Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 90*28*50 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 05, 2023 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, nije me dugo bilo i vidim da je nazalost forum dosta izgubio na popularnosti ali se nadam da ima jos ljudi koji prate sve ove lepote i znanja koja su drugi ljudi sirili nesebicno.
Upravo sam narucio akvarijum dimenzija 90*28*50 koji ce doci na jedan sank u dnevnoj sobi (morala je ova dimenzija).

Sto se tice vodenog stuba, ici ce na visinu 40, ostalih 10 je hauba. Dakle oko 100 litara vode stim sto je filter unutrasnji sa zazorom tako da u njega ide otprilike 10ak litara, jedna mala komora za talog, oko 10cm za pumpu i ostatak za filter masu.
E sada moze malo vase pomoci sto se tice opreme, vidim da se za rasvetu sve vise koriste LED trake pa me zanima vase misljenje o tome (bice biljni akvarijum).. Koju biste pumpu stavili u ovaj akvarijum, koji grejac, podlogu?
Jos ne znam sta cu od riba ubaciti pa moze i tu neka preporuka Smile

Toliko za sada pa kada stigne akvarijum idu prve slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 05, 2023 12:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Mar 08, 2023 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlado znaš i sam da u Valjevu nije neki izbor opreme. Uzmi Atman 304 jer uvek možeš da ga kupiš novu u roku od 15-20 min u slučaju da stara otkaže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 22, 2023 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam druze Atman AT-102 sa 500l/h
Akvarijum je danas pokrenut, grejac je 100w, rasveta 60w LED cipovi, haubu pravio, filter materijal bio kugle, keramicki prstenovi, 2 sundjera ralicite propustljivosti, perlon vata.
Podloga Tropica substrat 1cm, preko 15kg crnog kvarca 1-3mm. U planu su dva veca jata rodostomusa i neonki + kozice i cistaci.
Evo i slika za pocetak:

https://ibb.co/7bfmfHW
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 29, 2023 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Od juce postavljen co2 aparat i krenulo dodavanje u akvarijum, otprilike 1 mehur/s dok traje svetlo, gasi se kada nema svetla. Postavljen DC pa pratim situaciju, za sada je u plavoj boji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 30, 2023 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plavi DC kaze da nemas dovoljno co2 u akvarijumu. Iako u principu trenutno nemas ni dovoljno biljne mase ja bih opet isao na nesto jace doziranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 30, 2023 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Co2 je zelen sada, to je slikano u trenutku kada sam sve aktivirao, nakon par sati je pozeleneo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 11, 2023 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update:

Posadjene uglavnom sve planirane biljke, nakon 3 nedelje ubacene pilot ribe, tu su takodje amazonci, nerite i malezijski puzevi.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2023 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako te ne mrzi napravi par ostrijih slika... Valjda nakon kompresije za upload izgube na kvalitetu. Kako si zadovoljan rasvetom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2023 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slike na telefonu su perfektne, medjutim ja ne znam kako da objavim sliku u manjoj velicini a da ne izgubi toliko na kvalitetu..

Pa u pocetku kada sam sve posadio, naglo je pocelo sve da propada, medjutim kroz 2 nedelje se sve stabilizovalo i biljke su krenule da napreduju i da izbijaju novi pelceri u 90% slucajeva, nekim biljkama je pocrneo "struk" i takve propadaju a to je samo jedna vrsta, ove ostale mislim da okej napreduju pa se javljam kroz mesec dana sa novim informacijama koje ce biti jos tacnije.

Dodajem CO2 i imam substrate podlogu tako da treba i to naglasiti a mikro i makro elemente imam u rezervi, nisam krenuo da ih dodajem jer nemam algi i mislim da sve lepo napreduje. U slucaju da se stvari okrenu i da krene da propada onda je definitivno razlog rasveta, dodao sam sada u prednji plan eleocharis parvulu pa cu po njoj videti kakva je situacija sa niskim biljkama i da li je svetlo dovoljno dobro za tako neke stvari..

Ako moze neko da napise koji je najbolji nacin da se uplouduje slika bez gubitka na kvalitetu nek napise ovde, bicu zahvalan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Apr 12, 2023 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ih bez obrade uploadujem na neki od besplatnih host servera i onda ovde samo iskopiram adresu pomocu opcije za dodavanje slika putem url. Forum onda prilagodi velicinu po automatizmu ali ne degradira mnogo kvalitet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 13, 2023 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Nadam se da je sada dosta bolje, ima raznih bugova, jedva sam sliku objavio. Hvala Baia na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 13, 2023 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum se ciklira skoro mesec dana, neki dan ubaceni ancistrusi koji tu ostaju a piloti idu u drugi akvarijum posto danas stizu kozice. Od puzeva su izbacene nerite jer iz nekog razloga uopste ne mrdaju vec nedelju dana, nesto im ne odgovara u akvarijumu pretposavljam ili su mrtve i dosle u njega. Amazonci i malezijci ostaju. Od sledece nedelje krece naseljavanje akvarijuma postepeno, svaki drugi dan po 5 neonki/rodostomusa pa cu videti do kog broja cu ici kao i ostalih riba koje planiram a to su cistaci:
6 corydorasa
4 kuli
3 ancistrusa
1 bikolor

Sto se tice ostalih riba, kao sto rekoh bice tu jato rodostomusa i jato neonki, to je to za sada pa ide update za neke 2 nedelje sa informacijama o svetlu i biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License