Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 podloga za biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aca Sd
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2009
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kakvu podlogu pre peska je najbolje staviti ,za dobar rast i razvoj bilja!!!hvala unapred Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autoraICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 7:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Srbo
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2010
Poruke: 107
Lokacija: Mali Idjos

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najcesce se koristi zemlja za cvece,dobro se pokazala,a i pristupacna je svima.Ima i boljih fabrickih podloga bas za akvarijume,ali i cena je veca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto je Srbo reko najvise se koristi treset ili ti zemlja za cvece imas je u svakoj cvecari ili poljoprivrednoj apoteci...a postoje i bolje podloge od treseta kao npr glinene kuglice...takodje ima da se kupe i tabletice koje stavljas pored korena biljaka i one iz njega crpe hranljive materije...ali nije ti samo podloga bitna za razvoj biljaka...veliku ulogu ti igra i osvetljenje...a tek ako dodajes CO2 i neka tecna djubriva za prihranu biljaka tada ce ti biljke bujati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
aca Sd
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2009
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 20, 2010 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,a koje su ribe najbolje za tu varijantu !!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autoraICQ broj
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo opisacu ti kako sam ja postavio podlogu.Naglashavam ne zemlja za cvece nego treset.taj treset potopish u vodu dodash shaku gline koju prvo razmutish u mlakoj vodida izgleda kao situp gusta ,pa dodash peska i ostavis da odstoji dva dana .nakon toga treset ili podlogu izvadish iz te vode i postavish u aq.ja sam stavio 2cm debljine jednim delom preko podloge sam stavio pesak a jednim afrakciu.Po sadjenju biljaka ispod biljke stavish po jednu tabletu za prehranu bilja (sera) , a kasnije uzmesh isti preparat u tecnom stanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogi akvaristi (pored treseta i markiranih podloga) preporucuju i "Terra magma" supstrat za cvece, kao donji sloj podloge. Ima je u merkatoru i drugim vecim trznim centrima.
Glina, samo u kombinaciji sa drugim podlogama je dobra za biljke, i ne treba se preterivati sa njom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca Sd
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2009
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa kojim biljkama je najbolje da pocnem,ili je sve jedno,stavio sa 2 santimaetara te zemlje i isto toliko i peska iznad!!!!havla unapred drugari
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autoraICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 7:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zavisnosti od osvetljenja ubacujes i biljke.
Bojim se da si stavio malo vise zemlje, koliko uopste litara ima akvarijum i kakvo ti je osvetljenje?
Paza da ti ne buknu alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aca Sd ::
Sa kojim biljkama je najbolje da pocnem,ili je sve jedno,stavio sa 2 santimaetara te zemlje i isto toliko i peska iznad!!!!havla unapred drugari

Mnogo zemlje, malo peska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca Sd
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2009
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum ima 50-ak l,njega sam planirao samo za biljke,imam dve neonke po 15w!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autoraICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License