Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa ponasanjem ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz ljudi pretpostavljam da imam problem sa nekom bakterijom u akvarijumu ribice mi se stalno cesaju od podlogu i svako malo ugine neka ribica u pitanju su gupi ribice jedan muzjak cak na stomaku ima neki kao cir. Citao sam na forumu da se to resava dodavanjem malo soli u akvarijum ne jodirane. Posto ne mogu da nadjem nigde ne jodiranu so sem onu tabletiranu za bazene moje pitanje je da li moze ta so da se dodaje i koliko ili je bolje da sipam obicnu jodiranu kuhinjsku so?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2023 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije Ich? Onda sera costapur ako jeste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2023 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam ovo mi se do sad prvi put desava. Zaboravio sam da napomenem da kad perem sundjer iz filtera ima dosta krljusti na sundjeru. Verovatno je posledica cesanja o podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2023 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pogledaj da li imaju tackice bele po sebi, ako imaju to je to. Mada generalno sera costapur pokriva vise tih bolesti.

Forum je generlano mrtav, sto popularizacjom fb sto zanemarivanjem vlasnika tako da jbg dok docekas odgovor moze biti kasno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2023 9:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemaju belih tackica po sebi. Ne znam sta bi moglo da bude. Hvala u svakom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2023 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da solis sistem. Jos bolje nemoj da radis ono sto si nasao u prvih nekoliko rezultata pretrage na Gooogle duze ce ti ziveti zivotinje. Zasto ne prve pretrage? Evo npr. lecis ribe nekom hemijom od Ichthyophthirius multifiliis i onda kada ti za nekoliko dana pocrka trecina akvarijuma raspalis na forumu i Reditu kako lek ne valja, da si trebao da sipas so i sl. da ti je to uvek pomoglo a ono Ick nikada ne sabije 20tak riba odjednom ali zato neki Epistylis to moze da uradi. Kontam da na prvih 10 pretraga na Google za bele tacke neces naci ni E od Epistylis. Mada Epistylis moze da izgleda i kao infekcija izazvana gljivicama nisu samo bele tackice na kozi...

Zaboravih sta sam hteo da ti napisem. Prvi korak uvek treba da ti bude da odvojis bolesnu od zdrave ribe. Tegla, vaza, kofa... bolje igde nego nigde. Sistem lecis samo kada vidis da su se sve ribe zaraze ili da ce biti zarazene nekom posasti koja nece da prodje ako povadis ribe na 2-3 nedelje.

Cirevi su obicno znak indro virusa, Lymphocystis nije to odbaci u startu. Moze biti i epitheliocystis tj. cirevi izazvani gram-negativnim bakterijama ili ko zna sta jos. Daj neke slike.

Glupo pitanje kakavi su ti parametri vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2023 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja preporuka je da nabavis jedan mali karantinski akvarijum i UV lampu. U njega prebacis bolesne ili ribe koje si tek nabavio, postepeno im podignes temperaturu na 28 do 30 stepeni, obezbedis jaku aeraciju vode pomocu rasprsivaca i vazdusne pumpe i dodas soli (kolicinu mozes da nadjes u pretrazi, priblizno 1 cajna kasicica/20l). Iako se cini kao preveliko ulaganje, sve to ce ti trebati dok god se budes bavio akvaristikom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jan 30, 2023 7:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::

Cirevi su obicno znak indro virusa...


Iridovirusa bolje Irdoviridea

Greaka, izvinjavam se.

@Cvrc
Uzeo sam Ich kao primer kako Google uglavnom daje odgovor kakav želiš da čujes kada tražiš nešto ili šta je već popularno u tom momentu a ne ono što bi trebao da čujes tj. pročitaš. Ništa ne može da zameni drugog akvaristu koji bi došao, pogledao, pomogao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2023 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam na odgovorima. Nisam ih video ranije zbog obaveza. Da ribice su dobile bele tacke i to sve ribice. Pocela su da im se raspadaju peraja i svaki dan ugine po 3-4 ribice. Od parametra vode znam jedino da je ph 7.8. Ostalo nisam merio jer trenutno nema testera. Vodu venjam 30% svakih 10 dana. Inace desava se da jedan koridoras kao da ima posekotinu od 0.5 cm i prodje kroz 2-3 dana i to se desava po ko zna koji put. A posto su mi ostale samo jos 5 ribice od 20 mislim da vise nema svrhe da ih lecim. Kupicu nove samo me zanima da li necime mogu da dezinfikujem akvarijum kad ga budem prao i da li da vracam iste biljke ili da ih bacim i da kupim nove ne znam da li one mogu da prenesu parazite ponovo u akvariju.?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2023 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ti voda možda ima neprijatan miris, mutna je?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2023 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Costapur kao sto na pocetku rekoh po upustvu i sve ce se resiti, ne moraju da pocrkaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2023 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda je bistra i nema da smrdi. Costapur nisam mogo da nadjem videcu ovih dana kad budem iso za nis da uzmem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License