Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Unistavanje algi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2022 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostruzi zoletom.
Za siru polemiku okaci sliku..

Cjushni malo Pleku, vidi jel ziv
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2022 2:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2022 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru. Probacu da uradim tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2022 7:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

EasyCarbo mi je malo pomogao za unistavanje alge. Na kraju sam jos jednom ocistio akvarij izmjenio pjesak, kompletnu vodu, izribao staklo, izmjenio filtere... Ali interesantno ova alga je prava zvijer, palio sam je direktno sa malim plinskim brenerom na kamenu i panju magrovine i nista se ne desava, ne gori 😂😂😂😂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Pet Avg 26, 2022 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BBA sam kod sebe rijesio (80% za sada) samo izmjenom 50% vode, tako da samo udri sa izmjenama i ne razmisljaj mnogo. Dodajes EC, biljke ce da zivnu, BBA ce da splasne. Treba vremena, ide sporo, ali radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ikebana
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2022
Poruke: 35

PorukaPoslao: Pet Avg 26, 2022 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je sijamski algar pojeo sve sto je bilo od crnih algi na pocetku, bukvalno sve, poklonio bih ti ga da mogu da ga uhavatim u akvarijumu. Meni subse pojavljivalr samo na visokim biljkama gde je jak protok, resio sam tako sto sam te bilje malo samo pomerio inubasio sijamca, trenutno nemam ni jedanu jedinu algicu bukvalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Sep 01, 2022 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ikebana ::
Meni je sijamski algar pojeo sve sto je bilo od crnih algi na pocetku, bukvalno sve, poklonio bih ti ga da mogu da ga uhavatim u akvarijumu. Meni subse pojavljivalr samo na visokim biljkama gde je jak protok, resio sam tako sto sam te bilje malo samo pomerio inubasio sijamca, trenutno nemam ni jedanu jedinu algicu bukvalno.

Mozda ga nabavim, ne znam kako ce sijamskog algara primiti ancistrusi, imam 11. Ne znam ima li veze s tim.
Zasada nemam problema jer sam izmjenio komplet vodu i pijesak... Ostalo je nesto algi na listovima, medjutim ni toga vise nema. Ostavio sam akvarij sa 2 tablete vikend hrane, nakon 7 dana izgleda da su ancistrusi ogladnili i pojeli ostatak algi iako oni u principu ne jedu ove alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Sub Sep 10, 2022 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po preporuci ubacio sam ovu plutajucu biljku, ne znam nazive biljki... Uglavnom preostale alge su nestale u roku 5 dana... Sto, kako, nemam pojma.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Sep 11, 2022 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja biljka je u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Ned Sep 11, 2022 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reduktor ::
Koja biljka je u pitanju?

Mislim da je nazivaju Lisiciji rep
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2022 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

biljka je Ceratophyllum demersum ili po našem ( drezga,rogolist)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko indentifikacije algi Stefanbgd Alge 0 Ned Apr 22, 2018 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo vrsta algi Uku Alge 4 Sre Avg 23, 2017 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License