Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan v3 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2023 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koje ti je ovo drvo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2023 12:12 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2023 9:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo tamnije je neki driftwud ili redmoor, bemliga. Iz Shopa.
A za ovo svetlije ćeš morati pitati Horusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2023 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novi pocetak, sta da se radi... Ako je za utehu brzo ce proci. Dodaj nekih mikrozoruma malo da jedu viskove iz vode pa ih kasnine izbaci ako ti se ne dopadaju, mada ima toliko lepih vrsta danas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2023 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo mi je treća postavka u ovom akvarijumu, tako da mi je sve jasno.
Idem polako, natenane, bez žurbe.

Imam microsorume, ostalo mi par komada op prethodne postavke. Ne vide se na slikama, iza panja su i nisu se još razlistali kako treba.

A sutra mi stiže pošiljka sa novim sadnicama
Anubias nangi x3
Bucephalandra sp Red x2
Crinum calamistratum x1
Cryptocoryne wendtii tropica x2
Hemianthus micranthemoides x3
Lysimachia nummularia Aurea x2
Nomaphila stricta compact x3
Schismatoglottis prietoi x3

I za manji akvarijum sa poručio Eichhornia crassipes x2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2023 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da si samo sa tom bucefalandrom pozurio jer je kilava. Ja je ne bih dodavao dok god akvarijum ne pokaze da je 100% stabilan ali naravno mozda ce veca kolicina biljne mase i dovoljan co2 uz umereno svetlo dati dobre rezultate. Ja se jos batrgam sa restlovima algi a akvarijum mi je vec usao u 4 mesec... U medjuvremenu su mi propale neke relativno skupe biljke jer sam se pravio pametan i bio nestrpljiv, sad prodajem tebi svoju naknadnu pamet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2023 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde smo da razmenjujemo iskustva, dobra i loša, da pokušamo da pomognemo jedni drugima.
Tako da opušteno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2023 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke posadjene.
Slike su od pre 20 dana.
Za sada nema većih problema, malo se oko MH stvara neko đubre koje izgleda kao končaste alge u klupku, ali je dosta svetlije.Usisavanje rešava stvar.
Algi nema još uvek.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2023 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spremio sam još fotografija ali iz nekog razloga ne mogu da ih ubacim, jer dobijam poruku da je fajl veći od 250KB, a nijedan nije preko 190KB.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2023 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipake je bila moja greska u koracima.
Evo ostalih fotografija

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2023 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U petak sam dodao nove stanovnike

Skalari 5x
Limun tetre 8x , u planu je da nabavim jos
Cory 6x


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2023 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Kako se zova ova biljka? Podseca na anubiu a vidim da si je zasadio pa pretpostavljam da nije iz roda anubia.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2023 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Schismatoglottis prietoi

Tražio sam nešto od jednostavnijih/nezahtevnih biljaka za održavanje, pa sam u rasadniku naišao na nju i odlučio da probam.

Nadam se da će u nekom momentu da izgleda ovako:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2023 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, vidjao sam je po sopovima. Lepa biljka. Moze korektno da zameni anubia na mestima gde je zgodnije nesto zasaditi nego na silu dodavati anubiju vezanu ili zalepljenu na parce dekoracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2023 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš me interesuje kako ćeš biti zadovoljan tom biljkom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 01, 2023 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega super izgleda akva a i ta nova biljka zanimljiva voleo bi da je probam pa ako je neko video u Beogradu po radnjama neka piše.
A i ako može neki update kako raste jel spora ko anubia list mesečno ili brža?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License