Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Usisivac v2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 29, 2010 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos jedne ideje kako napraviti usisivac za akvarijum. Cemu sluzi - pa, nicemu posebno, moze se i bez njega... Smile

Od alata je dovoljan jedan pristojan skalper ili male, ostre makaze.

Materijal:

1. Vodena pumpa koja ima mogucnost ulaza vode 'na cev'. Ova na slici je 1200 l/h jer volim da preterujem.

Image

2. Razne plasticne zafrkancije (u principu su to delovi pumpe i razni adapteri koji uz nju dolaze), deo plasticne flase i odgovarajuci poklopac.

Image

3. Odgovarajuca posuda. Moja je tzv. 'viewtainer', ali moze bilo sta da posluzi, samo treba imati ideju.

Image

4. Fleksibilno crevo.

Image


Kada se sve to spoji, dobije se ovo:

Image


U providnu posudu se nagura maksimalna moguca kolicina sinteticke vate, da se jedva zatvori, kako bi se zadrzale i najsitnije cestice. Napravio sam i adapter za pricvrscivanje filter papira, ali se to pokazalo kao nepotrebno.
Cela skalamerija se ubaci u akv i prilepi vakuum gumicama za staklo na odgovarajucem mestu. Ako se upotrebljava pumpa koja moze da radi van vode, sve je, u principu, isto, samo je potrebno ostvariti malo bolje dihtovanje spojeva (par namotaja teflon trake) i, naravno, ne potapa se.
Dalji postupak je nepotrebno obrazlagati - pumpa u struju, vrh usisivaca na odgovarajuce mesto - podloga, coskovi, struganje algi sa stakla,... I tako dok se ne ukocite ili sve ocistite, sta prvo dodje. Smile
Izlaz 'ciste' vode je tamo gde je zelena strelica, a na tom mestu se moze povezati odgovarajuce crevo, ako za tim ima potrebe.

I tako... Kao sto volim da kazem - dokon pop... Smile

PS Za sva dodatna, PAMETNA, pitanja, stojim na raspolaganju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 29, 2010 7:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Pet Okt 29, 2010 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super! cestitka cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Okt 29, 2010 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako je ovo mocno ,odusevio sam se svaka cast i meni da napraavis.
Nisam vidjao ovakve vod.pumpe kod nas ima li ih da se kupe? I odgovarajuca posuda je super, sve to treba lepo da izgleda ,svaka cast, jos jednom.
Do sad najbolji i najprakticniji usisivac, ps: Jesi li ovo patentirao? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
golan
Akvarista



Registrovan: 10 Maj 2009
Poruke: 51
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Okt 30, 2010 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast lep izum! cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Okt 30, 2010 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno Blue.
No1 nisam ni ja video da ima, ali moze i obicna da se nabudzi, nije to problem, zalepis prsten preko peraja, stavis reducir i to je to nastavak je isti kao kod njega...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 30, 2010 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da mogu da se kupe ovde, samo niste dobro zagledali... Smile
To je obicna akvarijumska pumpa za vodu, samo ima razne plasticne adaptere, pa moze da uvlaci vodu iz okoline (kao ono na resetku) ili preko adaptera, a na taj adapter je moguce prikljuciti nesto tipa crevo, cev, sta god,...
Cena i kvalitet pumpe su isti kao i kod svih ostalih pumpi te vrste. Ova od 1200 l/h, 12W, 1.3m bez opterecenja, placena je oko 1000 din, sto mu dodje isto kao i sve ostale pumpe slicnih karakteristika i kvaliteta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Okt 30, 2010 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sve je to ok, ali meni se Blue cini da je tih 1200L/h bre mnogo jako, trebace ti zvono od fi pola metra da ti nebi diglo svu podlogu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 30, 2010 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad naguras dovoljno sinteticke vate, protok se drasticno smanjuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
veljasef
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 52
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobar izum....Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Jan 25, 2011 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast na ovome!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Veterinar
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast,odlican izum....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boss
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2009
Poruke: 30
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ovo mogao dokon pop da osmisli Smile) Svaka cast! Bas je dobar!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shomyxd
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 63
Lokacija: Nis,Drazevac

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da bas mi se svidja probao sam i bas sam zadovoljan svaka cast majtore
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno "pametno" pitanje Very Happy
Čemu služi flaša u 'viewtainer'-u i onaj plavi plastični prsten? Jel se na to "nabijaju" pumpa i crevo ili je nešto drugo u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sluze da zadrze sinteticku vatu da ne zapusi cevi. Posto je pumpa veoma jaka, cim se ukljuci, ona bukvalno usisa deo vate u tu cev i odmah se smanjuje protok. Zato je tu vrh flase, koji sprecava urolanu vatu da pridje skroz do cevi. Tu sam dodao i komad cvrstog sundjera koji dodatno pomaze. Sa druge strane je ta plava plastika koja ima slicnu funkciju, samo u kontra smeru. Ona sprecava da sa te usisne strane vata pridje do cevi i napravi zacepljenje na tom mestu kada se nagomila prljavstina.
Nadam se da sam dobro objasnio, ako ne, reci, bicu jos detaljniji. Smile
Inace, kada je tema vec aktivirana posle dugo vremena, samo da dodam da ga i dalje redovno koristim pri vecim spremanjima akvarijuma i premestanju biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Usisivac podloge viola Uradi Sam (DIY) 8 Pet Mar 10, 2017 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka usisivac za na vazduh zauzeto ime Uradi Sam (DIY) 10 Pon Mar 28, 2016 12:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivac za dno akvarijuma Dejan-Deki Ostala oprema 17 Uto Feb 16, 2016 7:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivac rayli Ostala oprema 7 Pet Mar 06, 2015 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivac podloge petrovic_n78 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Nov 07, 2013 12:13 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License