Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako...kada promenim aq 100 % vode 6,7 dana voda bude bude skroz onda malo poznu da se pojavljuju alge onda celo staklo bude prekriveno algama al samo na tom aq u drugom mi se uopste ne stvaraju alge,kako da ih sprecim??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 3:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

problrm ti j osvetljenje. ne dovoljno ili ne adekvaktno,
koliki ti je aq?
imas li biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se, osvetljenje-vrlo moguce.. sta radis sa filterom i koji imas? Koje su alge u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aq je 30 l nemam biljke treba da nabavim.....imam potapajuci filter...neke tamno zelene alge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta ti je sa osveljenjem?
Znaci alge se javljaju po staklu i nisu koncaste???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel mozes da nadjes sliku algi na googlu, pa da postavis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.google.com/imgres?i.....29,r:0,s:0
moja je malo tamnija samo sam ovu sliku uspeo da nadjem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni lici na tackasu..(nisam siguran)..
Da ne bi ja copirao, imas objasnenje u direktorijumu - ''alge'' - kako je se resiti..
Kakvo ti je osvetljenje, moguce je da je prejako..
Ja bi (pored navedenog) ugasio svetlo na nekih 4-5 dana, posto nemas biljke, i vodu nemoj da menjas 100%; a pored toga moguca je i zavrzlama sa filterom ako i njega komplet cistis svake nedelje, tako da nemas korisne bakterije..
Sacekaj misljenja drugih (nadam se da ce ih biti Wink ) pa onda preduzimaj naredne korake.. Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cistim filter stalno...a kako da stvorim te korisne bakterije???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Guglaj: cikliranje akvarijuma... to ti je osnova, početak.

Ovo je na slici zelena praškasta alga.... čak i piše pored nje na slici što si je postavio.

Njen glavni uzrok je neadekvatno osvetljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa vidis ima jedan problem, ja nemam dovoljno (citaj - nikakvo) iskustvo sa unutasnjim filterom tako da bi bilo lepo da neko ko ima takav filetr napise nesto..
Korisne ili dobre bakterije su one koje se stvaraju prilikom cikliranja aq. od nekih 15 do mese dana u filteru..posto imas mali aq. filter je sigurno zanemarljiv, tako da moras da obratis paznju na to cikliranje, osvetljenje, zamenu 1/3 ili 1/2 vode jednom nedeljno a pri tom se malo potrudi da prilikom zamene uklonis mehanickim putem te alge..i probaj sa smanjenjem svetla - a, da, nisi napisao kakvo ti je osvetljenje???!!!
Precackaj pretragu pa ces naci nesto o svemu po malo Laughing Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sta da uradim povodom osvetljenja? imam napravljen drveni krov i u njemu jedna sijalica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kakva sijalica?

gde ti stoji akvarijum, da li je izložen direktnm sunčevim zracima (naspram ili blizu prozora)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

treba ti (za prave biljke) na tu jitrazu ,bar 1w/l
Od duzine akvarijuma zavisi i duzina neonke.
kako da znas koliko koja neonka ima? ovako:

- 30 cm T8-12w

-45cm T8-15w

-60 cm T8-18w

-90 cm T8-30w

-120 cm T8-36w

-150cm T8- 58w

podelis litrazu sa vatima i dobijes w/l

svetlo bi trebalo da bude upaljeno od 10 do 12 sati. Manje od toga stvaraju se zeene alge. Vise od toga stvaraju se brao alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milose sta su prave biljke?

Nije to baš tako prosto kao što si napisao... jako osvetljenje isto može usloviti pojavu algi... uz 1w/l treba ti i CO2 i odgovarajuća prihrana... potrebno je sve uskladiti...

Neki saveti mogu mnogo više da odmognu nego da pomognu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License