Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filteri za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Korner filter

Image

Korner filter ili ugaoni filter se redje koriste jer zauzimaju dosta prostora u akvarijumu. Sto se tice cena vrlo su pristupacni a sto je najbitnije je da su vrlo funkcionalni. Crevo se spoji na vrhu filtera te pumpa kroz plasticnu cev to tera vazduh unutra. Najcesci sastav ovog filtera je perlom vata gde se skupljaju bakterije koje vrse biolosku filtraciju.

Sundjer filter

Image

Sundjer filtera ima raznih modela ali generalno svi rade po istom principu a to je crevo od pumpe spoji na plasticnu cev koja se nalazi na vrhu filtera. Tako spojen on usisava vodu kroz sebe i samim tim filtrira je od prljavstine. Sundjer filter je zgodan za uzgoj mladji jer mladj ne moze proci kroz njega.

Podni filter

Podni filter je dobar filter ali mana u je sto se podloga redovno mora sredjivati odnosno dno sifonirati u suprotnom filter ce se zacepiti.

Unutrasnji filter

Image

Unutrasnji filteri rade po sistemu da kabl od filtera furnemo u struju i cim filter pocne da radi od uvlaci vodu u sebe kroz proreze na sebi a sundjer koji se nalazi u filteru radi filtriranje. Unutrasnji filteri se fiksiraju na stranice akvarijuma i moze se postaviti bilo gde hocete odnosno gde vam najvise odgovara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 10:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ugaoni filter uopste ne zauzima mnogo prostora..imam 4 komada i ne zalim se dobri su,,e da i hang on je supeer
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kakav je ovo filter "unutrasnji Rio 300"
ima li ga neko ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam bas taj levi sundjer filter, jel on ok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam ovaj desni sundjer (veci) i zadovoljan sam kako radi (a i lako se cisti)! Ali i mene zanima ovaj "Rio 300" - Kad ga gledam na slici izgleda mi kao da su i grijac i rasprsivac u jedno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista, ama bas nista, pa cak ni kanister ne moze da zameni spoljni prelivni filter... Za dobru filtraciju je potrebna sto veca kolicina filter materijala, pa iz tog razloga spoljni prelivni filteri i dalje ostaju neprikosnoveni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tih unutrasnjih filtera ima raznih modela. Ja sam koristio nesto slicno bese Atman ali se ne secam tacan naziv modela. Ok je, radi posao.
Svaki filter je dobar koji radi Smile
Slazem se da su spoljni bez premca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2010 4:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa jes da su bez premca...ali kako god da pogledas ponovo zauzimaju prostor u odnosu na unutrasnji filter ...neko ih stavi u akvarijumu, a neko spolja akvarijuma...
koji bi mi ti preporucio unutrasnji fileter da kupim za akvarijum od 120 litara ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2010 7:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam nekog specijalnog favorita.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2010 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje i najjeftinije resenje ti je spoljni filter i ako imas gde da ga stavis, najbolje je da bude sa tri komore... Ono sto je posle njih ok, to su kanisteri, mada su oni malo skuplji, ali za negde oko 6000, mozda malo vise mozes da kupis atman ef3 koji bi ti bio odlican, ima solidnu zapreminu i odlicno filtrira...
Fluval proizvod jos bolje kanistere, ali su daleko skuplji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vuksel
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....php?t=1140
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jankom




Registrovan: 11 Avg 2011
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 4:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam taj prvi na slici Image i zanima me jel je bolje da kiseonik ide po sredini gde je cev kako je i postavljeno ili je bolje da ga stavim ispod filter mase pa da ide kroz filter masu. Jel bolje da rasprsivac bas ispod filter mase i da zapusim cev da bi mi se skupljao i duze zadrzavao kiseonik ili to nema veze?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba da radi bas tako kako je i napravljeno. Vazduh ide na gore kroz tu cev i gura vodu na gore. Ova voda koja izadje iz filtera se nadomescuje vodom koja ulazi kroz resetke na gornjem poklopcu i prolazi kroz filter materijal.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jankom




Registrovan: 11 Avg 2011
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel ta prva komora odozgo treba da bude tako prazna? Ja sam mislio da napunim tu donju komoru sto se vidi na slici sa bio kuglama (mogu da stanu 2-3) i keramickim prstenovima (10-20) a u tu gornju komoru da ubacim perlom vatu? Jel moze tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel mi moze neko rec kolko kosta sundjer filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License