Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vazdusna pumpa za sundjer filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno glupo pitanje. Imam pumpicu champion 0098 pise da jok je kapacitet 270l/h e sad da li kad se spoji sundjer filter na pumpicu filter ima protok 270l/h ili se to drugacije racuna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2022 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

270 L/h se odnosi na protok vazduha, dok se protok filtera izrazava kao protok vode.
Realno je ocekivati taj filter nece obraditi ni blizu 270L vode na sat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2022 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to me je zanimalo. Hvala na odgovoru. Jos jedno pitanje da li ce pumpica tog kapaciteta da protera vodu bar 40l/h?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2022 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako bi to izmerio.
Mozes da kupis testove za amonijak, nitrite i nitrate, pa da testiras vodu i vidis da li se neki od parametara povecava. Ako posle nedelju dana aminijak i nitriti budu 0, onda ti taj filter dovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2022 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta god da imas i koliki god da je protok posle nekog vremena ce se uhvatiti ravnoteza...malo je nezahvalno nagadjati kada je skroz sigurno da se ubacuju ribe i koliko bi mogao da stavis u aq sa takvom filtracijom....to bi vec morao da radis na svoju odgovornost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2022 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja atman hf 600 na glavnom akvarijumu sa pola litre keramickih perli i 2 pakovanja siporax minija ali sam postavio jedan mali akvarijum za mrest zivorotki pa me zanimalo ako je pumpica sa kapacitetom 270l/h koliko protok vode moze da ostvari ali pretpostavljam da je za 15 l dovoljno kakav god da je protok jer ce tu da borave malci i eventualno jedan koridoras. U tom akvarijumu imam xy168 i xy 2820 pretpostavljam dovoljni za 15l. Inace su zaciklirani u starom akvarijumu a sada cikliram i jedan xy 2836 koji ce tu da ostane pa ako zatreba za ne daj boze imam jedan od 35 litara. Gledai nesto po netu pa stavio crevo na sundjer filter u minut je izaslo 750 ml vode doso sam do neke racunice od 45 litara na sat 2 sundjera sa tim protokom pretpostavljam dovoljno za mresni akvarijum od 15l. Razmisljao sam neki atman unutrasni ali mi protok od 450l/h deluje prejako cak je u akvarijumu od 40l uvlacio gupike a mogu da zamislim sta bi bilo u akvarijumu od 15l sa malcima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2022 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj da ne otvaram novu temu. Jel padalo nekome na pamet da u sundjer filter ono sito u sredinu ispuni siporax minijem i kolko to ima smisla. Ja sam to napunio cini mi se da je bolja bioloska filtracija. To sam primetio na osnovu toga sto bez siporaxa na isti broj ribica su se desavala uginuca od kad sam ih ispunio siporax minijem uginuca nemam vodu normalno menjam jednom nedeljno mada posto kod mene kako sam uradio parno grejanje voda isparava brzo tako da samo dosipam novu vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License