Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mikrogeophagus ramirezi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale,moracu da te ispravim.Boja ima naj manje zavisi od tvrdoce vode.Tvrdoca vode je veliki problem kod odraslih ramiraza zbog osmotskog pritiska.Domaci ramirazi koji su mozda druga generacija koja odrasta u tvrdoj vodi,potpuno su isti kao i oni koji odrastu u mekanoj vodi.Boju dobijaju od karotina koji im se talozi u organizmu i kada dostignu polnu zrelost dolazi do izrazaja.Zbog ovoga je veoma vazno da se jos kao mali hrane kvalitetno i raznovrsno.Kao kupovna hrana tu je tetra pro colour a alternativa je sveza zamrznuta hrana bogata sargarepom,bundevom,slatkom crvenom paprikom,mesom,spanatom...
Da se razumemo boja isto tako zavisi od generalnog stanja ribe i uslova u akvarijumu.Veoma su osetljivi na prljavu vodu pa ako zelimo duze da ih zadrzimo u svom akvarijumu ceste zamene vode su obavezne.Ja sam u akvarijumima gde sam drzao mladj ramireza svakodnevno menjao vodu (ovo je i jedan od razloga zasto ih vise ne drzim).
Generalno su teski za drzanje ali uz kvalitetnu hranu,stalnu temperaturu vode,cesto osvezavanje vode mogu dugo ziveti i pored toga sto se mreste gotovo jednom nedeljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 12:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Hrana, voda, svetlo...ima tu svega po malo Wink


Ovo je ono sto je Sale rekao Wink tako da smo se slozili donekle. Ovo drugo je copy/paste iz baze riba i moja konstatacija da im je bolje u mekoj vodi jer i sam sam nabavio ramije koji su u njoj odrastali.
Vidis, ramic je zaista najslinavija riba koju sam ja sreo. Ti si ih, i mozda jos uvek drzis i imas mnogo vise iskustva (mrestio si ih i sve ostalo)! Ono sto ja mogu reci, to je da su mi ribe mnogo zdravije otkako im dodajem RO vodu, tj otkako zive u mekoj. Pratio sam to na primeru Marininih i mojih ramija. Ona dok nije dosla da zivi sa mnom je drzala ramije u kH jedno 10-11. Moji su bili u kH 6-7. I mogu ti reci da je razlika bila ocigledna, kako u boji tako i u velicini! Ribe su bile iz istog legla, a hrana im je identicna jer ono sto je ona imala imao sam uvek i ja. Moji primerci su bili uvek zivljih boja i nista spektakularno ali krupniji od njenih. Kada smo sve ribe stavili pod jedan krov razlika se primecivala jos nedelju dve dana da bi skoro potpuno nestala...
Ona je zagovornik teorije da ramic moze u tvrdu vodu. Svojevremeno je ginula za tu teoriju (zna Coa, koji je bio zagovornik ove o mekoj vodi Smile ). Mrestila je ramice u tvrdoj vodi, ali od celog legla prezivela su joj samo 2 kom., koji su ubrzo neslavno zavrsili kada smo se taman ponadali da se uspelo. To je riba meke, srednje tvrde vode i to potpisujem. On ce ziveti u tvrdoj, ali evo iskustva na licnim primerima kazuju da je smrtnost na strani tvrde, a obojenost i sve ostalo na strani meke vode. E sad, mozda je u tim aq lose odrzavanje samog kvaliteta vode, to ne mogu znati. I sada sam u kontaktu sa gomilom akvarista i samo im crkavaju jedan po jedan. I obicno svi predju na kribove Laughing (lat. naziv "kribenzis sipaščesmuinemisliš" Smile ) I svi koji mi svrate se oduseve izgledom mojih.
Ima i onoga da su iskustva razlicita. Otvoricu jednu temu, naziv "Ramirez, meka ili tvrda voda"?
I zaci cu jedan blagi offtopic apropo ovih uslova za drzanje ramica koji propisuju kH, pH i sve ostalo...neko je nekada napisao i za pirane da je dovoljno 50l po ribi. Sto ih duze gledam, cini mi se da im je i 500l/1 malo.
Jedno je sigurno, prirodno staniste ni jednoj ribi necemo nikada moci zameniti zivotom u aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedan problem sa ramirezima..???
Doduse sve je O.K. dak im ne ubacim hranu, ponasaju se normalno, cackaju poglogu, drvo, kamencice...ali kad ubacim hranu '' desava se neverovatna promena Shocked '' pocinju da se jure (ne diraju druge ali medjusobno...), uhvate se ustima u kostac i tako bore kao pitovi dak god ja ne cacnem staklo da prekinem fight..
Dakle sta je problem, da nisu muzjaci sva 4, dobro sam zagledao ono ledjno peraje i jos uvek nijedan nema vece - kao na slici o raspoznavanju polova..?
Da nisu sve zenke? Jos uvek su mali oko 1,5 cm tako da ne mogu lepo da ih razlikujem..
Pomoc Exclamation Exclamation Exclamation
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti slucaj se i meni desavao, i to upravo posle hranjenja, pa sam jos pre mislio da je tuca nastala zbog hrane, pa sam sipao jos i tako se opet tukli... Nalazio sam neke odgovore ali sve je to bilo neozbiljno, na kraju sam ih sve prodao jer nisam mogao da ih gledam kako se biju, trebalo bi ili to da su muzjaci ili im je malo prostora po nekom mom misljenju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec duze vreme jako cesto vadim iz akvarijuma prazne skoljke puzeva, dajem ih sestri da napravi neku narukvicu valjda, pomislim crkavaju zbog necega ili ih nesto jede, al onda cim jako dugo nijedna riba nije uginula onda ih nesto jede, ali sta... Nadjoh krivca, a i bas ovu istu vrstu puzeva ja imam tako da sam siguran.
http://www.youtube.com/watch?v.....grec_index
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm.. Zanimljiv link..
Ma ne znam sta im je, ovako su mirni ali kad dodam hranu polude..
Mozda da ih ne hranim? Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
sale75bgd Smile ::
Hrana, voda, svetlo...ima tu svega po malo Wink


Ovo je ono sto je Sale rekao Wink tako da smo se slozili donekle. Ovo drugo je copy/paste iz baze riba i moja konstatacija da im je bolje u mekoj vodi jer i sam sam nabavio ramije koji su u njoj odrastali.
Vidis, ramic je zaista najslinavija riba koju sam ja sreo. Ti si ih, i mozda jos uvek drzis i imas mnogo vise iskustva (mrestio si ih i sve ostalo)! Ono sto ja mogu reci, to je da su mi ribe mnogo zdravije otkako im dodajem RO vodu, tj otkako zive u mekoj. Pratio sam to na primeru Marininih i mojih ramija. Ona dok nije dosla da zivi sa mnom je drzala ramije u kH jedno 10-11. Moji su bili u kH 6-7. I mogu ti reci da je razlika bila ocigledna, kako u boji tako i u velicini! Ribe su bile iz istog legla, a hrana im je identicna jer ono sto je ona imala imao sam uvek i ja. Moji primerci su bili uvek zivljih boja i nista spektakularno ali krupniji od njenih. Kada smo sve ribe stavili pod jedan krov razlika se primecivala jos nedelju dve dana da bi skoro potpuno nestala...
Ona je zagovornik teorije da ramic moze u tvrdu vodu. Svojevremeno je ginula za tu teoriju (zna Coa, koji je bio zagovornik ove o mekoj vodi Smile ). Mrestila je ramice u tvrdoj vodi, ali od celog legla prezivela su joj samo 2 kom., koji su ubrzo neslavno zavrsili kada smo se taman ponadali da se uspelo. To je riba meke, srednje tvrde vode i to potpisujem. On ce ziveti u tvrdoj, ali evo iskustva na licnim primerima kazuju da je smrtnost na strani tvrde, a obojenost i sve ostalo na strani meke vode. E sad, mozda je u tim aq lose odrzavanje samog kvaliteta vode, to ne mogu znati. I sada sam u kontaktu sa gomilom akvarista i samo im crkavaju jedan po jedan. I obicno svi predju na kribove Laughing (lat. naziv "kribenzis sipaščesmuinemisliš" Smile ) I svi koji mi svrate se oduseve izgledom mojih.
Ima i onoga da su iskustva razlicita. Otvoricu jednu temu, naziv "Ramirez, meka ili tvrda voda"?
I zaci cu jedan blagi offtopic apropo ovih uslova za drzanje ramica koji propisuju kH, pH i sve ostalo...neko je nekada napisao i za pirane da je dovoljno 50l po ribi. Sto ih duze gledam, cini mi se da im je i 500l/1 malo.
Jedno je sigurno, prirodno staniste ni jednoj ribi necemo nikada moci zameniti zivotom u aq.



Slažem se sa tobom da nikada nećemo prirodno stanište zameniti akvarijumom.Ti si iskusan akvarista i sigurno nije samo mekana voda uticalana to da imaš takve ramireze kakve imaš.
Što se smrtnosti ramova tiče,siguran sam da njihovi vlasnici nisu vodili računa o njima kako treba.Ma šta pričali,nisu sigurno.
I ja mislim da će ramirezi mnogo duže živeti u mekanoj vodi nego u tvrdoj.Ali za boju ne mogu da se složim sa tobom.
Iz mog iskustva znam da im boja naj više zavisi od ukupnog zdravstvenog stanja,hrane i odrzavanja akvarijuma.
Svi imamo različita iskustva,forumi i sluze za razmenu istih.Meni je drago da raspravljam sa nekim koga postujem i čije mišljenje cenim a opet imamo različite poglede i iskustva o istoj stvari.
Idem sada na temu koju si otvorio o ramirezima da filozofiram Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
aca Sd
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2009
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Čet Dec 09, 2010 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam 4 ramireza u akvarijumu od 220 litara,koje ribe idu najbolje sa njima???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autoraICQ broj
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Dec 09, 2010 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

diskusi,neonke,razbe tetre ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca Sd
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2009
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Čet Dec 09, 2010 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala lepo!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autoraICQ broj
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Dec 09, 2010 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ih drzao/drzim ih sa Borcima (i muzjak i zenka!), sve zivorotke (molike, gupike, ksifo...), zebrice, koridorase, ancistruse, neonke, skalari, ajmonijeri, torokatumi. Ako se setim sa kojim sam ih jos drzao dopisacu, svaka riba od ovih sto sam napisao je bila sa ramirezima minimum mesec dana i nije bilo nikakvih problema, pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
shlajmak
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2010
Poruke: 64
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa malim zakasnjenjem se ukljucujem u ovu temu ali nikad nije kasno... Wink

Dve godine imam ramireze mrestio sam ih prodavao i moje iskustvo vezano za obojenost riba je vezano samo za prisustvo suprotnog pola.Ok hrana,drzanje,zamena vode i karakteristike vode uticu na kolorit ali samo u fazi odrastanja...A evo probajte ako ne verujete prebacite zenke u jedan a muzjake u drugi akvarijum.I muzjaci i zenke izgubice 70% boje,bice nezainteresovani za teritorije,tucu,cak i za hranu itd.Ako je akvarijum suvise mali moze da dodje do maltretiranja slabijih i inferiornih riba al sam to retko vidjao. Posle par dana spojite zenke i muzjake i videcete promenu sepurice se udvarati i formirati parove,naravno ispoljavace i agresivnost...

Svaka riba pa i ramirez ce bolje izgledati u prisustvu suprotnog pola.

I jos nesto:
Zabluda je da se muzjaci samo biju,po meni su zenke surovije i vrlo cesto gore od muzjaka.Za svo ovo vreme mi se nije desilo da muzjak ubije muzjaka,a video sam kako zenka je ubila zenku.

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Pet Avg 26, 2011 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

htijo bih da drzim kako naslov kaze ramireze moze sad da li bi neko mogao da mi kaze nesto vise o njima i moguli oni u aq od 112l u kojem imam 2 muljara dva sijamska algara 2 ksifa 1 plati 4 molija i 3 gupija

Post izmenio:: nikouro

Pre nego li otvorite temu, proverite da li ista vec postoji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobro mozda cu zvucati smesno ali da pitam kako mogu napraviti testove za ph vrednosti i tvrdocu vode? posto sam elativno nov u akvaristici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
somina
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 79
Lokacija: Backa Palanka

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me jel mogu ramirezi da se drze sa borcem u kavarijumu moj borac je jako miran a imam i ksifo i blek moli fantom tetre i crvenorepe tetre(ako se ne varam da se tako zovu)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ramirezi za kozice ili biljke Salvatoree Razmena 0 Ned Apr 11, 2021 6:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RAMOVI ;) Microgeophagus ramirezi cvijo Američki ciklidi 4 Čet Maj 30, 2019 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kakadu apistograme i ramirezi? Slepi_Putnik Američki ciklidi 14 Sub Apr 13, 2019 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka microgeophagus ramirezi djole-80 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Jun 10, 2017 9:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ramirezi Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 11, 2017 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License