Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljni AQ 300 l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 5:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ,
Kupio sam novi AQ od 300 l sa unutrasnjim 2 komornim filterom , za podlogu sam stavio 40 l zemlje za cvece 4-5 cm debljine napred pa sve do 8-9 cm sa zadnje strane , preko njega crni pesak srednje granulacije.
U filteru atmanova pumpa 1200 l/h . Od filter materijala imam red vata , red redji sundjer, siporex prstenove jedno pakovanje zatim biokugle (30 ak) pa jos jedno pakovanje siporex prstenova i na kraju jedan gust sundjer.
Imam jedan problem na pocetku i zamolio bih vas za neki savet a to je , cesto mi voda dobije onu boju od zemlje , na 3-4 dana vec mora da se menja, da li je to normalno ? Menjao sam 2 puta celu vodu vec zbog toga.
Hvala unapred svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 5:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemlja za cvece se stavlja u maksimalnoj debljini od 1 cm, ja nikada nisam stavljao deblje od 5mm.I po meni, bolje da je ta zemlja za cvece smesa crnog i belog treseta, nego glistenjak ili kompost.


Poslednji izmenio Rooster dana Pet Nov 04, 2022 10:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa zemljom ili soilom kao podloga voda se menja prvi mesec svaki 1-2 dana po 50% i to kad je sve pravilno urađeno sa 1 cm zemlje i 5-6 cm peska preko a to koliko si ti natrpao trebaće verovatno 3-4 meseca strpljenja i teškog rada i to pod uslovom da si stavio dovoljno debeo sloj peska preko da ne može da ti izađe ta zemlja kad sadiš i čupaš biljke u vodu i još više isprlja i bez naseljavanja ribica samo što više biljaka da potroše sve te hranljive materije i otrove opasne po živi svet,biće verovatno i puno problema sa algama.

Srećno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada bih mogao biljke da ubacujem?Ubacicu hrpu bilja , tako sam i planirao , mada nisam znao da sam preterao , da li to moze nekako da se resi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo debljine podloge i boja vode
Image


Poslednji put izmenio dulemali99 dana Pet Nov 04, 2022 12:51 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zakasnio si, biljke se sade pre nego što se sipa voda Wink
ali može i sad kad budeš menjao vodu dok je niži nivo lakše je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam sliku podloge pa vidi kako to izgleda
Nisam ubacio odmah biljke jer sam citao na forumu negde da moram nekoliko puta da peomenim vodu prvo , pa onda biljke ali zasadicu ga vec za vikend ili pocetkom sledece nedelje, osvetljenje ne ukljucujem jer nema potrebe


Poslednji izmenio dulemali99 dana Pet Nov 04, 2022 12:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dulemali99 ::
Ubacio sam sliku podloge pa vidi kako to izgleda
Nisam ubacio odmah biljke jer sam citao na forumu negde da moram nekoliko puta da peomenim vodu prvo , pa onda biljke ali zasadicu ga vec za vikend ili pocetkom sledece nedelje, osvetljenje ne ukljucujem jer nema potrebe


Molim te za link gde si to pročitao, da vidim koji je poznavalac to napisao. Chaos je već napisao najbitnije.

Jesi ti uopšte stavljao neki hardscape, ili si mislio da bude samo zemlja i biljke? I alge naravno sa ovoliko zemlje 😄
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izgleda jednako debelo zemlja i pesak ako imaš dodaj još peska ili ćeš morati jako pažljivo da sadiš sa najkvalitetnijom tankom pincetom da ne rasturiš podlogu,svetlo i netreba kad nema biljak kad budeš posadio onda počni sa 6 sati maksimum dovoljno za biljke pa posle 1-2 meseca dodaj još po sat na 7-8 da ti ne buknu alge sad kad je previše hranljivih materija.Možeš i u filter da staviš aktivni ugalj prvi mesec dok je prejaka podloga da pokupi iz vode tu hemiju a i boju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2022 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih ovako na tvom mjestu, a i sam sam radio isto:
Dok još nije kasno, izvadi pijesak koliko je moguće, pokupi 10l zemlje (ostatak baci). Zemlju ubaciš u jupol kantu, naspeš vodu, pustis neko vrijeme, rukom je iscjediš kao krpu i ubacis u drugu kantu. Tako par puta odradiš, ubaciš 10l te zemlje u akvarijum (svuda jednaka debljina) vratiš svoj pijesak, naspeš pun akvarijum (ne pališ pumpu). Nakon 24 časa isprazniš sve, naspeš ponovo, i tako 3-4 puta. Nakon toga odmah biljke. Nećeš moći živjeti od algi ako tako nastaviš. Ubaci prstohvat hrane za ribice, i zvekni sera bio nitrivec u filter. Na tvom mjestu bih oprao filter, jer je on deponovao ko zna šta sve ne u sebe (hemiju, itd).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2022 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se isplati staviti mozda aktivan ugalj ovde?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2022 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I moj najiskreniji savet je, da kad je vec sve na pocetku, izvadis sve, i pocnes kako treba. Znaci zemlja maksimalno do 1cm,ako nikada ranije nisi imao, preporucujem do 5mm. Ako posle bude bilo potrebe, mozes zalediti pogace od zemlje i dodavati gde treba. Zemlju ne stavljati do ivice akvarijuma, da se ne bi videla razlika izmedju peska i zemlje. Sacuvaces sebi mnogo zivaca ako krenes kako treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2022 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nastavak , kupio sam aktivni ugalj i ubacio , zamenio vodu , smanjio malo zemlje pre 4 dana i ubacio 2 biljke koliko da proverim kako stoje stvari u akvarijumu, i desilo se to , voda vise ne postaje zelena ali danas posle 4 dana listovi na vrhu biljke postaju beli odozdo , sta se desava i kako resiti problem?


Poslednji izmenio dulemali99 dana Sre Nov 09, 2022 12:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 09, 2022 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Evo deo biljke na vrhu koji pocinje da beli


Poslednji put izmenio dulemali99 dana Sre Nov 09, 2022 12:07 am, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 09, 2022 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
A ovo je cela biljka


Poslednji izmenio dulemali99 dana Sre Nov 09, 2022 12:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe i biljni akvarijum djilepfc1970 Ribe 2 Sre Okt 07, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 60l biljni svet Ultra Akvarijumi 6 Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Arduino LED kontroler i osvetljenje z... peconis Uradi Sam (DIY) 12 Pet Mar 29, 2019 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License