Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge i silikon Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 6:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetio sam da su alge pocele da mi ulaze pod silikon na bocnim stranama aq.Da li to znaci da je silikon tu odvojen od stakla i da je voda usla?Koliko je to ozbiljno da se ne bi odlepila stranica aq?Za sada ne pusta vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 6:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci.
Razmontiraj taj aq i sve stranice(kada budu apsolutno suve) premazi sa silikonom preko tog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se pod razmontiravanjem misli na rastavljanje aq nije dovoljno samo da stranice budu suve! Mora se do detalja ocistiti stari silikon. Bukvalno do najsitnijeg detalja. Silikon preko silikona nece drzati ili makar nece dugo. Pogledaj ti ipak malo bolje ima li potrebe za intervencijom. Koliki je aq u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro na to se i misli,ali ako je aq dobro zalpljen a ne verujem da nije dovoljno je samo malo preci silikonom cisto na popuni te ispucale praznine da se ne siri dalje...E sada najbolje je to da se pogleda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes li da stavis sliku da vidim kakva je situacija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nadjoh jednu sliku svog starog akvarijuma, kod kog je doslo do istog problema. Mislim da je u pitanju bio los silikon jer je lepljen pre jedno 20 godina... Smile Nije izdrzao.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne postavljam svoju sliku,ista je situacija kao na slici blua.Aq je od 40l,visine oko 30cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i svima koji nameravaju da rasturaju akvarijum:
Savetujem da se koristi Antisilikon, naziv je Antisil, zelena konzerva, nije mnogo skup ali mnooooogo pomaze, govorim iz licnog iskustva, tako da ko savetuje oko rasturanja slobodno moze i ovo da ubaci, jer ja garantujem.
On na neki nacin razjeda silikon, pritom je odmascivac, tj uklanja prljavstinu, iako je na uljanoj bazi, lako ispari... Krupne fuge skinemo rucno, dok one male ostatke koje su i najveci problem oko skidanja samo krpom natopljenom predjemo par puta i on sam otpada...

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License