Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sadnja biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz ljudi vec duze creme se mucim sa sadnjom bilja. Znam kako se sade biljke ali mi nije jasno dali nekoliko istih biljaka idu u jedan deo akvarijuma ili mogu da se stave na suprotnim krajevima da se medju njima nadje neka druga vrsta ili se sadi odvojeno. Sve sto zasadim mi nije prijatno oku pa se mucim i stalno cupam pa sadim i tako u nedogled. Kad bi mi neko pojasnio malo koje kombinacije bilja idu sa kojom na koji razmak da se zasade jedna do druge da to ima smisla i bude projatno za gledanje a ne kao njiva u kojoj se odomacio korov 😂😂😂😂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2022 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neobicno pitanje, niko se ne odaziva, al evo ja-dizajner da ti recem koju. Za uspesan dojam moras prvo da znas sta hoces. Kao sliku kad slikas, osmislis sta je u prvom planu, sta ce ciniti pozadinu, koji detalji zelis da budu upadljivi. Polozaj akvarijuma u prostoriji? Kompozicija: dijagonalna, centralna, trecine, zlatni presek...ima puno sablona po kojima mozes sloziti bilje/kamenje/panjeve a kljucno je strpljenje. Ne vole biljke cesto presadjivanje, zato provedi vise vremena buljeci zamisljen u staklo nego zamocenih ruku u vodu.

Korak 1
Sagledaj sta zelis da postignes, znaci primeri sa neta.
Korak 2
Sagledaj sta od izabranih ideja mozes da primenis kod sebe.
Korak 3
Istrazi kako rastu biljke vec koje imas i one koje mozes da nabavis.

Nemoj da preskocis ova 3 koraka. Tek sad kreni u sadnju/presadjivanje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2022 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Savet pocetniku kod uzgoja biljaka je pre svega da ustanovih koje biljke mozes da odrzis dugorocno u dobrom stanju u tvom akvarijumu. Probaj da napravis vecu biljnu masu i to bez osvrtanja na estetiku za pocetak. Sledeci korak je da korigujes pozicije biljaka u odnosu na to da li su niske, srednje ili visokorastuce... Ova dva mozes i paralelno da odradis i dok to odradis proci ce vec nekoliko meseci u kojima ces ustanoviti da li neka biljka treba da se sadi gusto ili rastrkano i kako se tokom rasta ponasa tj da li sama osvaja teren oko sebe propagacijom,raste u zbunu ili raste uvis dok se ne povije po povrsini ili cak istera izdanke van akvarijuma.
Pogledaj malo youtube ako vec nisi... Tendencija je da se biljke grupisu jer tako dolaze bolje do izrazaja....
Nakaci ti nama malo slike tvog ucinka pa mozemo konkretno da prokomentarisemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2022 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima. Biljke jesu razbacane naokolo na sve strane. Da napomenem da nemam iskustva sa biljaka i da ne dodajem co2.

www.akvarijum.org/forum/upload......jpg[/img]

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2022 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2022 7:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovu visoku kriptu dobro što si gurnuo do kraja zadnjeg stakla. Ako je neka visoka ostala po sredini akvarijuma i nju pomeri do kraja.
Napravi kao neki prolaz po sredini ili na sredinu stavi neki lepi panj. Kao neko ostrvce da bude po sredini i na njega nakači neke microsorume i anubie. Ako se odlučiš za ostrvce na sredini sa panjem onda ne moraš ništa da sadiš ostalo na prednjem i srednjem planu sem možda nekih niskih kriptokorina ili echinodorus tenelus.
Ako se odlučiš za puteljak po sredini onda ostavi sve od prednjeg stakla do zadnjeg bude prazno ili stavi baš neku nisku biljku ali koja ne traži puno svetlosti zato što kada porastu visoke kripte i valisnerija nećeš imati puno svetlosti pri dnu...Van puteljka zasadiš neke biljke srednje visine....
Kada se odlučiš šta tačno hoćeš i zasadiš pusti ih neka rastu pazi samo da budu zdrave biljke, sklanjaj listove koje vidiš da su propali...drži visoke kripte uz zadnje staklo i valisneriju uz levo staklo ako vidiš da visoke kripte i valisneria pustaju nove izdanke prema sredini čupaj odmah ostalo pusti da raste Very Happy Kada se to sve lepo zažbuna i dobiješ ozbiljnu masu onda možeš polako da oblikuješ Very Happy Ali prvo masa, masa je keva Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Avg 21, 2022 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za savet. Panj imam ali sam morao da ga izvadim jer je dosta veliki i nema mesta da ribice plivaju moram da nadjem neki manji. Ideja sa ostrvcetom mi se svidja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License