Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 bele tackice po staklu (ali ne i po ribicama) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 2:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

postovanje svima!

imam jedan mali problem. pre nekoliko dana su mi se u akv. pojavile bele tackice po staklu, mozda i podlozi ali se ne vidi. tacke su sitne, gledao sam ne deluje mi kao da se pomeraju.izgledaju kao zrno brasna nalaze se na svim stranicama. preko dana kada ih ocistim magnetom za ciscenje, staklo je ok, ali uvece su o5 tu.ne deluje mi kao ich. od ribica su 10 neonki, 2 gibicepsa i 15-tak rcs racica na kojima nema nikakvih gorepomenutih pojava, normalno plivaju, imaju apetit, ni jedna nije uginula. hranim ih 1 na dan sa prilicno manje hrane jer su to sitne ribe a i nema ih mnogo (nema viska hrane sto padne na dno). ako nesto znaci, podloga je cist sljunak sitnije granulacije, 100l vode 3x18w neonske rasvete, EF2 kanister. aq je aktiviran 1. sept, a zivi svet postepeno dodat u nekoliko navrata od 6 - 25 okt. dakle nije sve odjednom ubaceno u necikliran aq. na izgled voda izgleda cista i bistra,nema boju. redovno se vrsi izmena vode, usisava dno i cisti staklo na nedeljnom nivou, osim kada se radi usiavanje podloge, ne guram ruke u vodu, ne cackam.

prelistao sam po netu, nisam nasao sta bi moglo biti, nesto najblize sto sam nasao je da mogu biti nematode, ali one su kao mali crvici,a ovo su tackice. ne znam da li je ovo bolest ili neka normalna pojava , nadam se da ce mi neko iskusniji pomoci pre nego sto bih nesto na svoju ruku uradio. svaki savet je dobrodosao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 2:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, meni se tako nesto pojavljuje ako sam novo oformirao akvarium, znaci da nikad nije bilo vode u njemu. I to se pojavljuje prvo na silikonu a kasnije i na staklu i na podlozi. Zapravo to ne znam sta je al ako stavis ancistrusa ili puzeve oni to veoma brzo pokupe i vremenom akvarium ce doci u svoju ravnotezu i sve ce to nestati. E sad ovo je moje iskustvo al ne znam tacno kako stoji stvar kod tebe. Ako mozes uslikaj makro slike i postavi mozda neko moze da ti pojasni sta je to zapravo i zasto se to pojavljuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Algar za braon alge po kamencicima,de... uki01 Alge 10 Sre Sep 25, 2019 7:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tackice i koncasti izmet Zelenizeleni Bolest 12 Pon Jun 24, 2019 1:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License