Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izbor ribica? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2010 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle duze pauze drzanja ribica (cca 6 god) resio sam ponovo da formiram akvarijum. Juce sam ga napunio vodom i zasadio malo bilja (podloga je kvarcni pesak).
Akvarijim je velicine 65x40 visina 42 oko 109l a spoljasnji filter 20x40x42. Koristim pumpu Atman AT304.

U literaturi i u razgovoru sa odgajivacima sam nailazio na razlicita misljenja oko broja riba za moj akvarijum.
E sad trebala bi mi pomoc i saveti oko izbora i broja ribica koje mogu da stavim u akvarijum.

Moj izbor je sledeci (za sada):
Skalari x4
Kraljevska neonka x10
Crvena tetra (Hyphessobrycon flammeus) x7
Crna tetra (ili razbore) x7
Koridorus x2 (mozda i 4)
Ancitrus x2
Torokatum x2

Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2010 11:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2010 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalare samo izbacis ostalo je extra Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2010 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto skalare, jel ima neki dobar razlog?
Oni su mi na prvom mestu iz razloga zato sto cu sve prema njim da prilagodjavam. Jedino akvarijum trenutno ne mogu da menjam ali bice i veci jednog dana ja se nadam. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2010 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sto mislim da tetre i skalari ne idu ni u najgorem slucaju al ajde mozda se javi neko iskusniji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2010 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam limun tetre sa skalarima i nemam problema barem za sad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2010 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari i neonke losa kombinacija
I torokatum ti nije potreban samo pravi stetu u akvarijumu
Neko moje iskustvo sa nabrojanim ribicama ali svako ima svoj ukus na grskama se uci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja se bojim kako ce se skalari i neonke podneti.
Ali citao sam bas dosta na tu temu i svi koji ih drze kazu da treba ubaciti neonke 2 nedelje pre skalara (malih skalar) i onda kada odrastu bude sve ok.
Ranije dok sam drzao ribice imao sam gomilu gupika i skalare velike oko 10cm i skalari si jeli samo one najmanje gupike a ove malo vece i odrasle nisu ni pipali.

Ali meni je najbitnije u svemu da vidim koliko ribica mogu da ubacim u akvarijum a da im ne bude guzva.

Hvala vam na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam aq. slicnih dimenzija, sto se tice broja ribica trenutno od ribica imam:
neonke x7
ancistrusx3
koridorasx5 ( panda i onaj obicni neznam ime )
moli x2
balon moli x2
platikax2
botia l. x2
sijamski algarx2
Ukupno 25 ribica i nema guzve u akvarijumu im a prostora sigurno za jos 10 ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ZEXM1994 ::
Zato sto mislim da tetre i skalari ne idu ni u najgorem slucaju al ajde mozda se javi neko iskusniji

Odakle vam to? Video sam da je jos neko pisao to, nemojte da zbunjujete ljude.
Mislim da je akvarijum premali za 4 skalara, jedino ako bi kupio male pa ostavio par na kraju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da i mislio sam da uzmem male i kada se izdvoji par ukoliko pocnu da se mreste ostale da poklonim. Samo ne znam da li da uzmem slajere ili obicne ako su oba varijateta jednako izdrzljiva uzeo bih slajere?

Jel imate mozda neki predlog oko vrsta riba koje da ubacim (i broj ribica), skalari su obavezni a ostale vrste se mogu menjati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali neko moze da mi objasni kakav je to slajer skalar?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slajer (tj Šlajer kada se pavilno kuca) se po mom laickom vidjenju razlikuje od "obicnog" skalara po tome sto ima duza peraja i meni je zbog toga mnogo lepsi.
Mislim da se radi o istoj ribi samo je razlika u duzini peraja.

Molim upucenije da me isprave ako sam pogresio.

Image

Image

Slike su preuzete sa drugih sajtova, sorry. Jako su mi lepe ribe pogotovo ova druga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala.
a dali je ista cena slajera i obicnog skalara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod nas u NS u jednoj prodavnici gde sam ih nasao je ista, 100din.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slajeri znaju biti kilavi, zbog tih peraja otezano plivaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License