Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Poklopac za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drasko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Jul 05, 2010 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta mi preporucujete za moj akvarijum od 300 litara da srtavim kao poklopac?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 05, 2010 11:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Jul 06, 2010 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi sta zelis i kakve mogucnosti imas, mozes da napravis poklopac od drveta, pleksiglasa i sl, a mozes i da napravis metalnu konstrukciju i osvetljenje da stavis iznad akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jul 06, 2010 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi lepo da nam se prestavis u odredjenom delu pod foruma i napises neke osnovne informacije o sebi.
Sto se tice Haube akvarijuma pozeljno bi bilo da nam das sto vise informacija o svom zamisljenom projektu i mestu na kome planiras da postavis akvarijum, a mislim da bi to mogao najbolje da odratis tako sto bi otvorio novu temu u kojoj bi prestavio svoju ideju i pitanja koja te interesuju a vezana za opremu i uradi sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
challenger_bgd
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Dec 13, 2010 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo dobro da se hauba koja je pravljena od laminata iznutra prelakira beezbojnim nitro lakom kako je ne bi vlaga ostetila.

A sada i jedno pitanje. Ukoliko bih sam radio haubu za svoj akvarijum, radio bih T5 osvetljenje. T5 neonke znam gde da nabavim ali ne znam sta mi jos treba od ostale elektronike za njih i gde da to nabavim?

Unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acimovic
Akvarista



Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 31
Lokacija: Gornji Milanovac

PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da ne otvaram novu temu!hteo sam da napravim krov za aq 50l.pa me zanima moze li od iverice da se uradi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
silwert
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 87
Lokacija: petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da moze od iverice da se odradi i mnogo je lakse nego sa laminatom
moje sve haube su odradjene sa ivericom od 9mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Acimovic
Akvarista



Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 31
Lokacija: Gornji Milanovac

PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa mislio sam da ne nabubri,zbog vode.A da nemas negde da pogledam slike kakvih krovova ima pa da skinem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
silwert
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 87
Lokacija: petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo mojih hauba

Image

na ovoj sam napravio samo rupu kroz koju hranim jer je aq veoma uzak pa mi bilo mrsko da pravim sa sarkom

Image


Image


Image


Image

sve sam napravio uz pomoc komsije koji ima stolarsku masinu ja njemu ivericu a on isece pa posle kuci sklapam nije nikakva mudrost to napraviti

da bi sprecio da se iverica naduva treba aq drzati u prostoriji u kojoj variranje temperature ide do 7 stepeni i da imas staklene poklopce na aq kao ja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo jedna informacija ako moze, koja je debljina iverice u pitanju i gde si je kupio. pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Acimovic
Akvarista



Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 31
Lokacija: Gornji Milanovac

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo izgleda,ali ja sam nesto mislio da napravim kao pravi krov,nesto fora sa dimnjakom pa da ih hranim tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
fanky
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2010
Poruke: 116
Lokacija: Beograd - Vinca

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mom misljenju, ako napravis takav krov samo ces zauzeti prostor oko aq i mislim da ne bi nista postigao da ih hranis preko dimnjaka mozda fore radi ali bitnije je kakav ces enterijer da napravis u aq a ne oko njega, moje misljenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam da li si namerno ostavio da se vide srafovi sa strane, ali u u radnjama koje prodaju ivericu i sitnice potrebne za rad sa ivericom imas i male okrugle nalepnice u raznim bojama sa kojima mozes prekriti srafove a i nisu nesto skupe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
silwert
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 87
Lokacija: petrovaradin

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

debljina iverice je 9mm kupio sam je na neku foru kod nekog da sad ne bi objasnjavao
znam za postoji zastita za srafove da se kupi i stavi na njih da se ne vide ali nije mi to fazon, znam da postoji i kant traka koja se stavlja na ivice da se nevidi rez
ovo sam radio za moje aq a kada se radi za pare onda je to totalno drugacije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Sub Jan 01, 2011 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iverica se ne preporučuje za izradu bilo kakvih elemenata koji će se nalaziti u blizini otvorenog izvora vlažnosti ili vode. Da bi se upotrebila na takvim mestima, iverica se mora zaštititi (lak, boja, kant traka...), inače će vrlo brzo "popiti" vlagu, deformisati se, oslabiti i biti stanište skrivene budji...
Možda važniji razlog za izbegavanje iverice leži u činjenici da se u njenoj strukturi nalazi dosta lepka, čija isparenja prilikom zagrevanja od rasvete, pretpostavljam, mogu štetno uticati na biotop ravnotežu u AQ.
Ove probleme je, donekle, moguće rešiti oblaganjem unutrašnjosti poklopca ALU folijom, (staklom, pleksijem...) koja ce zadržavati kondenz i sprečavati prenos toplote.
Inace, moj AQ je trenutno u fazi izrade, kao i polica sa poklopcem koji će biti od iverice, ali ja sam stvar prepustio profesionalcima, baš zbog zaštite, bez obzira što imam materijal, alat i znanje da sve odradim sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jan 02, 2011 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Profesionalci ????
Ovo bi moglo malo detaljno da se opise ...
Inace i najveci profesionalac nece uspeti da zastiti ivericu od mogucih deformacija koje mogu biti izazvane isparenjem vode iz akvarijuma. Mozda uspe na odredjeni period od par meseci ili godine, ali na duze vreme ... Ako zelite Haubu koja ce biti duze vremena na vasem akvarijumu onda koristite lamperiju, brotski pod, ( takozvane ) slovenke ili medijapan uz pravilan redosled zastite i farbanja. Iverica je iverica i uvek postoji sansa da negde postoji " rupica " kroz koju ce voda uci .... Takodje treba biti i svestan da mi ne koristimo " spejssatlove " umesto hauba ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License