Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Trihogastera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2009 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trihogastere mrestimo u vecim, dugackim akvarijumima od najmanje 60 litara. Nivo vode ne treba da predje granicu od 20 cm. Preporucuje se starija voda tvrdoce do 15 dH i pH oko 7, temperatura 26-28 C, koja se pomesa sa nekoliko litara sveze dehlorisane vode i to neposredno pre ulaska matice u mrestiliste. U mrestiliste treba uneti jednu do dve sake povrsinskog bilja (ricia) koje ce muzjak iskoristiti kao materijal za pravljenje gnezda pri povrsini vode. Mnogobrojnu mladj je teze odgajati ako nemamo adekvatnu hranu i dva do tri akvarijuma od stotinak litara u kojoj cemo ribe razvrstati po velicini, jer rastu poprilicno neravnomerno. Prva hrana mladji su mikro crvi a posle desetak dana obavezna je artemija. Posto im se izmedju trece i pete nedelje razvija labirint aparat, akvarijum mora biti pokriven staklom, kako bi se koliko toliko izjednacila temperatura vazduha i vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2009 6:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 03, 2009 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[youtube:9a472c8793]http://www.youtube.com/v/c2IupkFYAkQ[/youtube:9a472c8793]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Kavali
Akvarista



Registrovan: 16 Mar 2010
Poruke: 20

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ih mrestim u akvarijumima od 15l vec dugo bez ikakvih problema. Jeste problem posto si ribe veoma male, ali vremenom se naviknes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Maj 22, 2010 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja im pruzam sve i dosad nijednom mi nije uspelo da uhvatim mlade od Trihogaster Leeri. Sve uradim kako u knjizi pise i vodu namestim sve. Muzjak napravi malu penu dodje zenka i samo je tuce i vija (ima gde da se sakrije zenka). Jednom sam video da je zenka izbacivala ikru al muzjak uopste nije pokupio ikru a i mehurici su nestali. Tako da ne znam sta radim lose. Ako neko ima sugestije bio bih zahvalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joker
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2010
Poruke: 55
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2010 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potreban mi je hitan odgovor, kako bi znao sta dalje.
Muzjak je napravio gnezno, ali ja ne znam da li u njemu ima ikre.
Stalno je agresivno juri, ali sad da li da ne jede ikru ili sto nece da se mresti, pitanje je.
Procitao sam da je staklasta (providna) i mala ikra, ali ne mogu da procenim da li je ima u toj peni.
evo slike pa mi recite da sklanjam li zenku (bolje od ove fotke ne moze, snimano je profesionalnim aparatom):
http://img268.imageshack.us/im.....059574.jpg
http://img710.imageshack.us/im.....536054.jpg
Ovako kad gledam u gnezdu se vidi negde negde bela boja, ali ne mogu da vidim jesu li to kuglice ili samo nagomilani mehurici.
Koliko je ustvari ikra velika, da li je kao jedan mehuric, ili veca?
Unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2010 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po slikama sudeci meni se cini da je to samo odsjaj u mehuricima i da tamo nema ikre. Opisi nam kad si ih odvoji, kad si ubacio zenku i takve stvari da bi znali dati otprilike neki odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joker
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2010
Poruke: 55
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2010 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odvojio sam ih juce, a jutros kad sam posao na posao je gnezno vez bilo tu.
Do tada su bile u zajednickom akvarijumu sa jos 5,6 trihogastera.
Ne vidi se na fotkama, ono sto se vidi uzivo jbg.
Izvadio sam ih oboje i iz polurasturenog gnezda ima nesto sitno belo, mozda cak i manje od zrna griza, zato pitam da li je ikra toliko sitna, ili je to nesto drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2010 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod njih i boraca je ikra kao zrno griza... Trebao bi muzijak da ostane par dana da cuva ikru i male...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
joker
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2010
Poruke: 55
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2010 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam, ali nisam smeo da rizikujem s njim. Videcemo sutra da li ce izaci nesto. Hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joker
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2010
Poruke: 55
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 04, 2010 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema malih, sto znaci da ikre nije ni bilo. Danas oko podneva sam ih vratio ponovo. Prvo muzjaka, pa posle par sati i zenku. Muzjak je poceo da pravi mehurice, a cim sam ubacio zenku, poceo je preagresivno da je juri, udara i gricka. Nigde nisam procitao, da li je normalno da toliko agresivan bude pre mresta?
Zenka ima gde da se sakrije, ali on joj uopste ne da mira. Ne deluje kao da je zainteresovan za mrest, vec samo da je povredi.
Od kad sam ubacio zenku, pratim situaciju i do mresta sigurno nije doslo.
Da li da stavim drugog muzjaka, posto imam jos jednog (na zalost nemam drugu zenku)?
Imate li neki predlog sta bi moglo biti i sta da preduzmem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Dec 05, 2010 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da dobro uhranis zenku, po mogucnosti zivom hranom, i probas za jedno 2 nedelje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
joker
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2010
Poruke: 55
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 05, 2010 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, a da li mislis da je zenka bacila ikru, ili da samo nije spremna za mrest?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joker
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2010
Poruke: 55
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 05, 2010 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ekskluzivne fotografije. Od pre desetak minuta. Mrest je jos uvek u toku yeah
Vec su desetak puta bili u zagrljaju. Imam i nekoliko klipa.

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joker
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2010
Poruke: 55
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 07, 2010 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki kazu da je dovoljno 16 casa, da se izvedu mali trihogasteri iz ikre. Meni je na temperaturi od 30 stepeni trebalo 24 casa.
Akvarijum u kojem su se izmrestili je oko 20L i napravio sam spoljni filter (pomocu drugog akvarijuma), ali iako sam cevku koja vraca vodu pribio uz staklo, ipak se voda dosta talasa i nije mirno u akvarijumu. S obzirom da su svi mali na povrsini, talasanje vode ih dosta mrda i gura po coskovima. Nije prejako talasanje, nije cak ni jaka pumpa, ali ipak mrda vodu.
Da li to smeta malim trihogasterima?
Resenje je ili da iskljucim filtriranje (pa da povremeno menjam vodu i cistim samo dno) ili da ovako ostane. Drugih uslova nemam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 09, 2010 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj par je vec 3 dana u akvariumu,na 28-29 stepeni,muzijak pravi gnezdo vec 4-5 puta i rusi ga,ali nikako da dodje do tog cina...Da li neko zna u cemu je problem?Mozda zenka jos nije spremna? Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License