Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uzgajanje ribica u velikim kanisterima i kacama za vodu! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ni meni nisu hteli da daju pare, nego za izračunatu vrednost mojih ribica da mi uvale neke njihove ribice i hranu po njihovm prodajnim cenama. Od tada uzgajam ribice samo onoliko kolliko meni treba. Tek ponekad pretekne neki višak, ali ne toliko da bih morao da ih nudim preprodavcima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 5:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aca77 dali hranis ribice nekom hranom dok su u buretu???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U buretu se stvori "zelena voda" pa ribice imaju hrane u izobilju. Ponekad kad se setim ubacim malo samlevene suve hrane za ribice, ali ne svakog dana, već kad se setim. Od algi koje se same stvore u vodi, ribice napreduju bolje nego kad ih hraniš veštački. Samo nemoj da žuriš, čekaj da vreme lepo otopli i da se temperature stabilizuju. To je od prilike polovina maja meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 18, 2010 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

KOje si sve ribice tako gajio ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verujem da tako mogu sve.
Aca to radi po dobrom sistemu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj jos jedno pitanjce, da li si tu ubacivao polno zrele ribice pa su se one razmnozavale ili si ubacivao mladj koja se izmrestial u akvarijumima, ili i jedno i drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ubacivao mladj mada sam negde ubacivao i odrasle zenke da se kote. Mnogo bolje napreduju i kad im ne dajes nikakvu hranu. Gore je Blue sve lepo napisao pa ne bih da ponavljam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a dali se neke druge ribice mogu tako razmnozavati u buretu napolje???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ikrasice ti ne bih znao reci jer nisam probao a nisam ni cuo za takve slucajeve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ubacivao isključivo mlađ živorotki. Kako se koja omresti, ja ih pohvatam i izručim u bure. Jako je bitno da je bure na severnoj strani iza nekog objekta, jer sunce hvata bure ujutro sa istoka kad je temeperatura vazduha niža, pa u podne bude senka baš kada je dan najtopliji, a predveče opet sa zapada ga uhvati sunce, kad temperatura vazduha počne da opada. Tako se održava ravnomerna temperatura tokom selog dana, da ne bi doško do temperaturnih šokova tokom vrelih letnjih dana. U ovim uslovima se u izobilju stvara "zelena voda" koja služi kao idealna prirodna hrana za mlađ. Em je sitna, em je hranljiva. Da je bure npr. na južnoj strani, ceo sistem ne bi mogao da funkcioniše ovako, jer bi bilo temperaturnih šokova pa bi ribice bile skuvane jednog letnjeg podneva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djotasabac
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 10
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje bi bilo pored nekog izvorista tople vode gde voda stalno protice mogle bi da se uzgajaju cele godine, Takvih izvora u Macvi ima u izobilju. Ali niko pametan ne upravlja niti ih eksploatise. Bukvalno voda izvire stvara bare i ponovo odlazi u zemlju! Seljaci sure svinje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dragi naši Mačvani, eto vam dobre ideje za dobar biznis, pamet u glavu pa na posao. Bog vam dao toplu vodu i pamet, šta vam još treba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bure?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djotasabac
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 10
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pon Dec 20, 2010 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba nam izvor! Drzava neda da se njima eksploatise bolje neka ide po njivama nego da se iskoristi za nesto!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joker
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2010
Poruke: 55
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 20, 2010 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba nam drzava!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License