Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kamenje iz sljunka? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djan
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2010
Poruke: 16
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavio sam podlogu od kupovnog sitnog kamenje i preko toga sam poredjao malo vece kamenje iz sljunka (naravno pre nego sto sam ubacio, kamenje sam oprao u toploj vodi i izribao cetkom, a posle toga prokuvao u slanoj vodi), i uz sve to imam i morske skoljke.
Da li je to greska?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 10:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ja imam isto to kamenje i nemam problema i ja sam tako isto odradio i nemam nikakvih problema nemam morsko nista ne bih ti morsko samo preporucio..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi trebao da stavljas nista morsko u slatkovodni aq. Da li je greska ili ne, zavisi od toga sta nameravas da drzis od zivog sveta u aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto je i kolega Sale napisao, sve zavisi sta ces drzati u tom akvarijumu. Nije na odmet da prvo proucis ribe koje bi zeleo da drzis u akvarijumu i da uparis parove koji mogu zajedno ( a da nedodje do krvoprolica ), i da po njima uredis akvarijum. Malo vise citanja o samom pocetku u akvaristici nece ti biti na odmet ... Za pocetnike, takodje na istoj stranici imas jos zanimljivih tema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skoljke uticu na promenu hemijskog sastava vode koji ne odgovara slatkovodnim ribama tako da ih izvadi ako zelis da stavljas slatkovodne ribe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;ako zelis da stavis gupike ,ksifo platike blek moli slver moli. mozes da stavis skoljke te morske posto one traze malo slaniju vodu...jer svi akvaristi solu vodu za zivorotke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Acimovic
Akvarista



Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 31
Lokacija: Gornji Milanovac

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A moze li pesak ovaj obican?Naravno prvo da se prokuva i ispere dobro!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav ako zelis da imas dobru podlogu uzmi pesak za malteraciju toje sitan pesak uzmi sito za sejanje brasna,paga prosej onu prasinu baci paga lepo operi jer u tom pesku imaces dobro bilje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

takav pesak ima krecnjak u sebi pa nije preporucljiv za ak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krecnjak podize tvrdocu vode i nije pogodan za ribe koje zahtevaju manju tvrdocu vode.
Sitan pesak se posle odredjenog vremena zabetonira i stvara probleme biljkama koje nemogu da usvajaju hranljive elemente iz podloge. Takodje kroz takvu sitnu podlogu voda ne cirkulise, sto dovodi do brojnih problema.'
Granulacija koja se do sada u vecini akvarijuma pokazala idealna jeste od 2 - 4 mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;pesak za malteraciju i sader tu nema kreca znase tose koristi 40godina i dobro je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Acimovic
Akvarista



Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 31
Lokacija: Gornji Milanovac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auuu koga sad poslusati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je ono sto cini akvaristiku interesantnom Smile. Ono sto moze kod mene neznaci da moze i kod tebe. Dva ista akvarijuma na dva razlicita mesta imace razlicite osobine tj detalje koje ih zapravo cine razlicitim. Takodje i iskustva su razlicita i zato potenciramo da pre nego li krenete u ovu avanturu zvanom akvaristika, dobro proucite gradivo koje imate na forumu pa tek onda krenete u nabavku opreme, flore i faune.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;ako zelis da nesto ubacis u ak prvo pogledaj od cega se stvara soder a posle pesak...sve sada ima na internetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kamenje za akvarijum - DA ili NE ? uki01 Podloga 7 Uto Feb 04, 2020 11:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skejpersko kamenje HORUS Akvarijumi 1 Ned Nov 03, 2019 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenje u morskoj Peku Morska Akvaristika 3 Sub Jun 22, 2019 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem kamenje Dule.lb Arhiva Malih Oglasa 5 Sub Jan 19, 2019 7:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamenje za akvarijume HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 09, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License