Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Platike pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2009 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam u akvarijumu brdo gupika i imao sam 8 platika sad imam 7 a kako vidim bice i jos manje! Platike se od unosenja u akvarijum ponasaju cudno, samo se kriju po coskovima i cini mi se da su slabo i uzimale hranu!! Sad jedna platika pliva u cosku i peraja su joj kao slepljena... dve platike sto sam doneo ranije inace su maticne se neodvajaju jedna od druge i one su OK! Ali od drugih 6 sada 5 nesto se desava..... Sve gupike su OK!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2009 9:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2009 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni jedna riba se ne ponasa bas prirodno kad se ubaci ali ubrzo kad se adaptira na uslove i navikne na okruzenje pocinje da se poasa normalno. Da li su te platike zdrave sto si ih ubacio? Cim riba skuplja peraje ne mirise na dobro no ne mora da znaci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2009 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa uzeo sam u radnji.... Sta je tu je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojan lepo kaze...jos odavno kad sam bio pocetnik sa 1 akvarijumom od 16 litara,tesko mi je koja ribica koju sam ubacio prezivljavala...kada prezivi bila je to sreca Smile....kada se jednom adaptiraju (prilagode)na uslove u akvarijumu,tada ti vise nece plivati po coskovima,jesce normalno,,itd,,,a i sam si video te 2 platike imas duze vreme one su ok zato sto su se adaptirali u tvojoj vodi u aq...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo od mene neki savet i nepisano pravilo >
Izbegavaj da kupujes ribe po radnjama , zasto ? zato sto su to ribe koje su u vecini slucajeva ne adaptirane, mozda uvezene i ko zna kroz koliko ,,voda,, su prosle dok nisu dosle u radnju. Takve ribe kupljene ,se veoma tesko adaptiraju u nasim akvarijumima.
A i kad kupis takve ribe u kesici ih doneses prvo do kuce po ovim hladnim danima. Zatim tako u kesici ih ubacis u akvarijum gde zelis da budu i drzis jedno 10 15.minuta pa ih tek onda pustis iz kesice u akvarijum .Zatim obavezno ubacis sva tri leka koja imas po malo i posmatras njihovo ponasanje .Ustvari odmah vidis dal su ribe zdrave ili ne. Pogotovo kako uzimaju hranu odmah se vidi dal su ok ili ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Izbegavaj da kupujes ribe po radnjama


Samo bi se delimicno slozio. Treba naci prodavnicu u kojoj znas sta kupujes. Ja sam u Nisu to uradio. Upoznao gazdu, saznao sta i kako nabavljaju. Nijednom nisam kupio bolesnu ribicu, sve ribice se adaptiraju kada ih kupim i nikada nisam imao problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbegavaj ne znaci da ne treba kupovati po radnjama ,vec gledaj gde i sta kupujes. I jos jednom, kupovina riba je zahvalnija kod domacih odgajivaca gde sam ja npr.siguran u nekih 90.% da riba nije bolesna , da je riba lepo negovana i hranjena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem u prodavnici je kad riba dodje recimo iz uvoza i tad je pod lekovima jedno vreme, neke prezive a neke ne. Tad se ne treba zaletati sa kupovinom ma koliko vam se dopala neka riba. Ako se akvarijumi ne odrzavaju onako kako bi to trebalo i vidjaju se mrtve ribe od ko zna kad koje su u fazi raspada te prodavnice treba zaobici. Mali je broj onih prodavaca koji ce biti skroz iskreni s vama i reci vam sta i kako, vecina su klasicni trgovci (samo da prodaju).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja se slazem sa ovim """Mali je broj onih prodavaca koji ce biti skroz iskreni s vama i reci vam sta i kako, vecina su klasicni trgovci (samo da prodaju).""" desavalo se da kupim 4-6 ribica,a ujutru 2 uginule...ali sad dobro pogledam koju cu da kupim...
imao sam u akvarijum preko od 50L preko 100gupika...i odjednom su mi pocele da ugibaju(ne jedu, a stomak im je uvucen...i slabo plivaju)...i sad ih imam (nadam se da mi se nece to ponovo destiti)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2010 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam prije 2 - godine razmnozio ksifo veoma veliki broj (Fek@ je imao isti slucaj), akvarijum mi je bio krcat njih. Poceo sam da dajem ribice jer sam mislio "vec ih imam masu nemam o cemu da brinem" a zatim mi je ogroman broj njih uginuo nisu mi ostale svega 4-5 (nije mi se desilo samo s ksifo vec i s black moli i yelow moli...). Poenta svega ovoga: Ja mislim da kad se ribice uzgajaju stvori se neka "posebna veza" izmedju njih (jer mladj veliki broj nas izdvoji da bi ih imali sto vise), i kad jedan broj njih odjednom nestane iz akvarijuma ove ostale ginu za njima (jes da zvuci glupo ali ako neko zna sto se ovo desava neka mi objasni...). Mozda je isto tako i s ribicama koje se uvoze - One se uzgajaju u podrucije gdje je samo njihova vrsta i kad dodju u "tvoj akvarijum" (gdje je vise vrsta riba) one uginu (jer se tesko prilagoditi na tako naglu promjenu), zbog toga se i veci broj njih krije kad ih pustimo u akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2010 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice uvoznih riba razlog njihovog ugibanja nije taj. Kad stignu tretiraju se lekovima, neke prezive neke ne a neke kasnije jednostavno ne uspeju da se "aklimatizuju".
Sto se tice uginuca nasih odnosno domacih riba moze biti svasta. Da postoji neka veza mozda ko zna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malo cudan rep platike Nikollo Ribe 5 Sub Jan 29, 2022 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License