Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Planiram novi aqarijum, pa nesto razmisljam :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Ned Dec 12, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram novi aqarijum, pa nesto razmisljam Smile
Kako bi napravio rasprsivac a da mi mehurici koji prskaju po povrsini ne prljaju siber staklo koje stoji iznad aqvarijuma. Trenutno tamo gde imam rasprsivac mehurici prskaju vodu po staklenom poklopcu i brzo mi ga zaprlja.
Nabacite neku ideju, kako da imam jaku aeraciju i da mi siber staklo ostane cisto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 12, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Dec 12, 2010 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci raspršivač u spoljni filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Dec 12, 2010 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, jedini nacin je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Dec 12, 2010 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugi način je da ukloniš šiber staklo, pa će ostati čisto (kao moje npr.) Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Pon Dec 13, 2010 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala probacu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Dec 13, 2010 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E kada to probas onda ces se suociti sa drugim problemom, a to je vlaga na grlima za neonku ili sijalice, sta god da koristis. Tako da ostavi bolje to "siber staklo" i s'vremena na vreme nije tesko skinuti kamenac sa njega. Svi smo manje-vise suoceni sa tim problemom ako ti je tako lakse Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Pon Dec 13, 2010 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne mislio sam da gurnem rasprsivac u filter. To je i meni palo napamet, nego reko mozda ima jos neka fora da ja neznam.
Staklo mora da ide gore cela polica je od iverice vlaga bi je unakazila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjan_nis




Registrovan: 14 Dec 2010
Poruke: 2
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Uto Dec 14, 2010 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam koliko ce ti pomoci, ali ja sam stavio rasprsivac u porozni (supljikav) kamen koji sam nekada pokupio sa dna mora a sad ga koristim kao dekoraciju za akv. na taj nacin mehurici se razbijaju na sitnije i rasprsuju se u vodi blize dnu, tj bazi akvarijuma i stizu na povrsinu vode u siroj povrsini nego sto bi inace da je direktno iz rasprsivaca. poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Uto Dec 14, 2010 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto ti kazes je skroz ok, nego jel imas ti preko akvarijuma stakleni poklopac? I ako imas ka li ti se on prlja iznad rasprsivaca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Uto Dec 14, 2010 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta zelis pa postognes sa rasprsivacem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Uto Dec 14, 2010 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da imam sto bolju aeraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Uto Dec 14, 2010 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a biljke? planiras li biljke da ubacis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Uto Dec 14, 2010 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da planiram da imam dobru podlogu i jako osvetljenje, ali ne planiram CO2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Uto Dec 14, 2010 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako bobezbedis dobru floru nepa potrebe za vazdusnom pumpom. Da se razumemo mnogi akvaristi koriste pumpu iskljucivo iz estetskir razloga. ako mislis da ces time obogatiti vodu kiseonikom, koji ti biljke vec proizvode u dovoljnim kolicinama, cista je glupost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Uto Dec 14, 2010 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa mislim da cu imati stabilan balans i kiseonika i ugljen dioksida sa dobrom aeracijom.
Tesko da mogu da pogodim koliko ce biljke proizvesti kiseonika i koliko ce ribice proizvesti CO2.
Ovako sam siguran da nema disbalansa. Trenutno imam bas zestoku aeraciju u akvarijumu i mozda to nije odlucujuce ali cini mi se da je svima lepo.
Moguce je da gresim, slobodno kazi ako mislis drugacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi i Ja i Aqvarijum.. Aq*At Upoznavanje 0 Sre Jul 07, 2021 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko osvetljenja za novi akvarijum filip_ribac97 Rasveta 1 Pon Nov 23, 2020 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License