Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pumpa za akvarij Juwel Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stipest




Registrovan: 07 Nov 2022
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarij Juwel RIO 180 i orginalnu pumpu Juwel Eco flow 600 koja je i došla sa akvarijem.

https://pethomeshop.hr/jw-rio-180-aq...proizvod-9902/

Problem je da je pumpa odjednom počela jako puno vode izbacivati. Toliko da pravi kovitlac u cijelom akvariju, a ribice su prikovane na dno, jer ne mogu doći do vrha od tog jakog strujanja. Pumpu sam rastavio, očistio (nije bilo ničega za vidjeti), sve filtere (koji su isto orginal Juwel) oprao, perlon vatu zamijenio, ali nisam ništa dobio. Na pumpi nema nikakve mogučnosti regulacije. Ima li tko kakvu ideju, što bi moglo biti? Glupo mi je davati 400 kn za novu pumpu, a ova radi.
Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Nov 12, 2022 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar nije logicno da je pumpa radila sporo dok je bila zaprljana i neociscena a nakon ciscenja je proradila kako i treba da radi?

Ako ti je protok prejak napravi prigusenje u vidu sprejbara (Spray Bar). Izguglaj pojam pa ces po slikama dobiti ideju kako sam da ga napravis ili eventualno kupi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stipest




Registrovan: 07 Nov 2022
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2022 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je bilo bi logično, ali se ne dešava. Radila je ok i odjednom počela prejako. Nakon toga sam sve očistio i na kraju promijenio sve filtere, ali nisam ništa dobio.
Evo kako to izgleda:
https://youtu.be/RdYxHY-QARg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License