, samo sto ikra bude pojedena ili propadne ako nema uslova za izleganje ili ako ima uslova onda malci koji se izlegu budu pojedeni. Tako da ne moras da se sekiras mnogo oko toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sre Jul 27, 2022 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prije svega iz neznanja i neiskustva, ali sve su prilike da sam napravio gresku sto sam ubacio odrasle SAE.
Vidim ja zadnjih dana se u filteru nakupljaju dijelovi biljaka, brze i vise vec uobicajeno. Obicno filter pokupi mrtve dijelove biljaka, ili neke parcice koje dignu ribe, a sada i svjezi dijelovi. Mozak i dalje ne radi…
Danas bacim pogled na akvarijum, kad ne lezi vraze, malici brste mahovinu sve u 16, a alge ni da taknu?!
Momentalna delozacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2022 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubi me BBA u akvarijumu. Donio sam je još prvi mjesec sa nanom (na listovima pri kupovini) i evo nakon 8 mjeseci, polako preuzima sve od kamena i biljaka. Možda je glupo, ali od kada sam počeo se Easy Carbo, imam navalu i bradate napasti. Prije je bila samo u tragovima. Od algi imam još i poneku zelenu tačkicu na prednjem staklu i na bočnom nešto malo zelene praškaste. Čini mi se da zamjena vode pogoršava stanje. Kupio sam 3 amano kozice prije 15 dana, odmah su zbrisale pod kamen i nikada ni jedne vidio nisam od tada. Vjerovatno su ili uginule, ili pojedene. Malezijske puževe vidim s vremena na vrijeme, tek jedan ili dva. Vidim da rastu, ali ih nigdje u većem broju. Ne znam kako se drugi žale da se množe kao ludi, kod mene se i oni i ramshorni nalaze "u tragovima". Stargras i rotala nekako ne pomažu ni malo, niti vidim njihov posebno brzi rast. Ne znam šta da im radim, ali ovo ne ide na dobro. Voda se uopšte ne osjeti, nema nikakav miris, bistra, ne hranim mnogo. Imam osjećaj da mu ga ovaj akvarijum dođe kao neka kljakava mlada, 100 k...ca mu fali i nikada mu ugoditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izrada akvarijuma kikii77 Tražnja 3 Čet Okt 22, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 60l - izrada i formiranje od 0 kikii77 Početak u akvaristici 24 Čet Okt 22, 2020 11:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 300l nema sanse da odlucim ... milospe Ribe 14 Uto Nov 06, 2018 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem akvarijum od oko 300l Zivadin Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 19, 2018 9:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka White Ghost 300L Strahinja025 Akvarijumi 46 Pon Jan 15, 2018 5:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License