Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uradi sam – Usisivac podloge Akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dimitrije2402
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 12, 2011 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super stvar. Svaka cast! Sledece nedelje ga pravim. Gledao sam neke kupovne cije se cene krecu oko 5000 i vise. Jeste da odlicno rade i odlicno otklanjaju sve natalozeno ali sto je mnogo mnogo je. A i sto da ne ustedis kad mozes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 12, 2011 12:54 am Snimi Poruku Nazad na vrh

tasic_taddy
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 3
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mog diy usisivaca

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
IvanaBG
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Okt 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ej jel moze da mi kaze neko jel moze umesto te plasticne cevi da se stavi aluminijumska? Posto tata hoce da mi napravi ovakav usisivac a nemamo plasticnu cev? Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

problem je sto AL oksidira (reakcija metala,vode i vazduha) ali vodi racuna da posle svake upotrebe dobro osusis cev.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U vodi tj akvarijumu ne ide metal.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi komad PVC cevi za vodu od 1/2 cola ili 3/8, to mozes naci kod bilo kog vodoinstalatera, posto su njima tako kratki komadi u glavnom otpad.
Tako sam ja uradio svoj usisivac i odlicno je.
Cak sta vise i kad menjam trecinu vode ja na pocetak creva stavim takvu cev sa odsecenim vrhom flase tako da tom prilikom izvucem dosta necistoce iz podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super je ovo, pravim i ja danas, samo mi nije jasno kuda se vraca prociscena voda? video sam na jednom video, gde je lik stavio odsecenu plasticnu flasu od litre, ali je probusio dve rupe na njoj i kroz nju se vraca voda? https://www.youtube.com/watch?v=-id7yANhAl4
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Aleksandar193




Registrovan: 23 Feb 2023
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 28, 2023 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Uradi sam – Usisivac podloge Akvarijuma


Hteli ili ne, ali jednom dodje I to usisavanje akvarijuma. Da li imali bilje u akvarijumu ili ne , koliki nam je fond riba, da li smo pocetnici ili dugogodisnji priznati akvaristi, usisavanje je sastavni deo odrzavanja higijene a samim tim I parametara vode koji je osnovni cinilac prelepih akvarijuma. Neki od nas pribegavaju firmiranim proizvodima a opet ima I nas koji volimo da eksperimentisemo I primenjujemo tudje eksperimente u svojim akvarijumima.

Evo jedne ideje, kako da iskoristimo pratecu opremu ( koju vecina nas koristi u akvaristici ), i u neke druge svrhe sem one za koju znamo da sluze.

Za ovaj usisivac potrebno nam je sledece :

1. Vazdusna pumpa

2. Vakum crevo za ciscenje aq

3. Perlon vata

4. Crevo za vazduh

5. Bocica od hrane ( a moze I higijenska )

6. Cevcica od soka ( tetrapak)

7. Gumica ( moze I obicna za tegle )

8. Noz

9. Busilica I burgije

Image

Prvo rastavimo crevo I odvojimo donji deo, koji ce nam posluziti kao telo usisivaca.

Image


Na zvonu izbusimo rupica manju nego sto je precnik cevcice od soka. Ja sam iskoristio cevcicu od malih tetrapak sokova jer idealno ulazi u crevo za vazduh.

Image

Bocicu od hrane ( koje inace imamo na pretek a mozete I onu higijensku iz apoteke, koja je malo cvrsca ), izbusimo prvo debljom burgijom a potom i nekom tanjom. Da ne bi ponavljali ovaj postupak nekoliko puta, potrudite se da vam rupa kroz koju prolazi plasticna cev bude malo uza u odnosu na plasticnu cev I po potrebi malo nozem ili skalperom obradite rupu . Drugi nacin je zagrevanje bocice u vreloj vodi ili upanjacem. Izbor je vas.

Image

Navucemo gumicu na plasticnu cev a potom navucemo bocicu. U bocici a okolo cevi postavimo vatu koja ce nam posluziti kao filter. Uloga gumice nije da zadihtuje rupu, vec da nam ucvrsti koliko toliko bocicu da nam ne bi ispala tokom usisavanja. Takodje mozete iskoristiti I gumicu za tegle.

Image

Kad postavimo sve na svoje mesto I povezemo, to bi izgledalo ovako …

Image

Image

Kada zavrsimo sa usisavanjem, vakum crevo mozemo ponovo da sklopimo I vratimo za prvobitnu namenu.

Image

Jacina usisavanja zavisi pre svega od jacine vazdusne pumpe I cistoce iste. Za one koji imaju krupniju podlogu mozete zvono da skinete I direktno vazdusno crevo da ubodete u plasticno.

A evo I snimak kako to funkcionise ….


Link


Prednost ovakvog usisavanja akvarijuma jeste sto ne istakamo vodu iz akvarijuma vec pomocu filtera prociscenu vodu vracamo u akvarijum.

Sve ovo u PDF- u ...
Kod:
http://oron.com/phbllrlcinsc/Uradi_sam_-_Usisivac_podloge_akvarijuma.rar.html

pass : nikouro


Dobar dan, da li mozete da postavite ponovo link za uputstvo? Hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License