Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ramirezi, tvrda ili meka voda? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Ramirez, tvrda ili meka voda?

meka voda
55%
 55%  [ 11 ]
tvrda voda (cesma)
10%
 10%  [ 2 ]
ne znam ni sam :)
35%
 35%  [ 7 ]
Ukupno Glasova : 20


Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala kolega, sta reci sem ... svetsko a nase smeh ....
U svakom slucaju vredi svaki sekund muke oko uzgoja Ramireza ... prelepi su cestitka cestitka cestitka ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 17, 2010 10:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Dec 20, 2010 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan od mojih parova, meka voda, fotografisano uzasnim samsungom s630:

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Dec 20, 2010 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smem li da uzmem akvarijum od 20l, da ga dobro ubiljim, ubacim 5l vode sa cesme (20gh) i 15l destilovane vode, one za pegle, akumulatore... Time bih dobio oko 5gh i mogucnost da mrestim ramireze?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 20, 2010 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nemas neki uredjaj za merenje tvrdoce vode,nemoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Srbo
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2010
Poruke: 107
Lokacija: Mali Idjos

PorukaPoslao: Pon Dec 20, 2010 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odes i kupis vlasinsku rosu,4 ona kanistera po 5l,cini mi se da sam negde procito da je ona tacno 4dh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Dec 20, 2010 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemus imam 2 testera za merenje tvrdoce, proverio bih sa oba.
Srbo hvala ti sto se tice rose, nisam znao da je toliko mekana. Samo ako neko moze da mi pojasni gh, dh i kh. Sta se ovde razlikuje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 20, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam tds uredjaj koji pokazuje u ppm-ovima(delova u milion).
Pravio sam im vodu 70 ppm-a.
Ph nisam spustao jer nema cime da merim.
Dobro obrati paznju koliko te kosta voda jer im treba jako puno vode.
Racunaj da im svaki ili svaki drugi dan menjas 7 litara vode.Ako prodajnu velicinu dostizu sa oko 4 meseca lako je izracunati koliko im treba vode i sta te izadje jeftinije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel ima neko aparat za mjerenje tvrdoce vode i ako ima mozeli slika a imali da se kupi u pet shopovima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shlajmak
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2010
Poruke: 64
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspesno mrestim ramireze.
Vrlo jednostavano pitanje i vrlo jednostavan odgovor.
Samo meka voda.
Evo jednog poredjenja:
Uzmete bolid formule 1 i sipate unutra modričino ulje i jugopetrol gorivo i poterate ga na stazu...
Dali će da pobedi?NE...
Da razvije maximalnu brzinu?NE
Dali će da završi trku? 90% NE

Ramirez je živo biće koje traži optimalne uslove,tvrda voda je prinuda i on ce ziveti u njoj ali ne dugo kao u mekoj.Nema potomaka,lakse oboli itd.
To što on toleriše maltretiranje to je nešto drugo ali uslovi u kojim zivi hiljadama godina nemogu se zaobići.

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srbo ::
Odes i kupis vlasinsku rosu,4 ona kanistera po 5l,cini mi se da sam negde procito da je ona tacno 4dh.

I onda svaki put moras da kupujes tu vodu kad menjas trecinu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dexter1974
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Feb 2011
Poruke: 4
Lokacija: Beograd, Cerak

PorukaPoslao: Pet Nov 15, 2013 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srbo ::
Odes i kupis vlasinsku rosu,4 ona kanistera po 5l,cini mi se da sam negde procito da je ona tacno 4dh.


A da, bajke za mrescenje riba u mekoj vlasinskoj rosi. Nemojte da se zanosite sa ovom pricom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ramirezi za kozice ili biljke Salvatoree Razmena 0 Ned Apr 11, 2021 6:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License