Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj početak (Juwel 125, Tanganjika školjkaši) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dejanVuk




Registrovan: 12 Okt 2022
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdarv svima! Evo da se predstavim sa mojim projektom. Nov sam u akvaristici. Pokušavam da radim sve po uputstvima koje sam uspeo da nađem po forumima i u raznim člancima.
Dakle, Juwl 125l, juce napunjen vodom, koja je tretirana sa tetra Aqua safe, a potom tetra Filter Active bakterije za cikliranje. Unutra je sitni kvarcni pesak, 0.4-0.8mm, kamenje, 20-tak školjki od puževa(plan mi je posle cikliranja da ubacim male školjkase Neolamprologus multifasciatus, tj. multiće Smile )
Filter je fabricki, plus keramičke ili siporax kuglice, ne previse, možda ću dodati uskoro još.
Danas je drugi dan, odnosno 24h kako je sistem krenuo, pumpa radi posao, grejač na 25 stepeni.
Voda je blago mutna, mlečna, nadam se da je to ok za sad.
e da, od biljaka sam ubacio Vallisneria asiatica, 10tak biljki u zadnji deo akvarijuma iza kamenja.
Evo i par fotki, pa se nadam komentarima i savetima.
Poz
[img]https://imgur.com/WkHjVzd[/img]
[img]https://imgur.com/OV2gJVH[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dejanVuk




Registrovan: 12 Okt 2022
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2022 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2022 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

srecno ako ti trebaju skoljje neki savet o multijima tu sam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejanVuk




Registrovan: 12 Okt 2022
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2022 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala! Smile evo za sad ide sve po planu, čekaću 30-40 dana, pa da ubacim multije, ako sve bude ok do tad sa vodom i cikliranjem. Jedino mi sad ostaje praćenje i strpljenje.
evo slike iz drugog ugla.
Kritike i saveti su dobrodišli Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2022 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećan početak i jedan savjet iz ličnog iskustva: ništa ne ubacuj u akvarijum bez prethodne sterilizacije varikinom ili adekvatnog karantina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejanVuk




Registrovan: 12 Okt 2022
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2022 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene posle 10tak dana, za sad je koliko mi se čini sve ok. Ubacio sam vazdušnu pumpu, jos siporax materijala u filter. Po razvoju situacije Vallisneria se baš brzo širi, tako da ću morati da je korigujem posle izvesnog vremena. Za sad je počela da se širi sa pelcerima na minimum 5 mesta. Izbacuje nove listove, a stare je većinom odbacila pa samo pokupio uvele.
Imam par pitanja:
1. Koja bi biljka još mogla da ide u akvarijum?
2. Da li bih mogao pored multija da ubacim Neolamprologus caudopunctatus? (koliko sam uspeo da pročitam, veličina akvarijuma je prihvatiljiva, a video sam da ih neki drže sa multijima)
3. I po parametrima mi se cini da mi je ph malo pao, sad je po onim testovima više ka 7,2 nego 7.6, kako bih mogao to regulisati i malo podići.
Hvala unapred.
Neke sugestije i primedbe su uvek dobrodošle.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2022 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećno sa izborom jezera, od biljaka izbagavaj koje se sade jer će multiji većinu da otkopaju. Ako si se već odlučio za multije onda nemoj da ubacuješ druge vrste školjkaša sa njima jer će ih vremenom mutiji oterati. Ako ćeš caudopuntatuse sa njima mogu ocellatusi ili ornatipinnisi. Ne znam čega ima trenutno u ponudi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejanVuk




Registrovan: 12 Okt 2022
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2022 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update. Smile Pre dva dana stigli stanovnici, 5 multija i 3 caudopunctatusa. U medjuvremenu samo ubacio neko kamenje sa desne strane, dodao jednu nanu sa leve. Skoljke su podeljene i dalje u dva dela. Stanovnici su poceli da se prilagodjavaju, multiji mnogo bolje. Zauzeli su teritorije. Dva levi deo, dva su u pecinama i jedan strazari skroz levo iz pecine i ne daje caudopunctatusima da prilaze skoljkama. Ocekivao sam da ce caudopunctatus da zauzme pecine u kamenju, ali to se za sad nije desilo. Ne znam jos odnos muzjak-zenka Smile Eto sa sad toliko. Neki predlog, savet, slusam vas. Smile

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic27




Registrovan: 16 Jan 2023
Poruke: 0
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2023 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav imam 12 godina punim 13 za mesec dana i uzeo sam svoj prvi akvarijum oko 10 15 litra za sad imam kvarcni pesak ako se tako zove, jednu biljku i jednu zebricu i gupiku. Planiram uzeti jos par gupika i zebrica. Mada zanima me da li je filter neophodan ili? Za sada imam samo stavim bele lampice kao osvetljenje.Sta je sve neophodno za zivot par gupika i mozda 2 zebrice? Izvinjavam se na mom ne znanju. I da ako je filter neophodan da li je i pumpa neophodna hvala svima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2023 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Petroviću. Za taj akvarijum ti je dovoljno 4-5 ribica, i uzmi par puževa nerita i desetak kozica da čiste akvarijum. Na neki lep rečni kamen pa ga prokuvaj i stavi za dekoraciju.. Što se rasvete tiče, kod bolje opremljenih kineza imaš lampe za akvarijum, za te dimenzije oko 1000 dinara. Ja sam skoro uzeo jednu za širinu akvarijuma od 20 do 25 cm. Pored toga ti treba filter, najbolje hang on, recimo Atman ili Sobo sa protokom stotinak litara, i to može da se nađe kod kineza, ili u nekoj akvarističkoj radnji. I ako ti je temperatura u stanu ispod 23 stepena, treba ti grejač koji će održavati temperaturu na 23. Nemoj ići preko toga da ne bujaju alge. Menjaj vodu jednom nedeljno 30%, hrani ribe jednom dnevno, jedan dan u nedelji ih ne hrani uopšte. Možeš da koristiš česmovaču vodu, samo ubaci neko sredstvo za uklanjanje hlora i štetnih materija. Piši ako ti još nešto treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic27




Registrovan: 16 Jan 2023
Poruke: 0
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2023 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Vam puno na pomoci inace imam pumpu doduse za pecanje. A za filter da li je potreban drugi akvarijum gde voda idr ili gledao sam one korner filtere
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License