Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potocic Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 04, 2021 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 04, 2021 7:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 25, 2021 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kribenzisi malci su napredovali vise se uopste ne kriju od tetri. Nabavio sam cryptocoryne albida brown i bekettii pechii ali se albida jos uvek prilagodjava.
Nabavio sam neki co2 atomizer "bazuka" bas male mehurice pravi. Trebalo mu je oko 10 sati da dostigne dovoljan pritisak u DIY secer-kvasac da proradi.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2021 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala kolegi m.vlacina za apistogramme i za rogatu neritu. Vec su se opustili ali za slikanje izlaze lepo samo kada im se baci hrana Smile Smile Smile

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Echinodorus tenellus koji je poklonio kolega m.vlacina da pravi kontrast albidi brown.

Image

Cryptocoryne beckettii petchii koja se vec lepo prilagodila.

Image

Cryptocoryne albida brown koja je krenula sa novim listovima stabilizovala se ali jos je daleko od maksimalne velicine da bi se lepo videle boje.

Image

Image




Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2021 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam maticne kribenzise sam prebacio pre izvesnog vremena kod keve u akvarijum i tamo su se vec izmrestili Very Happy Very Happy Very Happy Gupike su potpunu amateri sto se tice razmnozavanja u odnosu na kribove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2021 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je da su se apistograme smestile u tako lepom ambijentu! Smile

Uživanje je videti ovu tvoju postavku, sa zdravim i lepim biljkama. Milina za oči.

Nadam se da će malo živnuti forum, i da će ljudi krenuti da stavljaju slike svojih postavki, da se malo trgnemo iz ove apatije u koju smo zapali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 30, 2021 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

M.vlacinavala hvala za kakadue baš su mi interesantni.
Valjda će se odazvati tvom pozivu ostale kočege sa foruma Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2022 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image



Link


Svašta se nešto dogodilo i promenilo sem anubija one i dalje dominiraju Very Happy

Molike imam više varijateta uglavnom su zlatne. Vesele su, razigrane i stalno aktivne. Kakadu ciklidi su se izmrestili od podmladka ostao samo par. Rutinu nisam izmenio, nedeljno menjanje 10l vode česmuše tada dodajem mikroelemente i kalijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2022 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Akvarijum je još uvek aktivan. Nije bilo promena u rutini 🙂 sem što zbog nedostatka vremena slabije trimujem biljke. Ovako izgleda kada nakon svake druge treće izmene vode počupam masu vodenog hrasta i rotale.

Anubije i dalje omiljene biljke...s vremena na vreme prodam višak. Nabavio sam i kriptokorinu tiger lepo raste...to je prva crvenkasta biljka koja mi uspeva 🙂. Nisam znao da li će uspeti pa sam je stavio tamo gde ima najviše svetla..Sada pošto je uspela i prilagodila se verovatno neću mnogo moći da je pomerim ko zna gde se sve proteže korenje. Trenutno smišljam gde bih mogao da je pomerim a da cela postavka bude ok.

Molike stalno živahne , bezbrižno plivaju po celom akvarijumu tako da deluju baš smirujuće ceo akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2022 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto volis anubie, probaj da nabavis ovih novih atraktivnih vrsta da malo pojacas kolekciju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License