Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao.
Imam neke alge u akvarijumu ne znam koje su, pa mi treba vasa pomoc kako da ih se resim?

Akvarijum je 65*42*40. Osvetljenje neonke od 60cm 2x18w. Temperatura vode se krece izmedju 25 i 27C. Svetlo je ukljuceno oko 12h dnevno. Akvarijum je formiran pre nekih mesec dana (tj tada su ubacene ribice).

Evo i slika:

Image

Image

Image

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 2:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras jos malo podataka da das sto se tice prihrane da li dodajes nesto od hemije,kojiko cesto menjas vodu,kakva ti je podloga? Za prvu pomoc ti ostaje da odseces listove zahvacene algom,i da kupis easy carbo kako bi obustavio dalje sirenje. U sustini je najbitnije naci uzrok pojave algi,jer u drugom slucaju ona se uvek vraca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koje neonke imas i to je bitan faktor
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga je samo pesak. Vodu menjam svake 2 nedelja oko 20%. Od prihrane sam samo koristio one serine tablete sto idu pored korena.
Neonke su neke obicne kupljene na pijaci, na neonkama pise sledece:
F18W/54-765
Daylight 950Lm
TS 183 EN60081

Jel moraju da se odseku svi listovi sa algama, ako to uradim nece mi mnogo ostati od biljaka?

A koja je alga u pitanju?
Jel mogu ancitrusi da pomognu ili neki puzevi?

Hvala na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za pocetak promeni rasvetu i pazari easy carbo njega dodajes svaki dan 1 ml na 50 l vode. sta imas od ribica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo probaj da uklonis algu cetkicom za zube, kad budes to zavrsio odstrani listove gde ne moze da se ukloni mehanicki, osvetljenje smanji na nekih 5h. dnevno i to sa jednom lampom 3,4-5 dana a sto se tice vode menjaj je jednom nedeljno po 30-40% naredne 3 nedelje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dejo te alge hoce da nestanu ako nedeljno menjas 30% vode i obicno se pojavljuju na biljkama koje su izlozene stalnom cirkulacijom vode (ako ti pumpa iz filtera diretktno tuce mlaz vode na bilke) i svetlo malo smanji... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa cetkicom ove alge neces moci da uklonis 100%,to je crna cupava alga i ne moze cak ni rukom da se odradi plus je ne voli ni jedan algar,samo ces ostetiti listove,zato ih odseci sve i pocni sa dodavanjem easy carba i recimo pro fita,sa redovnijim izmenama vode. Ova alga se pojavljuje kada biljka sporo raste,a s obzirom da je kriptokorina u pitanju normalno je da joj treba mesec dana da krene sa rastom i zato je ova alga preovladala,cim krene sa rastom neces imati problema sa njom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fantom slikaj ceo akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 10, 2010 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo linka gde ima slika akvarijuma sve ja ostalo isto samo sto su biljke malo porasle i limun se bas rasirio. Nisam im menjao mesta.
http://www.akvarijum.org/forum.....37-30.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koje ribice imas u akvarijumu ? Sta imas od algara, imao sam slican problem sa algama ali samo ja nisam imao ovoliko kao ti, resio sam ga sa algarima ( sijamski algar i ancistrus , imam i jednog amonijnera ali planiram da ga zamenim sa Otocinclusom ) i dodavanjem easy carboa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Easy Carbo mi stize u ponedeljak. Od algara imam 3 veca ancitrusa i 3 manja ali ne jedu tu algu. Od ostalih ribica imam skalare, crvene tetre, kribenzise, ramireze i koridoruse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da nabavis jos neke napisao sam ti iznad sta ja imam. SIjamski algar i otocinklus su odlicni, amonijer nije los ali kad poraste postaje problematican, pisano je o tome vec na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fantom NS
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam malo o ovim vrstama, pre bi uzeo otocinklusa. Jel zna neko gde imaju da se kupe u NS i koja im je cena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

otocinkluse ces jako tesko naci . Ni u bgd-u ih dugo nema, bar ih ja nisam nasao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License