Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hteo sam da ga uvedem i u prihranu i co2
Mada , za ti litrazu moze i DIY kvasac i secer. Ja imam akvarijum od 346l dimenzija 140*45*55 i imam 8*36w sto je 0.83 w/l koristim i co2 i prihranu
-easy life carbo
-easy life pro fito
-easy life ferro
i npk
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 6:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je OK ali u prethodnom postu nisi pomenuo prihranu i CO2, već samo da mora da ima 1w/l. Nisam mogao da pretpostavim da ćeš ga uputiti i na prihranu i na CO2.

Uostalom mislim da je sve to baktanje oko jakog osvetljenja i hranjenja bilja u ovom momentu za njega nepotrebno...

on treba da krene od cikliranja akvarijuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste, Cikliranje na prvom mestu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, u potpunosti se slazem sa tobom. hteo sam iz najboljih namera, da ga uputim i na ove detalje. da kasnije nebi imao problema. zavisi sta koristi od filtera i preparata za vodu. Neke stvati mogu da pomognu a druge da jos pogorsaju trenutnu situaciju. A da nezaboravim , termim " prave biljke" sam upotrebio zbog toga sto se vecina pocetnika, bar koje ja poznajem, pre odluci na vestacku travu tj. plastikanere, da se nebi dodatno izlozil "trosku" kako kazu greska
a sto im posle akvarijum izgleda haha smeh to nema veze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eee pa ja te "biljke" nisam imao na pameti... pa one "uspevaju" i u totalnom mraku Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to sigirno , i nemoraju da se trimuju Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aq mi je blizu prozora ali sunce nikad ne dolazi na tu stranu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze slika jedna da vidimo kako to izgleda? ali nemoj sa neta sliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laughing

Hajde da se vratimo na temu:

Stefanoviću kakva je sijalica u tom poklopcu, obična ili neonka?
Jesi li taj aq kupio od Ace? On je ranije stavljao obične sijalice u pokopac ne znam da li je to još uvek slučaj.

Ako jeste obična to je jedan od uzročnika bujanja algi -sigurno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

obicna je...znaci bilo bi bolje kad bi bilo neonka???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam imao slican problem,ni kod mene nije bio direkt izlozen suncu,ali je bio u kontaktu sa dnevnom svetloscu,pa su mi se pojavljivale alge... Cim sam ga prebasio u drugi kraj,gde nema kontakta sa dvevnom svetlosti,alge su nestale,tacnije ancitrusi su ih ocistili...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trebao bi da stavi neonku, nemora gro-lux jer i ona , zbog crvenog spektra, stvara alge,
Bolje uzmi philips aquarelle ili osram lumilux
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa kako da ne bi bilo... obične mogu da se koriste jedino kao pomoćne tj. da rade kratko vreme ali i to je rizik....

Ti si propustio neka osnovna poglavlja pre nego si se bacio u akvaristiku, znam da je dosadno ali moraš da kreneš od početka...

Ima dosta sjajnih tekstova i na ovom forumu i na internetu uopšte o početnim koracima to je tvoj domaći zadatak ako misliš da se uspešno baviš akvaristikom....

Ovo su ti prijateljski saveti Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijalicu ako ne mozes da zamenis sa nekom neonkom onda sa stedljivom..
Aq. dalje od izvora svetlosti (iako kazes da je nema), cikliranje i uzivaj..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Covek je rekao da nema biljke a vi ga zatrpali sa CO2 i preparatima od 700 dinara haha.
Kao prvo, izmena 100% vode se nikada ne radi. Cudno kako ti se ribe ne izvrnu, sta uopste imas od riba?
Moras da shvatis da je prvih par meseci u akvarijumu kriticno, treba vremena da se parametri stabilizuju. Ti izmenama vode samo resetujes proces.
Ono sto tebi treba je neko brzorastuce bilje koje ce da iskoristi visak hranjivih materija u vodi i tako spreci alge da bujaju. Preporucujem vodenu kugu, drezgu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License