Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest barbusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boban_bg
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Ned Jan 03, 2010 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam na ovom forumu dobio dosta korisnih informacija vezanih za mrest mojih platika, odlucio sam se da potrazim pomoc i za mrest barbusa...
u akvarijumu imam 18 odraslih primeraka tetrazona, po 6 u sva tri vatijeteta, pa me interesuje kako najlakse da ih omrestim
pod pretpostavkom da pogodim polove ribica, pretpostavljam da treba da ih odvojim u manji aq...interesuje me, koliko im treba da poloze, odnosno oplode ikru?
jos jedno laicko pitanje...da li mogu da kombinujem muzjaka i zenku razlicitih varijeteta?
unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 03, 2010 2:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 03, 2010 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes kombinovati sa varijacijama. Ono sto ih stimulise na mrest je povecanje temperature i malo jaca ishrana. U akvarijum gde ce ti se mrestiti najbolje je na na dno "bacis" mrezicu kako bi ikra propadala kroz nju i barbusi je ne bi mogli jesti. To ti je bitna stavka, sacuvati ikru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
boban_bg
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Ned Jan 03, 2010 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada kazes da pojacam temperaturu...to bi znacilo da bude oko 26-7, ili veca?
opet...jaca ishrana? na sta tacno mislis?
mrezicu pretpostavljam da mogu da kupim u aqua shop-ovima, a jos nesto...koliko im dana otprilike treba da se omreste?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jan 03, 2010 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obicna mrezica za komarce zelena i u raznim bojama. Mozes je razapeti na letvice ,napraviti ram koliko ti je dno akvarijuma i na to staviti mrezicu .Cini mi se da barbusi traze malo meksu vodu za mrest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 03, 2010 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje je napraviti ram kao sto kaze No1 i odignuti od ga dna jedno 2-3 cm. Ne znam kolika je temperatura kod tebe u akvarijumu pa ti ne mogu tacno reci. Primera radi ako je akvarijum bez grejaca odnosno to je sobna temperatura cim dodje leto oni ce se poceti mrestiti.
Jaca ishrana znaci davati im sto kvalitetniju hranu koliko si u mogucnosti na primer tubifex... ako nisi u mogucnosti ponuditi im nesto tog tipa onda ih pocni obilnije hraniti. Cime inace hranis ribe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jan 03, 2010 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojacana ishrana inace kod svih riba po meni je pozeljna pre mresta i posle mresta ,tu necete sigurno pogresiti a i oko mrezice .Mrezica je zahvalnija ,nekada dvno ljudi su stavljali klikere po dnu ,pa su jaja padala izmedju klikera,staklenih .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 03, 2010 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prve mrestove zebrica sam radio sa klikerima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jan 03, 2010 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo je kad se covek podseti onoga sto je radio ,super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boban_bg
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pon Jan 04, 2010 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Najbolje je napraviti ram kao sto kaze No1 i odignuti od ga dna jedno 2-3 cm. Ne znam kolika je temperatura kod tebe u akvarijumu pa ti ne mogu tacno reci. Primera radi ako je akvarijum bez grejaca odnosno to je sobna temperatura cim dodje leto oni ce se poceti mrestiti.
Jaca ishrana znaci davati im sto kvalitetniju hranu koliko si u mogucnosti na primer tubifex... ako nisi u mogucnosti ponuditi im nesto tog tipa onda ih pocni obilnije hraniti. Cime inace hranis ribe?


hranim ih sa tetra variety, tetra prima i sera san...to im kombinujem u toku dana...inace, njima je konstantna temperatura u aq 26 C, posto imam grejac...aq je od 180 litara
nije valjda da treba da cekam leto? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drinke




Registrovan: 06 Mar 2017
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mogu da u mresni akvarijum stavim 2 zenke barbusa i 2 muzjaka ili 2 zenke i jednog muzjaka? Ja sam odvojio jednu zenku koja ima veliki stomak i jednog muzjaka, pa me interesuje posto imam jos jednu zenku sa velikim stomakom da li mogu i nju da stavim tu posto nemam vise aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi procenat oplodjene ikre bio veci boje je staviti 2 muzjaka na jednu zenku, mada je ok i 1:1. Dve zenke na jednog muzjaka nemoj stavljati, trojka kod riba u korist zenskog pola ne ide Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Drinke




Registrovan: 06 Mar 2017
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na savetu imenjace Wink inace odvojio sam jednog muzjaka i jednu zenku, medjutim on je mnogo juri po akvarijumu, aq je 15 l, ona se samo sakriva, ne znam da li tako treba, deluje mi kao uplasena, ovo mi je prvi pokusaj mresta barbusa, pa videcemo sta ce biti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 08, 2017 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba staniti trave u akvarijum da zenka ima gde da se sakrije inace muzjak moze gadno da ije povredi. Narocito su tetrazone agresivne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License