Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 UV Led traka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kacica




Registrovan: 30 Nov 2022
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2022 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trazila sam na forumu nesto na ovu temu al nisam nasla bas sta me zanima. A moje pitanje je da li ribicama u akvarijumu smeta UV Led traka koju sam postavila ispod krova akvarijuma, od vode udaljena oko 20cm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2022 7:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2022 4:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas morski akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2022 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze gde su nađene UV trake?

UV da moze da smeta. Tvojim ocima vise nego ribama. UV mora da ima staklenu zaštitu tj da prolazi kroz staklo da ne bi ošetio oči.

Da li treba da se brines? Vrlo verovatno da ne.
Danas svašta nešto prodaju kao UV. Uglavnom ti lako dostupni su ljubičasti ili nešto što spada u plav spektar mada tako ne izgleda.
Pre neki dan sam ubacio 30e u akvarijum, nadam se da je stiglo do dna zbog riba koje su zadnjih 5 godina pod tim čipovima koji se prodaju kao UV.

Pravi UV se koristi za ubijanje nepoželjnih organizama u akvaristi . Ljubičasti spektar za pobudivanje pigmenata kod nekih korala. Jako je iritantna za oči pa se stavlja kao dopuna spektru kod led rasveta. Može u bez nih. Za sve ostalo koristi se razni čipovi u plavom spektru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kacica




Registrovan: 30 Nov 2022
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2022 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

UV traka je kupljena na Kupujem Prodajem. https://www.kupujemprodajem.com/elektro-i-rasveta/led-rasveta/uv-led-traka-395nm-405nm-ultra-violet-ultra-ljubicasta-5m/oglas/110898403


Zalepila sam je ispod krova akvarijuma. On je crne boje tako da meni to svetlo uopste ne smeta a lepo izgleda. Samo da ne smeta ni njima jer bih ga odmah izbacila ako im bude smetalo. Evo sad posle nekoliko dana one se ponasaju super nema nikakvih promena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2022 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je na ivici između ljubičaste i UV. Neko je vidi neko ne. Sve iznad 365nm je bezbedno da se koristi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Led traka i diode od 3w Mark Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Avg 22, 2016 6:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka rgb traka Zhorz Razno 10 Sub Jan 10, 2015 3:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LED traka kao dodatno osvetljenje? Lazar018 Rasveta 0 Ned Apr 20, 2014 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Termometar - samolepljiva traka chikavili Ostala oprema 4 Sre Sep 12, 2012 2:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka cicak traka u akvarijumu ? D-KEE Uradi Sam (DIY) 3 Pet Jan 13, 2012 3:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License