Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kozice ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel video neko ovakvu vrstu kozica (mislim na velicinu vidite kolike su) ? Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 11:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Okt 08, 2010 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imaju jos mnogo veci, oni sto se narucuju u restoranima, cini mi se da ih zovu "jastog", otkud znam kad sem pasulja nista ne jedem :S
Ovo bi trebalo da budu mali Jastozi... valjda. Nisu sve "kozice za akvarijum" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Pet Okt 08, 2010 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da tu si upravu i ja mislim da se zovu "jastozi" mogu da budu i do 20 cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Okt 08, 2010 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga recimo Red Cherry Shrimp Very Happy
Salim se, ipak sam bio u pravu, ovo su jastozi...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Okt 08, 2010 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OMG...
To na slici gore su neki skampi ili nesto slicno, slika je sa sajta farme Arovana riba i koriste ih da za njihovu ishranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo su racici iz potoka. Imaju istu boju kao ti tvoji ali im je velicina kao red shrimp.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jana ::
Ovo su racici iz potoka. Imaju istu boju kao ti tvoji ali im je velicina kao red shrimp.

Uuuuu, al sam tamanio crvenperke na njih Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako ste ih nasli u potoku,ja ih nikad nisam video u potoku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od potoka i od toga sta ljudi prosipaju u taj potok... Mozda bi se do sada razvila i neka vrsta buducih vodenih dinosaurusa u nasim potocima da ne guraju kojekakve gluposti u njih... Al sam ga preterao a? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gammarusi uglavnom zive u cistim, hladnim potocima, kriju se ispod kamenja. Prodaju se osuseni kao hrana za kornjace. Jednom sam uhvatio par na nekom potoku na Hopovu i dao skalaru, ali mislim da se ne isplati hvatanje za hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima detaljna tema o njima u Ishrani, ja sam je pisao...
Zive uglavnom u vegetaciji pored obale, to im je ujedno i skloniste i izvor hrane...
Nijsu preterano teski za hvatanje, jer oni su na principu ili ih ima ko ludih ili ih uopste nema. Tako da kad naidjete na neko mesto gde ih ima, izvadis saku drezge a u njoj jedno 100 komada Smile bar je tako bilo na jezeru gde sam ja odrastao i pecao.
Pritom, dobra su ziva hrana, i moze se napraviti lep lanac ishrane, oni su i odlicni cistaci sto se tice drezge i mahovina, riccia i slicnih biljaka, jer se kako znamo u njima uvek najvise prljavstine sakupi, a oni se u takvim biljkama kriju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2010 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jezerski i potocni su razlicite vrste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacno tako, Wlayko91 ovo je izuzetno cist potok, daleko od grada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa eto razloga zasto su naseljeni, ali ne brinem ja, procice i tu ljudska glupost pa ih ni tu nece biti nazalost...
Pored ribica volim i sve ostale zivotinje, tako da se podrazumeva da volim i prirodu. Ovog leta, vracam se iz sume sa treninga onako umoran, gorim ispod one kacige i stitnicima zeljan vode i tusiranja... Prelazim preko potoka i vidim tu jednog seljaka komsiju, kako kopa neki kanal od kuce do potoka, rekoh "zivo zdravo komso, sta se radi to?", cujes njega "e komso, evo kopam kanal za jamu, ne mogu vise da placam cisterne pa cu sada kao i ostali, da prokopam, ugradim cevi i direktno gov** nek idu u potok, bolje tako..."
Doslo mi da ga drknem kacikom u glavu i da ga udavim u istom potoku, kazem posle imao nizak pritisak pa pao u nesvest, udavio se covek u vodi, sta sad...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
veljasef
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 52
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam na dunavu hvatao nekih 12-13 cm te nazovimo jastoge ali ih nisam hteo u akvarijumu..Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License