Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pala co2 boca od zemljotresa pa dodje do problema Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zed
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2010 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta da se kaze,ko je predpostavio da ce da kida ovakav zemljotres kod na u Kraljevu,mo problem je sledeci:pala mi je boca od co2,i sigurno nekih pola litra je izaslo u akvarijum,ja sam tek sinoc uspeo da zamenim oko 50 posto vode ubacio sam i aktivni ugalj da malo procisti to ali voda je je katastrofalno bela cak je pocela neka kao bela providna sluz da se javlja na listovima svih biljaka,pomagajteeeeeeeeeee..........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2010 12:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

zed
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2010 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jer moguce da niko nema da kaze nesto o ovom problemu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2010 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se to isto desilo u jednom aq,dok sam vido pola ribe su odapelepapke,menjaj vodu ne pola moras skoro citavu,peri lepo celi filter i filter medium,(voda je bila bela ko mleko) dodaj mnoooogo kiseonika kroz pumpicu za vazduh,ako imas FFM i to sipaj obavezno.Sve to strasno izgleda,kod mene se vec stabilizovalo ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2010 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako ti se desilo da udje toliko kad ti je manometar i sve odtalo podeseno koliko da izbacuje CO2? Jedino ako je pala pa otislo u tecnom stanju. ali pola litre tecnog bi momentalno ubilo sve...
Za koliko ti je opala kazaljka koja pokazuje pritisak u boci? Tj. koliko je bila pre drmanja a koliko posle?

Za ostalo bih se slozio sa nenadom, samo naglasavam da filter ne peres pod cesmusom nego u akvarijumskoj vodi, posto ces puno vode menjati, menjaj sa otstajalom ili prokuvalom vodom...

E sad kad sam ponovo procitao problem uvideo da sam mozda pogresio, ti govoris od DIY co2 boci? Ribice ce ti onda mislim preziveti, ali moras puno kiseonika, jer ti se sad pomesao i alkohol i kvasac u akvarijumu, a oni oduzimaju kiseonik...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zed
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2010 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetima,ribice su sve zive sem dve neonke,ali glavni problem sad kod nas u Kraljevu jeste voda ,nije za koriscenje uopste tako da ni sam nesmem,niti znam koju vodu da sipam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zed
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2010 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da da koristim diy co2 varijanto za fricky 88
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka CO2 boca Ksendzi Ostala oprema 6 Sub Jul 27, 2019 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Boca Baia Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 04, 2018 8:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Boca i manometar - NS polke Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Okt 01, 2018 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati CO 2 boca "Dennerle" djuraa Arhiva Malih Oglasa 2 Pet Feb 24, 2017 10:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Co2 Boca Luvias Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Dec 20, 2016 12:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License