Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ubiljenost akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Trenutno mucim muku sa vise vrsta algi, mislim da trenutno ne pogadjam kolicinu djubriva koja mi treba. Naime, radi daljeg istrazivanja, potreban mi je konkretan odgovor od nekog od vas, iskusnijeg od mene. Nalazio sam odgovore, obilazio forume, ali potreban mi je sledeci odgovor Very Happya li je u mom akvarijumu ubiljenost srednja, ili gusta? Znam da pitanje mozda smesno deluje, ali bih bio zahvalan na konkretnom odgovoru. Hvala unapred

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2023 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za mene je gusto ubiljen.
Imas mnogo flore a malo faune. Dodaj mu malo kreatora prirodnog djubriva.
Mnogi su fenomenalni algari pre slikanja za objave na drustvenim mrezama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2023 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da se ne vidi bas, ali ima tu oko 30 riba, nerita, i brdo malezijskih i ramshorn. Gupi (samo muzjaci) su iz mog legla, ali jos su dosta mladi. Nisam naveo da je akvarijum od 125litara.Englezi i nemci po forumima sve racunaju kroz razlomke, kroz procente, meni je trebao ovakav, konkretan odgovor (po nashki). Hvala puno na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2023 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je gusto ubiljen prostim biljkama. Za njih ti ne treba ni prejako svetlo niti ce da skapaju ako budes osljario sa prihranom....

Ako pretpostavis da je jako ubiljen i poslusas savete za jako ubiljene akvarijume u pogledu jacine svetla, duzine fotoperioda i najvaznije kolicine djubriva vrlo je verovatno da ces preterati i fasovati alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2023 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo mislim da se to i desilo. Pojacao sam rasvetu , pored 2x led neonke juwelove,dodao sam jednu jbl solar natur, dodao co2 bocu. Dodao pogace od treseta ispod biljaka sa jakim korenovim sistemom, a ispod ostalih malo osmokota. Uz to sam umesto po 10ml mikro i makro poceo da dodajem po 15,pa zatim i po 20 ml dnevno,citajuci savete da treba pojacati djubrivo, umesto smanjiti(po meni i ima, i nema smisla). Nisam naravno sve ovo uradio odjednom, vec postepeno, kroz period od godinu dana, ali tek od skoro sam poceo da imam problem sa zelenom koncastom, i crnom bradatom algom. Hvala na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2023 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crnu bradatu uvek resavam smanjenjem fosvata putem izmena vode i koriscenje djubriva bez fosvata. Kad uspes da povratis korektan prirast biljaka resio si prakticno crnu bradatu. Jednostavno je trimujes gde se pojavi i ako ogranicis fosvate ona ce se skroz povuci. Meni u pocetku nije bila jasna hipoteza da ako imas alge da ne smes da obustavis djubrenje, naprotiv. Ti ovde nemas neke jako obojene biljke pa ti fosvati nisu toliko ni bitni... Msm nije bas da ne trebaju u opste ali mozes da ides i sa pola od preporucene doze a nikako sa duplom dozom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2023 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocecu da primenjujem ovaj savet, sa upola manje djubriva, pa cu videti kako stvari teku. Vec dugo mi je fotoperiod na 8 sati, filteri su ovaj juwelov unutrasnji, i atman ef4, tako da mi jedino preostaje da probam sa smanjenjem tecne prihrane. Hvala puno na savetu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ikebana
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2022
Poruke: 35

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2023 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo uzmi preseci foto period sa 2 sata mraka.
Tipa 4 sata svetlo 2 sata mrak pa 4 sata svetlo, za 5-6 dana ce 90% aligi da nestane.

To je po meni najbolji, najbrzi i najjednostavniji nacin da se otarasis algi. Vise puta probao vise puta uspelo 100%. Kasnije povecaj na 5-2-5 pa evenutapno ako je situacija i dalje pod kontrolom 6-2-6.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2023 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Javljam se sa jednim update-om. Foto period 4-2-4 mi nije dao nikakve rezultate, 2 nedelje bez ikakve razlike, mozda je stanje jos i gore. Druga promena koju sam juce uradio, u JBL Proflora Direct difuser sam dodao jos jedan dihtung (nasao sam savet na nekom stranom forumu), i najzad je poceo da pravi maglu, sto nisam ni znao da je moguce. Preporucujem svakom ko poseduje ovaj difuser. Pa cemo videti rezultate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Jan 23, 2023 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si korigovao ista u pogledu djubrenja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jan 23, 2023 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vratio sam se zadnjih 2 nedelje na po 10ml mikro/makro na 125 litara, a od danas sam poceo sa 5ml. Posto sam utvrdio da pauza u osvetljenju nije dala nikakve rezultate (naglasavam: u MOM slucaju), nadam se boljitku sa prepolovljenom dozom djubriva. Javicu rezultate za nedelju dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2023 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su preporucene doze firmiranih makroelemenata pravile problem sa crnom cupavom, resio sam je se tek kada sam skroz ogranicio fosvate i cak pojacao dodavanje azota....Ne moras odmah to da pokusavas ali cisto da imas na umu i da obratis paznju. Samo smanjenje kolicine djubriva mi je izazvalo deficite i stagnaciju kod biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License