Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mikrogeophagus ramirezi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O.Kl hvala, trebalo mi je neko objasnjenje posto danas idem u nabavku Very Happy i potrudicu se da odnos bude 3:1 kao sto rece kum.. Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 12:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrana, voda, svetlo...ima tu svega po malo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem sta podrazumevas pod tim..?
Neki specijalni uslovi ili..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i svaki patuljasti ciklid, vole dobro ubiljen akvarijum. Spadaju u jedne od najosetljivijih akvarijumskih ribica, pa je stoga njihova nega teška. Osetljivi su na razne bakterije i bolesti, pa je zato neophodno održavati vrhunsku negu vode u akvarijumu. Najbolje se osećaju u mekoj vodi i tada dobijaju prelepe boje i češće se mreste. Postoje i "domaći" ciklidi koji su naviknuti na tvrđu vodu i čija je nega jednostavnija, ali nikada neće imati izražene boje kao kada se čuvaju u omekšanoj vodi. Zanimljivog su ponašanja i spadaju u tzv. karakterne ribe.

E, u tom lezu grmi zec!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, O.K...
To sam vec procitao, mislio sam da ima jos nesto..
Mislim da ispunjavam gore navedene uslove..
Hvala S.!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se pohvalim, ubacio sam 4 ramirez-a kao sto sam i reko 1 muzjak i 3 zenke (valjda, jos su mali pa nisam uspeo bas najbolje da prepoznam pol)..
Ubacio sam ih pre sat vremena i jos uvek se nisu opustili Smile , nadam se da ce ubrzo Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo pazljivo snjima nemoj ih izlagati nekom prevelikom stresu jer si ih tek uneo u akvarijum odmakni se od akvarijuma jer ih tako samo zaplasujes pusti ih da se adaptiraju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2010 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O.K. hvala..
Mnogo mi ucutali.. Shocked
Necu da prenagljujem, poslusacu tvoj savet.. Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo fotkice jednog mog mladog ramireza:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelep je, obozavam ih... Zna li neko kako mogu da dobiju onako duga peraja kao na slici sa prve strane ili makar priblizno, skalar recimo moze da ima produzena peraja, mozemo li mi negde u Srbiji da nadjemo tako nekog ramireza?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis slajer varijetet, bude ih kod nas ali ja to nikad ne bih uzimao.
Ovaj Saletov ram je odlican
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno je prelep !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale kao menjas vodu ramirez-ima?
Jel' isto kao i u svim aq. ili se pridrzavas gore navedenog (neki specijalan tretman vode...???) Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodu menjam kad stignem, dodajem iz RO aparata vodu tako da je bas meka u aq sa njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O.K. Hvala Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ramirezi za kozice ili biljke Salvatoree Razmena 0 Ned Apr 11, 2021 6:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RAMOVI ;) Microgeophagus ramirezi cvijo Američki ciklidi 4 Čet Maj 30, 2019 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kakadu apistograme i ramirezi? Slepi_Putnik Američki ciklidi 14 Sub Apr 13, 2019 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka microgeophagus ramirezi djole-80 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Jun 10, 2017 9:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ramirezi Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 11, 2017 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License