Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moje jezerce Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao drugari,nisam dugo bio pa cu da predstavim kasnije sa slikama sve kako treba i kako je to napredovalo.za sad me zanima sledece naime prosle godine sam uzeo dva sarana i ispostavi se da su muzijak i zenka i bilo je tu 10 ak jos malih prve godine.na zimu posto nisam imao dubinu sam ih prebacio u akvarijum u podrumu i na prolece iskopao pravu dubinu i lepu kolicinu vode e sad sarani se opet izmrestili i sad tu ima preko 40 riba ali ide zima i danas pao sneg i sad vidim svi sarani su na povrsini a koliko sam citao trebalo bi da su u hibernaciji do proleca kad padne temperatura ispod 5stepeni,jel je to normalno ponasanje ili nesto nije okej,nebih da mi uginu pre cu ih odma ubaciti u akvarijume.evo za sad jedna slika pa posle ceo proces


Image

Image
Image
Image
Image
Image

Image
Onda mi se probusilo jezerce nazalost ubacio sam jaku pumpu koja je pravila vibracije i rastresla zemlju ispod i probila najlon pa sam morao ponovo da to resim drugacije


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji put izmenio Loco-Serbia dana Pet Dec 07, 2018 5:54 pm, izmenio ukupno 4 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2018 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, osete oni sami kad je vreme za hibernaciju. Vreme je malo ludo, prisutni su veliki temperaturni rasponi. Doci ce sve to na svoje. Kad mi se nedavno prvi put zaledilo jezerce video sam ih aktivne ispod leda. Sutradan ih recimo nisam primetio pa predpostavljam da su se primirili pri dnu. Posle par dana kad su temperature skocile opet su se aktivirale.
Kolika je trenutna dubina jezerca?
Moze slika da vidimo kako izgleda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dubina je u jednom delu 1.20 sirina metar i po a duzina 2 m postavicu sad slike od pocetka pa do sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pocetku je to ovako bilo jednu godinu cisto probno i onda sam ribe na zimu izbacio u podrum u akvarijum i na prolece pravio ponovo
Slike1
Pocetak
slika2
Slika 3
slika4
Slika5
slika6
Slika7
Onda mi se probusilo jezerce nazalost ubacio sam jaku pumpu koja je pravila vibracije i rastresla zemlju ispod i probila najlon pa sam morao ponovo da to resim drugacije
slika8
Slika 9
Slika 10
Slika 11
Slika 12
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika13
Ribe
izvinjavam se moderatorima za ovakvo pisanje,nisam stigao odma sve pa ako moze neko nek obrise ova dva posta


Poslednji izmenio Loco-Serbia dana Pet Dec 07, 2018 5:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, super izgleda Bravo Jel ti voda uvek ovako bila mutna ili?


Poslednji izmenio nebojsar dana Pet Dec 07, 2018 5:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2018 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije voda mutna to su alge i odustao sam od te price da iskorenim algu,ima tu tri pumpe jedna pravi krug i spusta se preko kamena nazad u jezero a druga je filter pumpa i treca pumpica za akvarijum koja pravi ovu pecurku


Poslednji izmenio Loco-Serbia dana Pet Dec 07, 2018 5:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2018 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih ti reci da si extra iskopao, mnogo mi se svidja. Slicno sam i ja kopao.
Jesi li ti to stavljao obican najlon?
Deluje mi da jeste.
Kako si resio filtraciju? Ako moze malo detalja o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2018 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da obican najlon je u pitanju prvo sam isao sa ovim zelenim debljim pa posle dodao jos 3 sloja ovog belog i da ispuca kroz par godina ne zalim da ga zamenim.taman da ocistim jezerce
Very Happy filtracija je resena sto ima potopna pumpa koja gura vodu u burence koje je ukopano u zemlju i vraca sa vrha nazad preko kamena u jezero. burence koje su mnogi pravili kao diy kanister filter ali vece zapremine nekih 50l.slikao bih sad ali mi je to ispod ovog kamena,ima na slici 3 u levom uglu deo gde je ukopan.slika ce biti na prolece kad budem prao i spremao sve to.ima pumpica za filter koja mi pravi ovu pecerku i stoji na bloku jednom tako da ne ide u dubinu da bi imao pritisak tj potisak za visinu pecurke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sliterinka995




Registrovan: 06 Dec 2022
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 12, 2022 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima... Smile Nova sam na ovom forumu a potrebna mi je stručna pomoć. Very Happy Planiramo da uradimo jezerce u dvorištu sa ribicama, e sada nemamo pojma apsolutno ništa o ovoj temi. Kako, gde, šta... Ideja je bila da pokušamo sami bez angažovanja majstora, međutim kako vreme prolazi meni ta ideja izgleda pomalo strašno i nemoguće. Very Happy

Na internetu ne mogu da nađe korisne savete. Našla sam samo par foruma, koji su dosta oskudni i par magazinskih članaka. Recimo ovo Vodeno rastinje i Korak po korak

Zanimaju me vaši saveti i iskustva. Smile Imate li preporuke odakle početi, koga angažovazi, da li se upuštati u priču sam svoj majstor ili ipak angažovati stručnjaka. Želimo oazu u dvorištu sledeće godine.Vodeno rastinjeKorak po korak


Poslednji put izmenio Sliterinka995 dana Pon Dec 12, 2022 11:29 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Dec 12, 2022 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.beke.co.nz/threads/jezerce.3603/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License