Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje neonke? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam znaci od osvetljenja 1x grolux 18W, i 2 stedne od 40W, ali mi jedna vec po drugi put crkava pa cu sad da postavim jos jednu neonku od 15W umesto te od 40W... Taman da smanjim malo svetlo posto je aq od 75L i to mu dodje oko 1,3W/L a ne ubacujem CO2, stavio sam jace svetlo zato sto je akvarijum dosta dubok, oko 45cm i jos su sijalice na nekih 10tak cm od povrsine vode... pa sam uvek imao utisak da je ko bunar i da je dole biljkama nedovoljno svetla, ubacivao sam co2 ranije ali sam prestao i osvetljenje ostalo isto...
E sad, imam nekih 4,5 klasicnih neonki, ali sam negde procitao nikourov post da se mogu koristiti filipsove TLD neonke za sobno osvetljenje takodje i za akvarijum, pa ja naso i nju... Evo sad sve koje imam, sve su T8:
- 3x Sylvania standard 15W/ 54-765 - sale je negde pisao da je to 765 oznaka za CRI i kelvine sto mu dodje da je CRI preko 70 i toplina 6500Kelvina... Ima 750 Lumena
- Philips TLD 15W/54 - jedino neznam sta to 54 znaci...
Mogu nabaviti i maltene sve vrste i marke neonki za sobno osvetljenje tako da ako neko zna neka kaze ako ima neka jos pogodnija... Mogu nabaviti General Electric, Vito...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 8:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljam da je taj TLD daylight, tj. belog svetla pa bih ti preporucio da nju i uzmes. Odes lepo u Philipsovu radnju, dobar dan, dajte mi daylight od 15w i cao. Ne zamaraj se lumenima i kelvinima...
Ako pitas mene sta koristim: philips daylight, sylwania gro lux, osram lumilux i dobri stari philips aquarelle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove neonke koje je Sale ispisao na kraju posta, pokazale su se savrsenim u akvaristici ... koju ces kombinaciju izabrati, izbor je tvoj ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš sam uzeo par Osram Lumilux 880(sky light), trgovac mi reče da daju svetlost 8000K.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto sam u dilemi oko konacnog izbora,imam dva akvarijuma kojima trebam ugraditi neonke(jedan 120L,drugi 200L),e sada oba ne prelaze 80cm duzinu pa cu staviti neonke od T8-18w(60cm),e sada da li bi mogli da mi kazete koliko neonki i koje za oba akvarijuma(aq ce biti biljni)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....ght=#28995
Ovde napisah dovoljno za one koji hoće malo da potraže i čitaju. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala,upravo se bacam na posao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slucaj misteriozno nestale neonke LaBuxna Početak u akvaristici 20 Pet Sep 18, 2020 9:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License