Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kolise i skalari Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gustav777




Registrovan: 17 Dec 2022
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
pocetnim sam u akvaristici pa imam neka pitanja u vezi kompatibilnosti ribica. Akvarijum je velicine 100x45x50, filter je oduzeo 10 cm od duzine tako da ostaje 90. Pre 6 nedelja sam napunio akvarijum. Posle dve nedelje sam ubacio 3 ancitrusa. Posle 4 nedelja sam ubacio 4 kolise a pre par dana jos 3 kolise, 2 koridorosa i 3 skalara. Citam da skalari umeju da budu agresivniji kad porastu pa me zanima da li neko ima iskustva sa drzanjem kolisa, trihogastera i skalara? Voleo bih da ubacim jos par trihogastera i neke jatne ribice kao i kozice. Koje ribice bi mi preporucili?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2023 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo
Nemam neki odgovor sto se kompatibilnosti tice. Moze da se desi i da ce ave da bude u redu. Ali rekao bih da si vec dosegao maksimum u pogledu broja riba. I kolise i skalari rastu poprilicno. Ako zelis jos nesto da dodas, gledaj da to bude malo i jatno(tetre, rasbore...) i naravno mozes cistacku ekipu da pojacas sa jos koridorasa ili nekih drugih riba dna...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jan 30, 2023 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su trihogasteri bili prva akvarijumska riba posle japanke i cverglana u improvizovanim posudama. Najvise sam ih voleo. Fenomenalna riba sa kojom mozes da imas neku vrstu interakcije, rado ce da iskoce iz vode da uzmu hranu sa prsta. Kao klinac sam ih imao konstantno. Uvek je se jedan tj. dominantni terorisao ostatak akvarijuma. Skalari su mi bili manje agresivni od trihogastera mada nikada nisu bacali ikru. Doduse pre sam ribe hranio tubifeksom i malim gupikama pa je pojacana agresija mozda i zbog toga bila. Ne bih mesao trihogastere i kolise. Meni one nisu dugo opstajale. Agresiju sam resavao hranjenjem po celoj povrsini vode i zamenom agresivne jedinke. Hranjenje na jednom mestu se zavrsavalo mrtvim sitnim ribama.
Kozice zaboravi sa skalarima ili trihogasterima. Ako jedna riba pojuri kozicu sve ce je pojuriti pa i ako uspe nekim cudom skalaru da pobegne nekim jatu tetri/razbora nece. Barbuse necu ni da spominjem. Neonke samo kraljevske, zaboravi na sitne razborice samo heteromorpha i krupnije. Kupi 15tak jedinki jer tada lakse umaknu agresivnim ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari mladi transport Radomir Američki ciklidi 1 Sub Mar 20, 2021 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke + skalari Zivadin Akvarijumi 6 Ned Jul 28, 2019 1:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Manucapura skalari Stefanbgd Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Apr 23, 2019 10:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License