Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 da li i kako cistiti mrestilicu dok su malci u njoj? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djan
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2010
Poruke: 16
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li i kako treba cistiti mrestilicu dok su malci u njoj?
da li postaviti malo zbunaste trave na dnu mrestilice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 8:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim zasto bih cistio mrestilicu dok su malci u njoj, jedino zbog izmeta, onda mozes da usisas, a sto se tice ostatka hrane, hrani ih manje i opet usisaj da se ne bi kvario kvalitet vode.
Mozes staviti neko povrsinsko bilje, nesto sto pluta kao riccia ili drezga, na dnu mozes staviti javansku mahovinu i time smanjiti sansu da mali budu pojedeni dok se mrest ne zavrsi.
P.S. Predstavi nam se u temi Upoznavanje kako bi znali sa kim imamo cast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi kakva je mrestilica. Ima ih raznih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam moju mrestilicu cistio dok sam mrestio ribice u njoj jer mi se sakupljala prljasvstina na njenom dnu dosta brzo,sto zbog hrane sto zbog izmeta ribica.
Ma da generalno ribice i ne bi trebalo da se zadrzavaju u mrestilicu,ona treba da sluzi samo dok se riba omresti da ostale ribe ne bi pojele malce,nakon toga ne bi bilo lose da se malci premeste u neki drugi akvarijum dok ne porastu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Djan
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2010
Poruke: 16
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rec je o kupovnoj mrestilici sa pregradom, postavio sam im malo zbunaste trave, i za nedelju dana sam im dva puta ocistio mrestilicu. primetio sam da se proteinska hrana (koja nije pojedena) budja, pa sam resio da je uklonim. sada su malci u drugom akvarujumu, ali u mrestilici imam jos dve Gupike koje ce se uskoro omrestiti.

Primetio sam i dve mali ribice u akvarijumu van mrestilice, jedna je crna a druga siva. za sada se dobro kriju i nisu vise jako male.

Predstavio sam se i u temi Upoznavanje! Smile
Hvala na savetima!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hrani ih manje ali cesce a ne jednom i puno, kada primetis prljavstinu usisas je i to je cela pamet za zivorotke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike malci shpider Na poklon 3 Čet Dec 16, 2021 12:55 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License