Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 infurozuja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
Objavi na Facebook
Autor Poruka
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

treba mi hrana infurozija ko ima da proda...ponude na pp...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 8:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

zlay
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2010
Poruke: 233
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto je ne napravis sam. Evo kako pripremamo infuzoriju:
u teglu ili flasu sipamo vode i stavimo koru banane ili bilo koju organsku materiju. Za ubrzani razvoj infuzorije najbolje bi bilo naci vec oformljenu kulturu( par kapi ustajale vode iz bare npr.) Kad se posle dan-dva stvori bela izmaglica u vodi znaci da smo uspeli. Za prehranu kulture stavljamo par kapi mleka na dva dana.... To je otprilike to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba to niko da ti prodaje ... mozes sam to da napravis bez pomoci drugih akvarista... Treba ti samo akvarijumska voda i malo sena ili kora banane...
Koju mladj imas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel mora kultura?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
egzo
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2009
Poruke: 79
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hoces "infuzoriju", pravi zelenu vodu, nemoj praviti kulture bakterija... pravi alge (zelena voda).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Egzo, konačno da neko nešto napiše o zelenoj vodi. Nekada sam ja u dvorištu preko leta u buretu uzgajao zelenu vodu. U toj vodi vrtoglavom brzinom su mi rasle mlade gupike i molike. Pustim mlađ u bure negde krajem maja meseca i u oktobru izvadim odrasle ribice koje idu u akvarijum. Neke u moj akvarijum, a ostale podelim prijateljima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zlay
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2010
Poruke: 233
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

egzo ::
Ako hoces "infuzoriju", pravi zelenu vodu, nemoj praviti kulture bakterija... pravi alge (zelena voda).


Da bi napravio "zelenu vodu" potrebno je vreme, ako su ti se izvele ribice i hitno ti je infuzorija se napravi za par dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
egzo
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2009
Poruke: 79
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"zelenu vodu" mozes napraviti najbrze za 7-10 dana, ali je neprevazidjena za ishranu mladji (pogotovo ikrasica) jer je i sama "zelena voda" indikator ciste vode... tako da infuzorijom (koju dobijes raspadanjem organske materije) prljas vodu, dok je zelenom vodom filtriras.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kako da napravim zelenu vodu???sta mi je sve potrebno???i kako se koristi???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

v!KTOR ::
a kako da napravim zelenu vodu???sta mi je sve potrebno???i kako se koristi???

Dobro pitanje adje odgovorite i mene interesuje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isto tako, samo se mnogo dugo ceka, i najbolje je ustajala voda, ili iz bare ili akvarijuma.
Da bi ubrazao proces prokuvas trave ili nekog zelenila istavis u tu vodu i izbacis na sunce.
Kad se napravi infuzorija, mozes u toj vodi cuvati i dafnije koje se hrane infuzorijama, takodje i gamaruse... obe zivuljke su ooodlicna hrana i za odrasle ribe i za mladj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelena voda nije ništa drugo nego plutajuće alge koje su veoma sitne. O stvaranju i razvoju algi sve je već rečeno na ovom sajtu, pa nije potrebno ponavljati iste priče.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i kako hranimo ribice onda?cime se pokupi,jer se ubacuje i ta zelena voda??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e, stvarno ima pisano na forumu, pogledaj malo... mrzi me sad da pisem, moram da radim nesto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License