Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hauba i stakleni poklopac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
serbiansky
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocinjem sa pravljenjem haube za akvarijum pa imam par pitanja.

Tek sad sam primetio da kada se pravi hauba od drvenastih materijala, da je neophodan poklopac od stakla.

Da li taj poklopac treba da bude celom povrsinom ili samo delom? Jer ako bude preko cele povrsine svaki put kada se nesto radi na unutrasnjosti akvarijuma mora da se skida. Ili je dovoljno samo neki deo da bude pokriven.

Posto mi je filter odma do akvarijuma da li i njega da prekrivam, jer i preko njega pravim haubu., mada je nezgodno zbog prelivnih cevi...

I koja je preporucena visina haube?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 12:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovde bi moglo da se pise do sutra ....
Celom povrsinom ali iz dva dela ( ako to stranice dozvoljavaju ).
Sto se tice filtera, bilo bi korisno da postavis sliku kako bi imali adekvatan odgovor.
Visina haube zavisi od visine akvarijuma i od toga sta si planirao u haubi. Da li ces neonke ili stedise pod haubom, kao i od ostalih detalja unutar haube ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
serbiansky
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 80x40x40 8mm.
Filter je 15x40x40 nesto 6mm nesto 4 mm staklo. Ima 3 komore, prva taloznik i grejac 10 cm, sredisnja za filter materijal 17 cm i poslednja za pumpu 11 cm.

Za sada sam kupio dve obicne prigusnice od po 36 w i 4 neonke (dve obicne i dve grolux). Prigusnice bi stavio iznad akvarijuma na polucu koju planiram da napravim da ne zagrevaju akvarijum. Tako da pod haubom treba da stoje samo 4 neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto si kupio je skroz ok. Kasnije mozes dodati jos neonki. Da sam na tvom mestu kupovao bih el. prigusnice ali dobro. Filter je ok. Poklopac uradi iz dva dela najbolje, ali planiraj da trebas da hranis ribe, da ga npr. prevlacis jedan preko drugoga ili kako god vec!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daj bre ljudi, sta vam je toliko sa tim staklenim poklopcima, pa ja imam drvenu haubu i nista joj nije posle par godina, ne ide toliko vlage, ne kuvamo mi tu vodu pa da toliko isparava...
A evo predlog ko hoce da se resi tog staklenog poklopca, a pravi novu haubu, najpametnije je napraviti je od mediapana, jer je on otporan na vlagu, ali malo je skuplji od ostalih materijala... ali naravno mnogo lepse i izgleda.
Ali kao sto kazem kod mene vec dugo vremena tako stoji i nema nikakvih problema, jedino je malo prigusnica izrdjala ali to nije problem, imam ih na stotine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
serbiansky
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za prigusnice sam odabrao po savetu prodavca jer kaze da su mnogo kvalitetnije i dugotrajnije od elektronskih, a ista je cena. Svakko ce stajati na polici udaljenoj iznad akvarijuma i nece dodatno grejati.

Laminat sto sm uzeo je plastificiran sa donje strane pa ce moda ad izdrzi i malo vlage.

Svakako kad stavim akvarijum an mesto videcu za poklopac kako cu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par tema iznad tvog posta o pravljenju hauba
http://www.akvarijum.org/forum.....t1396.html
http://www.akvarijum.org/forum.....-t735.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t2746.html
U svakom slucaju nesto moze da se iskombinuje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2010 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poklopac uradis iz dva dela a na jednom od ta dva dela probusis ( iseces ) rupu da bih lakse mpgao da podignes taj poklopac a ujedno kroz tu rupu hranis ribice tako da nemoras stalno da otvaras.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
serbiansky
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na kraju sam kod stakloresca uradio dva poklopca koja podrivaju ceo akvarijum, samo samo ostavio 5-6 cm sa jedne strane za cevi i ostale potrebstine.

I po duzini akvarijuma sam jednu lajsnu od 6 mm stakla sirine 2.5 cm zalepio, i na nju cu da stavim ova dva parceta stakla.

Na svakom staklu imam po dve rupe za lakse podizanje i hranjenje.

Kad stignem napravicu neki snimak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
serbiansky
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam lepio ove lajsne od stakla do stege mi je pao na ivicu staka i napravio kao plih.

Posto nemam fotoaparat pokusao sam telefonom da slikam ali ne moze lepo da ispadne. U sirinu ide oko 5-6 mm i po povrsini stakla je, ne ude u dubinu... Ne znam kako da objasnim.

Koliko je to opasno i da li ce da se siri?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hauba za kotobuki akvarijum ninoslav030 Uradi Sam (DIY) 5 Pet Apr 03, 2020 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklopac akvarijuma ninoslav030 Uradi Sam (DIY) 1 Pon Mar 04, 2019 3:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stakleni Drop Checker vlada_va Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 20, 2019 11:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stakleni brojač mehurova CO2 i magnet... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jan 30, 2019 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Stakleni brojač mehurova Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Apr 12, 2018 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License