Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kako skinuti kamenac sa akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada se menja kompletna voda u akvarijumu i akvarijum ide na ,,ribanje" najbolje je da se u njega sipa sona kiselina,istrlja pazljivo sundjerom sa obavezno rukavicama na ruci i akvarijum DOBRO ispere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 10:16 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Dzonymontana
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 22
Lokacija: Beograd, Srbija

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamenac se sa stakla odlicno skida i sa obicnim sircetom. Tu nema potrebe za rukavicama ali isto tako DOBRO isprati!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isprobana kombinacija sa sircetom .... preporuka svakom ko cisti akvarijum od kamenca. Sa sonom kiselinom moze da se skine ono sto neskida sirce ... stim sto treba preduzeti sve mere kako nas kiselina ne bi "opekla". Takodje nije na odmet jos jednom napisati : Posle ciscenja akvarijuma sa ovim koselinama obavezno dooobroo isprati akvarijum pod mlazom veode ( tus , crevo ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamenac se sa stakla dobro skida i sundjerom onom zelenom stranom, kao i onom mekanom zicom za sudove. Nema potrebe za upotrebom raznih kiselina i hemijskih preparata. Ali dobro, vecina na forumu vise voli da se bavi hemijom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podrzavam Saleta ja vec godinama sa mekanom zicom za sudove skidam kamenac i ne grebe staklo i nista od hemije jedino dok perem akvarium stavljam soli unutra i tako perem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srbo
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2010
Poruke: 107
Lokacija: Mali Idjos

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa cim da operem nov akvarijum,da bi ga dezinfikovao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I nikada nisam oprao nov aq da bih ga dezinfikovao, osim sto bih ga oprao vodom. Kladim se da niko ko pravi aq ne drzi u njima nista otrovno niti im staklo stoji u bilo kakvim supstancama koje bi stetile zivom svetu. No, to sam ja radio, ne znaci ni da je sto posto ispravno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Okt 18, 2010 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmi so jer ona ce ubiti sve mikro organizme dobro istrljaj stranice akvarijuma i kasnije dobro isperi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Uto Okt 19, 2010 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak ::
Podrzavam Saleta ja vec godinama sa mekanom zicom za sudove skidam kamenac i ne grebe staklo i nista od hemije jedino dok perem akvarium stavljam soli unutra i tako perem.



ja ovo godinama radim...ali prijetio sam da sam zadnji put kad sam cistio skidao kamenac ISPARAO staklo greska Question ne znam kako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Okt 19, 2010 4:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zica za sudove..
Definitivno najlakse i najbrze..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
veljasef
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 52
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja nikad ne perem nekim tecnostima,samo vodom i zicom za sudje ili nozicem od skalpela.. sve se skida11 ;0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sirće je zakon. Dobro rastvara kamenac, ne oštećuješ staklo prilikom skidanja i bezopasno je za ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Sre Apr 05, 2017 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi kako da skinem kamenac sa akvarijuma gde su vec ubacene ribice? Ne pomaze ni magnet ni zelena zica sundjera? Redovno menjam vodu cak na 4 dana 2/3. A cini mi se kako ubacim novu vodu tako se odmah posle pola sata stvori jos vise kamenca nemam pojma gde gresim? Vadila sam i grejac zadnji put,oprala pod vrucu vodu vratila i pojavio se kamenac a do tada ga nije ni bilo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Apr 05, 2017 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj kreditnom karticom da grebes. meni pomaze za tackastu algu ali uz malo truda skida se i kamenac, ako nisu neke velike naslage u pitanju..
inace, za kamenac sam video da neko koristi i oksalnu kiselinu ali sam kasno video pa nisam isprobao.. ako isprobam, javicu da li je zaista dobra za ciscenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 05, 2017 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednom u mesec dana prilikom ciscenja akvarijuma obavezno kamenac koji se stvara na obodima i na jos nekim delovima ispiram sa onom vodom iz akvarijuma. Zattim ide zamena dela vode. Svakog meseca obavezno ciscenje i bice kako treba.
ID kartice, skalperi, nozevi, bilo sta al da se sacuva staklo od grebanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License