Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa braon algom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na java moss-u i rotani nanjenshan mi se pojavila braon alga. listovi imaju braon boju i izgleda kao da su prljavi. Na rotali je to slucaj samo na najvisim listovimaa, a mahovina je cela pod algom. Slikao sam, ne vidi se. Tako da ne mogu da postavim sliku.Kako je se resiti. Co2 je u planu treba ujka da mi napravi, a znate kako su majstori zaamajani i zaboravni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 4:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam isti problem ubacujem easy carbo i poceo sam skoro co2 pa ce mo videti,probaj za sad easy carbo dok majstor ujka nenapravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Braon alga se javlja u nekoliko slucajeva. Prvi slucaj se javlja ukoliko se akvarijum nije potpuno isciklirao. Drugi slucaj javlja se ukoliko nam je osvetljenje slabo i treci slucaj jeste ukoliko u vodi imamo preveliki nivo silikata.Prvo otkri sta to dovodi do pojave alge i kreni u resavanje tog problema. Inace samo da napomenem da alge ima i u prirodi i da nije zaista tako strasno ako ima neka alga u akvarijumu. Bitno je da to drzimo pod kontrolom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2010 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Inace samo da napomenem da alge ima i u prirodi i da nije zaista tako strasno ako ima neka alga u akvarijumu. Bitno je da to drzimo pod kontrolom.


E, ova ti je zlatna. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 2:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

easy carbo ce je unistiti ali bolje proveri koliko imas svetla na tu litrazu vode itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 7:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osvetljenje mi je neonsko 0.6 W/l imam Daylight serin, siylvanijin gro lux i daylightstar. Aq se ciklirao minimum 15 dana. A negde sam citao da se poljavljuje u tvrdoj vodi, da li je moguce da je nasa cesmusa toliko tvrda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam kako je kod vas u KR ali ovde u beogradu je veoma tvrda voda. Inace za podatak za braon algu da se pojavljuje u tvrdoj vodi je cista laz. Pravi razlozi za pojavom alge leze u:
1. Niskom nivou O2
2. Nedovoljna cirkulacija vode
3. Organsko gomilanje
4. Ne ciklirani akvarijumu
Inace Crossocheilus siamensis je algar koji se hrani braon algom i sa velikom lakocom moze da se oslobodi naslaga braon algi u akvarijumu, mada braon alge ponekad znaju i same da se povuku ukoliko se uslovi za njeno razvijanje promene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam i ja te braon alge.one su se pojavile pre mesec dana..u mom velikom ak.
ne znam sta moze biti..dal je moguce zbog prejakog svetla?Ak je 118L imam 4X18W neonke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tvoj ak ima o.61w/l sto je ok osvetljenje pogledaj moj predhodni post, verovatno u jednnoj od gore navedenih stavki lezi tvoj problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj aq ima osvetljenje od 0,55 w/l, aeraciju imam cirkulacija vode mi 4 puta veca od litraze aq, Pojacacu svetlo sigurno ali videcu za koliko jer je majstor ostavio malo mesta pa sta uspem da ubudzim....pogleda cu da li ima easy carbo u pet shop-ovima ovde u KS-u.Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da .......... imam i sijamskog algara koji kao nesto jede ali to se ne primecuje na nanjenshanu a mahovinu ne pipa......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel imas ovog?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bas takvog. oni to u radnji prodaju kao lisicu. MIslim da je sijamac jer on ima crnu liniju koja prelazi na repno peraje, istanjuje se pri kraju peraja, i peraja nemaju nikakav pigment tako sam citao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ovo na slici jeste sijamski algar i to sto si naveo ali mi nije pozato da ga zovu lisica poo pet shopovima , bar ne kod nas. Ako mozes da priustis jos 2-3 komada bilo bi dobro. Ja u mom ak imam 8 komada Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zovu je cak i SIPKICA LISICA zbog strafte. Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License