Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Postolje za akvarijum 100 X 40 X 50 tj. 200 lit. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
challenger_bgd
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Čet Dec 16, 2010 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao sto naslov teme kaze, kako bi trebalo da izgleda postolje za ovakav akvarijum? Vidim da Juwel za ovakav identican koristi postolje od iverice 18mm. Ja sam hteo da sam napravim identicno samo od iverice 25mm ali vidim da su misljenja podeljena. Jedni kazu da bi takva polica bez problema nosila ovaj akvarijum dok drugi nisu nikako za to vec da se odradi postolje od cevi provila 30 X 30. Molim za savet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 16, 2010 12:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 16, 2010 8:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze od univera, samo ako dobro planiras i napravis. Dakle, nekoliko vertikala, puna ledja, neka horizontalna polica za ucvrscivanje i miran si.
Ja sam pravio od univera 18mm, na njoj stoji preko 250kg tereta (akvarijum, voda, podloga, oprema).
Ako nemas iskustva sa ovim, nadji nekoga ko ima, nemoj da se igras.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Čet Dec 16, 2010 8:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svako ima neku svoju viziju i svoje mišljenje o postolju, tako da ćeš teško naći jedinstven odgovor. Ja sam radio slično postolje, aq mi je malko veći od tvog tako da sam bio u istoj situaciji. Jedan pro-akvarista mi je rekao da bez problema može i 18 mm (naravno mora postolje da ima ledja) pa i za veće litraže. Ali ja ga nisam poslušao (strah je prevladao) i stavio sam cevi.

Prema tome zaključak je da sve zavisi koliko se plašiš od kupanja u sobi, i da li taj strah možeš da prevazidješ ( džabe ti aq ako ćeš stalno da razmišljaš šta ako...) a da li će da drži 25mm nije pitanje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
challenger_bgd
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svi brendovi koji izradjuju ak , rade i njima srazmerne komodice. Ljudi grese sa prebrzim zakljiccima sto se tice materijala od koga je izradjena komoda tj polica ili kako god da ga nazovemo. Ne koristi se iverica vec medijapan debljina 2 cm. Zasto?
Oplamenjena iverica ili univer po 1m2 ima nosivost svega 20 kg , ali tu veliku ulugu igraju izbor srafova. sto jaci i veci srafovi to je i izdrzljivost veca. Ali time i vise para ode.
Medijapan po 1m2 ima nosivost ( za deljinu od 2 cm) cak 100kg, sto je 5x jace u odnosu na ivericu. koriste se standardni srafovi i time je potrosnja smanjena.
Pitate li se nekad zasto su markirane komode tako skupe, skoro i kao sam ak?
Evo sad sam vam dao odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milose, sta predstavlja termin 'nosivost po m^2'?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 8:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko me pamet ne vara (što nije isključeno) težinu akvarijuma ne nose nikakvi šrafovi već vertikale tj. njihove kant stranice, i čini mi se da mi rekoše da one mogu nešto mnogo kg da podnesu.... možda grešim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ja sam pa živeo u ubeđenju da su šrafovi najjeftinija stavka od svega, barem je tako bilo kada sam ja pravio postolja pre par godina... Eh čudnih li vremena, moraću i ja da se preorijentišem na jeftini medijapan Laughing
Svoj glas deff. dajem metalnim kutijama pogotovo kod vecih litraza! Lako je posle sve to obloziti bilo kojim materijalom. O sigurnosti navedenog je apsurd raspravljati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niste me najbolje razumeli. Nosivost po m2 je izdrzljivost materijala. Znaci koliko kg moze da nosi a da nepukne ili se ne savije. Nisam ni mislio da srafovi noso tezinu ali imaju veliku ulogu kod izrade. Nemoze se koristiti bilo koji sraf. Postavio bih link da vodite razliku uceni iver ploca i medijapana , ali i da vidite razliku u cenama srafova . Svoje police izradjujem od medijapana i spax srafova 3,0*30 (100 komada je oko 200 din). A iver srafovi su od 2000 do 4000 za 100 komada pa sad ko voli nek izvoli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po toj tvojoj teoriji je nebitno kog oblika je komad materijala, kako je opterecen i gde su oslonci, a to ne moze tako.
Druga primedba je na razliku u ceni univera i MDF-a koju pominjes. Cena univera i MDF-a za istu debljinu je prakticno ista, osim ako nisi mislio na golu ivericu, al' to ionako niko normalan ne koristi za namestaj. Smile
Sto se tice razlike u ceni srafova, tu si u pravu, ali poredis babe i zabe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvek u obzir moze da dodje i deblji univer ... mada sam blizi Saletovom komentaru. Za velike litraze ( preko 250 lit + kilogrami peska i ostale dekoracije ) pre bih upotrebio celicne kutije i odredjeni tip " kostura ", a oblaganje onda moze da se vrsi i sa tanjim univerom.
Takodje treba imati u vidu da na trzistu uglavnom se prodaje losa klasa univera koja na mali procenat vlage ili vode, procveta, a to ne bi voleli nikako da vidite.
Retko koji ce vam prodavac reci da li je univer domace proizvodnje ili Bosanski ili Italijanski, i da li je kantovan ovako ili onako, a sve to meze itekako da daprinese da se sama polica posle godinu ili dve raspada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
challenger_bgd
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Dec 20, 2010 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milosbgd ::
svi brendovi koji izradjuju ak , rade i njima srazmerne komodice. Ljudi grese sa prebrzim zakljiccima sto se tice materijala od koga je izradjena komoda tj polica ili kako god da ga nazovemo. Ne koristi se iverica vec medijapan debljina 2 cm. Zasto?
Oplamenjena iverica ili univer po 1m2 ima nosivost svega 20 kg , ali tu veliku ulugu igraju izbor srafova. sto jaci i veci srafovi to je i izdrzljivost veca. Ali time i vise para ode.
Medijapan po 1m2 ima nosivost ( za deljinu od 2 cm) cak 100kg, sto je 5x jace u odnosu na ivericu. koriste se standardni srafovi i time je potrosnja smanjena.
Pitate li se nekad zasto su markirane komode tako skupe, skoro i kao sam ak?
Evo sad sam vam dao odgovor.


Evo na primer juwel ne koristi medijapan vec izuzetno tanku ivericu. oslanjaju se na statiku i vertikalne pregrade ali fala lepo. Stoji ali ja to u moj stan ne bih uneo nema para. Mislim da koriste cak i ivericu od 16mm ali sigurno ne preko 18mm debljine cak ni za njihov najveci model od 400 lit.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav nista bez gvozdenih stalaza toje sto posto sigurno... Rolling Eyes Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kakve gvozdene stalaze, kakve nosivosti, kakvi bakraci. Univer ima mnogo vecu nosivost od 20kg po m2 pogotovu upravno na osu ploce. Evo ti moj primer, ja sam napravio staklo 120x50x50cm ili ti 300L zapremine, tako da sa podlogom i ostalim bakracima ima 400+ kila. Dve bocne strane ,dve unutra ravnomerno rasporedjene ,ledja univer i tacka. Nosi i peva, a pevam i ja.
Elem ako ne znas sam da uradis angazuj stolara obavezno i nema greske.
Uzivaj u aq i srecna nova godina!!!! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
facom




Registrovan: 28 Dec 2010
Poruke: 2
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nema neka slicica mozda da vidim kako izgleda ta polica jer bih i ja jednu napravio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License