Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hranilica za tubifex Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93
Akvarista



Registrovan: 17 Apr 2009
Poruke: 13

PorukaPoslao: Sub Maj 09, 2009 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako izgleda prosecna hranilica za tubifex:

Image

obicno se sastoji iz tri dela:

Image

Ona se postavi pri povrsini vode akvarijuma tako da donji ili rupicasti deo bude u vodi a da ribice ne mogu da udju u hranilicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 09, 2009 11:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Pet Dec 25, 2009 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NICE WORK JOCA~~~Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Dec 25, 2009 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra je ovo stvarcica ,prakticna .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 3:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ovo imam...ali je nijesam nikad upotrebio...
kad se ubaci hrana u nju, da li ce da zaprlja vodu???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 3:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

feka to nije hranilica za svu hranu, nego iskljucivo za tubiflex crve... drugi tip hrane da ubacis,npr lisnatu, pod jedan ribice je nece moci izvlaciti kroz te rupice, a pod 2 samo ce se raspadati i stetiti kvalitetu vode tj truljenjem ce doci do porasta amonijaka...

znaci tu ubacis tubiflex crve, a oni ce kroz te rupice da pokusaju da se provuku kako bi izasli i zaronili do povrsine gde se ukopaju...cim provire tu ih cekaju ribice i njam...nema ga vise... Smile radi znaci na principu ko proviri-naje..o je Smile

jedna zamerka kod ovakovog tipa ishrane je, ako hranis u aq gde drzis mlade...tj ako si uzgajivac i aq ti prazan...nemas podlogu-onda je ok./..al ako ovako hranis u zajednickom aq moze biti zeznuto jer ako neki crv se imigolji ribama i pobegne u podlogu-eto muke...tamo se razmnoze i vire iz podloge 1/3 svog tela i glume ludilo...nije nista stetno nego mnogo ruzno izgleda...naravno ako imas korie-muljase, onda nema brige...lako ce ih oni povaditi-rovare po podlozi dok ih nepohvataju...al i to opet moze biti problem jer sa rovarenjem mogu da iskopaju dosta bilja ili da ostete korenje bilja...dakle sve ima svoje da neduzim... pre sam za ishranu sa larvama komaraca, artemijom itd od zive hrane...nisam bas pristalica tubifleksa-al ponavljam ako se radi o uzgoju-onda je to ok resenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

po meni za zajednici akvarijum uvek treba jedan ancitrus i jedan kori....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da slazem se iko, al se neslazem ako se radi o biljnom...evo ja muku mucim vec danim sa pandama...ja sadim hc, a one cupaju, sad-one opet iscupaju... znaci prvi plan-neki tepih i koriji nikako ne idu... moze al koga nemrzi da ustaje svakih sat vremena i gura ruke u vodu da zabada nazad biljke....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 4:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ika Very Happy Very Happy ali sto se tice tubliflexa,larve od komaraca..na to mogu da zaboravim, toga kod nas nema Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pande su lepi coridorasi ,ali bi i ja izbacio iz biljnog akvarijuma. Tu veoma lepo idu kozice. A kozice i coridorasi ,cini mi se zbog reprodukcije i ne idu. A coridorase bi preporucio u skoro svakom akvarijumu jer su pravi cistaci dna. Ako nista drugo zabacuju preostalu hranu mulj i izmet i filter lepo izfiltrira vodu .A hrnilicu i tubifeks prilagodite akvarijumu i ribama koje gajite. Coridorasi su u stanju da i najmanji crvic zavucen na dno stakla akvarijuma ako podloga nije bas toliko velika da izvuku i pojedju >po tom pitanju bas riju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nebojsa nisam mislio na biljni akvarijum,izvinjavam se sto to nisam spomenuo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Juwel hranilica -Rešeno Plivac Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 24, 2019 2:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JUWEL automatska hranilica senkasenkasenka Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Dec 11, 2018 6:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Juwel hranilica Svarog Arhiva Malih Oglasa 2 Pon Mar 13, 2017 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Automatska hranilica rossonero Ostala oprema 4 Sre Mar 01, 2017 11:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tubifex u morskoj Atanas011 Morska Akvaristika 15 Sre Maj 25, 2016 2:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License