Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uginuo Koridoras (bacio kasiku - R.I.P) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odmah na pocetku da se izvinim sto je Sale75bgd morao da trosi svoje dragoceno vreme da bi mi umanjio slike jer ja jos nisam instalirao adekvatan program za to jer je hard disk isto kao i ovaj koridoras "bacio kasiku". Taman sam poceo da pisem i da vas pitam koja je ovo bolest i slicno jer vise od pola godine nisam imao uginuce jedne ribe, i odem do akvarijuma da posmatram desavanja i nadjem krivca koji je napadao i ostale koridorase. Evo slika zrtve i krivca...

Zrtva:
Image

Image

Image

Image

Krivac koji kod mene plivati vise nece:
http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=102

Ovim putem zelim samo da upozorim one koji drze "ajmonijere" zajedno sa koridorasima i ancistrusima da je moguce da vam ova kretenska riba napada sluz drugih i da ih kasnije malo gricka tako polu-mrtve.
I samo jedno pitanje, ostalo mi je jos 2 pande, postoji li sansa da i one uginu jer sam amojnijere zatekao kako sisaju sluz i sa njih, naravno sada sam ih odvojio i te pande se ponasaju koliko-toliko normalno ali opet bolje da pitam. Hvala.


edit by: sale75 bgd (instaliraj program lenstino Wink )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Xaxaxa Aymonieri...
Ja ne znam sta cu i kako sa njima...
Nikako bre ne mogu da ih uhvatim? Twisted Evil
Nisu toliko agresivni, ali se polako primecuje da postaju kako odrastaju vremenom..
Moracu da rasturam celi akvarijum Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuo sam da ih je jako tesko uhvatiti i kada sam video da napadaju i ostale pande reko ko zna koliko ce mi trebati da ih uhvatim, ali imam samo 2 komada i ako mi verujes uhvatio sam ih za daj Boze 2 minuta. Prvo sam krenuo da ih ganjam onako iznerviran pa kada sam video kako lepo beze shvatio sam zasto ljudi imaju muke da ih uhvate, ali saterao sam ih do prednjeg dela akvarijuma u cosak i polako prilazio mrezicom i uhvatio ih veoma lako. Nebitno, da nisam uspeo tako, pohvatao bih sve ostale ribe, odvojio u ciniju a ova dva ajmonijera bih obradovao sa 220v, pa kada od srece prestanu da plivaju povadim njih mrtve a ostale vratim i resim se bede.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kratos ::
Xaxaxa Aymonieri...
Ja ne znam sta cu i kako sa njima...
Nikako bre ne mogu da ih uhvatim? Twisted Evil
Nisu toliko agresivni, ali se polako primecuje da postaju kako odrastaju vremenom..
Moracu da rasturam celi akvarijum Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Pokusaj sa plasticnom flasom.
Naime, uzmi flasu, skini joj papir ( etiketu ), lepo je operi i isperi a zatim preseci malo iznad pola. Vrh flase okreni ka dnu i vezi neku strunu kako bi mogao da izvuces flasu posto riba udje u nju.
Mislim da je jasno sta dalje ... Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u bem mu zivot!bas ruzno!steta za takvu lepu ribu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo cu se jos vise iznervirati ako kazem da je to bio muzjak od maticnog para...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o boze moj..zato netreba da se guraju razne ribice u aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu!!!
Sad cu da probam!!!
Hehehehehe Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Nisu svesni sta ih ceka... Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 4:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da kazem da je riba pod nazivom ''Aymonieri'' najgora ribica na svetu i da je mrzim mnoooogoooo!!!
Ono sa flasom nije uspelo, dolazile su do kraja gde je isecena ali nikako da udju unutra; i tako ja cekao 2-3 sata dok mi nije pao mrak na oci i povadio sve iz akvarijuma i i i...ha, pa nista, jurio sam ih jos jedno sat vremena dak ih nisam pohvatao i sutra ih menjam... yeah yeah zop sunce Razz cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedina riba(jedna jedina) koju sam bacio u wc solju je zlatni amonijer ili kako se vec zove,nije mi bilo zao nimalo,tako da vas razumem...lepa je ali sta vredi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovim putem bih se izvinio Wlajku, jer je od mene dobio ajmonijere.Žao mi je što se desilo to sa pandom. Međutim, kod mene su bili više od mesec dana sa korijima i, mada su se ponekad lepili za njih (posebno jedan od ta dva), nikakva šteta time nije nastala (čak mi je bilo simpatično; štaviše - video sam kod prodavca da se lepe za druge ribice). I ja sam imao muke da ih uhvatim (posebno jednog od ta dva). Zašto sam ih poklonio? Kod mene se nisu pokazali kao dobri algari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atanas011 nema potrebe da se izvinjavas, ipak smo mi vise puta imali neku trgovinu tako da ti verujem, uostalom, ti si samo rekao da poklanjas ajmonijere ko zeli, a to sto sam se ja javio a nisam citao nista o njima jer sam mislio da samo mogu da donesu dobro a to je da ciste crnu algu (koje uskoro nece biti), to je moja greska, trebao sam da vidim sta je to ajmonijer pa da tek onda stavim u akvarijum, na greskama se uci tako da sledeci put kada se budem upoznavao sa novom vrstom ribe, prvo citanje pa onda preuzimanje. Nemoj slucajno da se osecas krivim! Moja je greska...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opušteno Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad napokon uzivam u aq. riba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2010 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja, iskoristio sam prvi put svaku pregradu u akvarijumu sa spoljnim filterom, u akvarijumu su ramirezi, neonke, muzjak borca, koridorasi... u pregradi odakle izlazi cista voda u akvarijum je zenka borca koga je zamalo ubila muzjaka kada sam pokusao da ih mrestim, a ajmonijeri su u delu gde se nalazi grejac u filteru tako da ne mogu ni do zenke borca da dodju. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuno nestao koridoras, verovatno m... Nikollo Ribe 6 Sub Apr 23, 2022 4:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbus, koridoras, biljke dragang Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Apr 21, 2020 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo sklar. Običan Čovek Bolest 7 Pet Apr 03, 2020 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo Otocinclus Affinis Crni Ribe 15 Sub Jul 20, 2019 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo skalar Bogdan P Ribe 5 Čet Feb 28, 2019 11:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License