Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan v3 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jan 07, 2023 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vreme je da se krene sa novom postavkom.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 07, 2023 1:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2023 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oleee, podrska za nove pocetke!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2023 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Akvarijum postavljen.
U njemu od biljaka nane,microsorumi,nešto malo bolbitisa.
Nema hranjivu podlogu, jer neću saditi ništa zahtevno (ovaj put). Ako i odlučim dobio sam interesantan savet kako da ubacim hranjive sastojke u podlogu.
Od biljaka ću dodati još nana i neke kripte na zadnji deo akvarijuma.
Od ribica tu je jedna tetra terminator, koja je preživela preselenje, a danas sam ubacio dva ancija da malo čiste korenje.

U planu mi je da ubacim malo veće jato nekih sitnijih življih ribica , prvi izbor su mi rodostomusi, a možda umesto njih ubacim neonke.
Pored njih mislio sam 2-3 skalara i Colise, deluju mi interesantno.
O živom svetu još razmišljam šta i kako, imam još vremena. Čekam da se barem 15 dana izvrti voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2023 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opa, ponovio si se sa korenjem🙂!? Nemoj nas drzati na ivici stolice... Koja je to metoda za naknadno obogacivanje podloge? Jel se ne bojis algi u ovako biljkama siromasnom okruzenju? Da li ces svetlo da drzis na minimumu iz tog razloga? Zaboravio sam sta imas od opreme.... Jel dodajes co2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2023 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da novo korenje.
Staro je pocelo da se kida, pa sam ga eliminisao.

Što se tiče metode, dobio sam savet da tečno đubrivo rastvorim u vodi (zaboravio sam koliko i koji omer, ali ću da pitam opet) i tako rastvoreno sa špricom direktno ubrizgam ispod korenja. Ako budem imao biljke koje su zahtevne po pitanju podloge onda ću da testiram metodu.

Za alge ću da vidim šta će da se desi, trebalo mi je dva meseca da se pokrenem da uopšte krenem sa formiranjem akvarijuma.
Svakako ću u nekom momentu još biljaka.

Od opreme tu je Juvel konzola sa dve fluo cevi JBL I Arcadia od po 45W. Rasveta nije nova, u upotrebi je još od verzije V2. Kako cevi nisu LED, nemam kontrolu jačine. Sad mi pade na pamet, da možda otkačim belu, a ostavim samo PlantPro.
Startovao sam i sa CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2023 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da t nije rano za co2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2023 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
da t nije rano za co2


Zasto mislis da je rano za CO2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2023 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mlad akvarijum +nane mikeosorijum bojim se da nebude jednako alge dok mikrosorijum i nane nekrenu ja imam osmokot u podlozi i nane i mikrosojijum odlicno nareduju bez co2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2023 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nane , microsorumi i bolbitis su ostali od starog akvarijuma.
A u međuvremenu su bile u kofi sa vodom i uključenom vazdušnom pumpom. Ne znam koliko je to imalo efekta, ali kontam neće da škodi.
Hranjive podloge nema uopšte, nju ću da ubacujem postepeno i to samo ako budem sadio neke nove zahtvene biljke.
Ribica takođe nema, ako ne računam ovu jednu tetru i dva ancistrusa na cirka 220 litara vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2023 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih CO2 dodavao od starta bez obzira na kolicinu i vrstu biljaka a u tvojoj konkretnoj varijanti bih smanjio intenzitet svetla dok ne obezbedim jacu biljnu masu.... Sobzirom da nema sta da otpusta nitrate i fosvate u kombinaciji sa slabim svetlom ne bi trebalo da bude algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2023 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasvetu ionako ne palim dok ne dođem sa posla, tako da je aktivno nekoliko sati uveče.
Svakako ću da "odvrnem" Arcadia PlantPro, pa će ostati samo jedna bela od 45w.
Barem dok ne počnem sa sadnjom biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2023 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je stanje posle 3 sedmice.
Svetlo sam palio uglavnom uveče oko 18 pa negde do 22-23h. Vikendom sam palio malo ranije.
Nisam mogao da oostavim samo jednu sijalicu, jer ova Juwel konzola neće da radi samo sa jednom sijalicom.
"Crvena" sijalica je svakako na izmaku snaga pa i nije strašno.
CO2 radni non stop, drop čeker pokazuje da je na normalnom nivou.
Vazdušna pumpa je i dalje u funkciji.

Staklo,voda i podloga su malo braonkasti, zbog panjeva. Sigurno će im trebati još par meseci da prestanu da puštaju boju.
Nane i microsorumi se polako oporavljaju, ipak su bili u kofi skoro dva meseca.
U planu mi je da sledeći vikend ubacim nove sadnice, uglavnom manje zahtevnih vrsta. Tada ću da malo usisam akvarijum,da pokupim ovu sluz od panjeva i braonkastu prašinu koliko može.
Umesto hranjive podloge ću probati onaj eksperiment sa rastvorom djubriva i špricom.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2023 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2023 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za tu sluz ubaci ancistruse
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2023 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam
2 kom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License